Skocz do zawartości

Porty


Lucynka

Recommended Posts

Witam serdecznie mam nadzieję że ktoś mi na tym forum pomoże. Mam problem z ruterem huawei b535 232, chciałbym się dowiedzieć jak ustawić stały adres IP od podstaw . Wiem że trzeba wykupić taką opcję u operatora potrzebne jest mi to do otworzenia portów. Proszę o pomoc w tym temacie. 

6 minut temu, Lucynka napisał:

Witam serdecznie mam nadzieję że ktoś mi na tym forum pomoże. Mam problem z ruterem huawei b535 232, chciałbym się dowiedzieć jak ustawić stały adres IP od podstaw. Wiem że trzeba wykupić taką opcję u operatora potrzebne jest mi to do otworzenia portów. Proszę o pomoc w tym temacie. 

 

Edytowano przez Lucynka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do czego potrzebne jest przekierowanie portów? Bo stałe IP publiczne nie jest niezbędne, żeby przekierować porty. Potrzebne jest jedynie stałe IP komputera w sieci lokalnej, a za to dopłacać nie trzeba. Fajnie by było też zobaczyć jakieś zrzuty ekranu z panelu konfiguracyjnego tego rutera.

 

EDIT:

I jeszcze jedno pytanie. Jaki jest dostawca internetu? Bo jak to jest internet mobilny (a patrząc po modelu rutera chyba jest), to trzeba się przede wszystkim zapytać operatora, czy w ogóle jest możliwość przekierowania portów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tomcug napisał:

A do czego potrzebne jest przekierowanie portów? Bo stałe IP publiczne nie jest niezbędne, żeby przekierować porty. Potrzebne jest jedynie stałe IP komputera w sieci lokalnej, a za to dopłacać nie trzeba. Fajnie by było też zobaczyć jakieś zrzuty ekranu z panelu konfiguracyjnego tego rutera.

 

EDIT:

I jeszcze jedno pytanie. Jaki jest dostawca internetu? Bo jak to jest internet mobilny (a patrząc po modelu rutera chyba jest), to trzeba się przede wszystkim zapytać operatora, czy w ogóle jest możliwość przekierowania portów.

Potrzebne mi do otworzenia portów na konsoli do gry. Tak to jest mobilny internet plusa. 

3 godziny temu, Lucynka napisał:

Potrzebne mi do otworzenia portów na konsoli do gry. Tak to jest mobilny internet plusa. 

 

 

Edytowano przez Lucynka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trzeba się operatora pytać, czy jest możliwość wykupienia publicznego adresu IP. W Orange wiem, że na pewno coś takiego jest, w Plus widnieje taka opcja jako "publiczny adres IP dla firm" i ciężko powiedzieć, czy jest też dostępna dla klienta niebiznesowego.

https://biznes.plus.pl/rozwiazania-teleinformatyczne/publiczny-adres-ip

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lucynka napisał:

Potrzebne mi do otworzenia portów na konsoli do gry. Tak to jest mobilny internet plusa. 

 

Dopytałem i jest możliwość wykupienia, tylko jak wykupię to czy poprowadzisz mnie od podstaw jak ustawić w ruterze te ip i otworzyć  porty. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwileczkę coś tu nie tak i myślę że nie trzeba dokupić ale chyba to nie jest twój Router bo to należy PLUS*a [bo oni ci dali Router] a co innego prywatny Router

 

Wystarczy Konsole Xbox/PS włączyć SIEĆ WiFi i poszukać Router HUAWEI B535-232 a w Routerze ustawieniu powinno być włączone FIREWALL > NAT > Forwarder Only [zdarzają się problemy - Multiplayer] i trzeba sprawdzić WIRELESS FILTER > Disable filter albo BASIC IPv6 Configuration > IPv6 Service Type - Disable [wyłączamy ograniczenia Clients/Limit Port/wszystko na AUTO bez Static] albo może być MultiWAN Routing Policy > Protocol ALL > Source Address ALL , itd.. jeszcze kilka opcji/możliwości . Tylko nie wiem co oni po ustawiali w ustawieniu ROUTER tak jak widzę na screen *System* to nic nie daje a nie powinnaś pokazać *Screen* bo to główne adresy do klienta IMEI/IMSI/MAC Lan/IP WAN [tak jakby RODO było otwarte albo inaczej wiemy gdzie mieszkać albo dowód osobisty Klienta PLUS] . Takie nr./adresy powinno być zamazane IMEI/IMSI/MAC Lan/IP WAN

 

Tylko nie wolno zmieniać IP Address / Subnet Mask / Gateway inaczej IMEI/IMSI/MAC Lan/IP WAN bo to już wpisane/adresowane w Sieci PLUS czyli masz taki zapisany IP [każdy klient ma inny IP Plus bo to widzę że jest na SimLock]

Edytowano przez Michagm
Dodatkowo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Michagm napisał:

Chwileczkę coś tu nie tak i myślę że nie trzeba dokupić ale chyba to nie jest twój Router bo to należy PLUS*a [bo oni ci dali Router] a co innego prywatny Router

 

Wystarczy Konsole Xbox/PS włączyć SIEĆ WiFi i poszukać Router HUAWEI B535-232 a w Routerze ustawieniu powinno być włączone FIREWALL > NAT > Forwarder Only [zdarzają się problemy - Multiplayer] i trzeba sprawdzić WIRELESS FILTER > Disable filter albo BASIC IPv6 Configuration > IPv6 Service Type - Disable [wyłączamy ograniczenia Clients/Limit Port/wszystko na AUTO bez Static] albo może być MultiWAN Routing Policy > Protocol ALL > Source Address ALL , itd.. jeszcze kilka opcji/możliwości . Tylko nie wiem co oni po ustawiali w ustawieniu ROUTER tak jak widzę na screen *System* to nic nie daje a nie powinnaś pokazać *Screen* bo to główne adresy do klienta IMEI/IMSI/MAC Lan/IP WAN [tak jakby RODO było otwarte albo inaczej wiemy gdzie mieszkać albo dowód osobisty Klienta PLUS] . Takie nr./adresy powinno być zamazane IMEI/IMSI/MAC Lan/IP WAN

 

Tylko nie wolno zmieniać IP Address / Subnet Mask / Gateway inaczej IMEI/IMSI/MAC Lan/IP WAN bo to już wpisane/adresowane w Sieci PLUS czyli masz taki zapisany IP [każdy klient ma inny IP Plus bo to widzę że jest na SimLock]

To napisz co po kolei zrobić w najłatwiejszy sposób bo ja w tym jestem ciemny

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Lucynka napisał:

To napisz co po kolei zrobić w najłatwiejszy sposób bo ja w tym jestem ciemny

Pokaż ustawienie ROUTER jest po lewej wystarczy *Screen* ale nie tak jak ostatnio SYSTEM *Screen* bo mnie nie interesuje główna strona SYSTEM

 

Zobaczymy czy są jakieś Blokady

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pytałem o SYSTEM tylko ROUTER

 

https://portforward.com/networking/static-ip-xbox-one/  TUTAJ XBOX

2 godziny temu, Lucynka napisał:

Mam kolego xbox 

 

https://portforward.com/networking/static-ip-ps4/

 

Bo nie wiem którego masz Xbox czy PS

 

Może być Instruktaż/Tutorial ROUTER [trochę inny Huawei]  

 

 

Tak jak wspomniałem wcześniej o NAT

 

Dalej pokazujesz SYSTEM a mówię tylko ROUTER

 

Nad SYSTEM masz ROUTER :faja:

 

Edytowano przez Michagm
Dodatkowo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kolego xbox 

Screenshot_20211107_195758_com.android.chrome.thumb.jpg.a63a773b8c5625d242b23a5a3378bfee.jpg

1 godzinę temu, Michagm napisał:

Nie pytałem o SYSTEM tylko ROUTER

 

https://portforward.com/networking/static-ip-xbox-one/  TUTAJ XBOX

 

https://portforward.com/networking/static-ip-ps4/

 

Bo nie wiem którego masz Xbox czy PS

 

Może być Instruktaż/Tutorial ROUTER [trochę inny Huawei]  

 

 

Tak jak wspomniałem wcześniej o NAT

 

Dalej pokazujesz SYSTEM a mówię tylko ROUTER

 

Proszę powiedz jak ruter podaj jkie meni pokazać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...