Skocz do zawartości

Pomoc przy złożeniu zestawu komputerowego.


Bartek760

Recommended Posts

Cześć,

 

Przychodzę do was z zapytaniem czy taki zestaw komputerowy jest w porządku i czy wszystko będzie ładnie ze sobą współgrało lub czy ewentualnie przydałoby się coś w nim zmienić? Zastosowanie to głównie użytek codzienny plus ewentualnie mniej wymagające gry. Zależy mi też na tym żeby był w miarę przyszłościowy i aby posłużył mnie przez kolejne lata.

 

 

-SilentiumPC Fortis 3 140mm

-WD BLUE 1TB 7200obr. 64MB

-Crucial 500GB 2,5" SATA SSD MX500

-SilentiumPC Vero L3 700W 80 Plus Bronze

-G.SKILL 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 Ripjaws V Black

-SilentiumPC Signum SG1 TG

-AMD Ryzen 5 3600

-Gigabyte B450 AORUS ELITE

 

Na razie bez GPU. Budżet bez GPU wynosi około 3000 zł. Za wszelką pomoc dziękuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bartek760 Zmien Fortisa na Pure Rock 2 - ta sama kasa za tansza wersje srebrna, ta sama wydajnosc, a porzadnej jakosci i cichszy. Osobicie wolalbym 1TB tego Cruciala zamiast zaproponowane 1,5TB z twardzielem, ktory halasuje. Odradzam kupowanie budzetowych obudow - tragedia z odkurzaniem, slabo chlodza i sa glosne. Tyczy sie to tego SG1, tyczy wszystkiego za podobne pieniadze. Najtansza skrzynka, ktora jest bez zarzutu to Pure Base 500 - opcja bez okna bedzie cichsza, bo ma na tej scianie mate wyciszajaca.

 

Przydaloby sie tez info, ktora karte planujesz kupic/ile na nia wydac, w jakiej bedziesz grac rozdzielczosci i czy na pewno zadne nowe gry typu Cyberpunk nie beda grane, bo byc moze warto zastanowic sie nad prockiem, plyta i ramami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bartek760 W takim razie warto zastanowic sie nad platforma. Granica mozliwosci Ryzena 3600 w FullHD jest karta rzedu 2060 Super. Tj. bedzie czasami ograniczac niewiele mocniejsza karte o mocy 2070 Super (pewnie nadchodzacy RTX 3060, ktory przy dobrych wiatrach bedzie kosztowal wymienione przez Ciebie pieniadze). Ogolem nie potrzebujesz tak mocnej karty do gry w FullHD w malo wymagajace gry (rozumiem jakies wieloletnie albo onlajnowki typu Fortnite, Rocket League czy World of Warships), ale zakup czegos takiego jest nieglupi, bo klatek bedzie duzo, a i zawsze warto kupic mocniejsza karte na wypadek, jesli za jakis czas wyszlaby jakas wymagajaca gra, ktora bedziesz chcial ograc.

 

Pytanie, ile wyniesie Cie ten Ryzen z wybrana plyta? Mimo ze plyty B450 sa tanie, 3600 kosztuje obecnie fatalne pieniadze, wiec takie combo stracilo sens przy oferujacym ta sama wydajnosc zwykle tanszym polaczeniu i5 10400(F) z B460 i tanimi ramami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie z tym PC mi się jakoś nie śpieszy także mogę poczekać jakiś czas aż ten ceny na rynku przestaną skakać również zastanawiałem sie nad płytą B550 Aorus Elite ponieważ jest bardziej przyszłościowa tak mi się przynajmniej wydaje, ale odpowiadając na twoje pytanie to będzie to koszt 1418 za płytę B450 i Ryzen 5 3600.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...