Skocz do zawartości

Upgrejd stanowiska kompóterowego


Gość Mikołaj

Recommended Posts

Gość Mikołaj

Mam pytanie odnośnie wymiany karty graficznej oraz zamiany płyty głównej z powodu uszkodzenia Wszystko z czego składa się kompóter to 
Obudowa ZALMAN Z9 PLUS - CZARNA MIDI TOWER Karta Graficzna Gigabyte GTX 560 TI 1GB Pamięć RAM Corsair 2x4GB 1600mhzDDRm CL9, XMS3 Heat Spreader Płyta Główna ASRock P67 PRO 3 (B3) IP67 Procesor Intel CORE I5 2500k 3.3 GHz LGA 1155 BOX Zasilacz XFX Pro Series CORE 550w Dysk SSD OCZ Agility3 Series 90GB SATA 3 Napęd Lite on iHAS122-18 Super Allwrite
Czy macie jakieś sugestie co do wymiany innych komponentów myślę też nad obudową 
Kompóter ma słóżyć do renderowania grafiki oraz obsługę Gier w wysokiej jakości .
Myślę nad funduszem 4000-5000 tysięcy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesor, jak go podkręcisz, wciąż jest przynajmniej wystarczający, by wrzucić sobie kartę klasy GTX 1070. Mając 5 tysięcy możesz myśleć nad wymianą całej platformy, ale - moim zdaniem - nie warto tego robić. Także zacznij śmiało od jakiegoś GTX-a 1070. Może to być chociażby Asus: https://ithardware.pl/testyirecenzje/test_karty_graficznej_asus_gtx_1070_strix_gaming_pascal_niereferencyjny-392.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z płytą to już masz o tyle problem, że pozostają Ci używki... a tutaj to nikt nie wie, co sprzęt przeszedł. W takim wypadku rozważałbym zakup 6600K i jakiejś porządnej płytki w rozsądnej cenie, np. czegoś z tych dwóch: https://ithardware.pl/testyirecenzje/test_plyt_glownych_msi_z170a_gaming_pro_carbon_oraz_krait_gaming_3x-562.html

Tylko to rodzi dodatkowe koszty, bo jeszcze pamięci DDR4, ale wciąż w budżecie się zmieścisz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...