Skocz do zawartości

Problem ze słuchawkami


Recommended Posts

Witam,

korzystam ze słuchawek, które mają tylko jedno wyjście mini jack, i mam problem z bardzo słabą jakość mikrofonu. Wiem, że nie jest to wina słuchawek, ponieważ korzystając z rozgałęźnika na mikrofon i słuchawki na komputerze kolegi, wszystko działało bardzo dobrze. Cały problem polega na tym, że korzystam z laptopa, w którym jest tylko jedno wejście do słuchawek, więc rozgałęźnik nie wchodzi tu w grę.
Pytanie czy przejściówka mini jack - USB tu pomoże, czy może kompletnie nic to nie zmieni.

 

Z góry dzięki za pomoc.

Edytowano przez Bezew
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ernig Tak, faktycznie o tą kartę mi chodziło, ale nie wiedziałem, że tak się to nazywa.
Przesyłam zdjęcie z ustawieniami czułości, ale wątpię, że to coś zmieni, bo problemem nie jest to, że słychać mnie słabo, ale to, że jakość tego dźwięku jest ładnie mówiąc nieładna. Przesyłam też próbkę mojego głosu, może zobaczysz, że jakość pozostawia wiele do życzenia

dzwiek.png

Słaby mikrofon.mp3

Chyba wiem o co może chodzić. Nawet kiedy mam podłączone słuchawki, to działa mikrofon nie od słuchawek, ale od laptopa. Zacząłem nagrywać z podłączonymi słuchawkami, w trakcie mówienia odpiąłem słuchawki, a mimo to nagrywany dźwięk nie zmienił się ani trochę. Teraz pozostaje pytanie dlaczego tak się dzieje

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ernigwszystko jasne. Poczytałem trochę i okazuje się, że mój laptop posiada 3 stykowe wejście, a żeby korzystać ze słuchawek i mikrofonu jednocześnie potrzebne jest 4 stykowe wejście. tylko co w takiej sytuacji zrobić, aby móc korzystać z mikrofonu od słuchawek. Masz może jakiś pomysł?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...