Skocz do zawartości

Kopia systemu Windows 7


dominikbartlomiej

Recommended Posts

Witam!

 

Opis sprawy:

jak w temacie, posiadam starszego laptopa z 2010 roku, na którym mam dość dobrze działającego Windows 7, który stoi od nowości.

Korzystam z tego jak ze stacjonarnego czasami i czasami jak gdzieś muszę jechać i co nieco popracować. Pomimo tego, że ciężka 17-stka to jest, służy dobrze zatem chciałem tylko kosmetycznie co nieco popoprawiać, odrobaczyć na maxa i zrobić kopię  całego systemu Windows 7 z kopią plików na innych partycjach na zewnętrzny dysk 1 terabajtowy.

Pyt 1) Czy ktoś robił takie rzeczy i mógłby coś doradzić? Np. jakim oprogramowaniem to można zrobić?

Pyt 2) A i jeszcze jedno pytanie: czy mając zakupioną aktualizację z Vista do Windows 7, którą właśnie nabyłem jakoś 5 lat temu, mogę gdzieś sobie obraz płyty CD/DVD pobrać na dysk i zrobić sobie taki jakby rescue disc do naprawiania systemu Windows 7?

 

wielkie dzięki, za wszelkie porady,

błogosławionego dnia:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

A teraz z kolei chciałem na laptopie teraz zrobić jakoś kopię na dysku zewnętrznym 1 terabajt, ale on mi coś dziwnie wiesza cały system, nie czyta jakby w "Mój komputer" dysku zewnętrznego i nie wiem o co chodzi. W sumie to chciałem jedno najlepsze narzędzie, bo ludzie sporo radzą. na razie to testuję na stacjonarnym -> EASEUS Todo Backup

i przy jakiejś 8 aktualizacji w trayu, wywala mi błąd... hmm, może mało miejsca dlatego woła, że jest problem, chociaż te pliki aktualizacji to mają po 2 mega z hakiem... A teraz z kolei 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...