Skocz do zawartości

Podkręcenie 4x8GB Patriot Viper Steel 4400Mhz CL19 z R7 5700G na Asus Strix B550-E Gaming


KSI

Recommended Posts

U mnie są drobne różnice, zaznaczone na czerwono. GDM to Gear Down Mode miałem wyłączone i był po uruchomieniu windowsa niebieski ekran, włączyłem (tak jak podano) i na razie działa. Sprawdzam stabilność.

 

ZenTimings_Screenshot_27597260,6537774.jpg

 

cel.jpg

po OC.jpg

Edytowano przez KSI
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ProcODT zmniejszyłem z 53.3 na 48 ohm

VDDCR SOC Voltege, przestawiłem a auto na manul -> VDDCR SOC Voltage Override z auto ustawiłem na 1.2

VTTDDR Voltage z auto ustawiłem na 0.83V i taki mamy efekt.

 

BGS jest dalej włączony jakby coś

BGS Alt jest dalej wyłączony jakby coś

 

Niebieski ekran był bo miałem GDM Gear Down Mode wyłączone, jak włączyłem jak miało być to już nie było niebieskiego ekranu. Potem już test stabilności godzinny zaliczony.

 

Dalej Uncore Frequancy 1899 MHz

po OC2.jpg

Edytowano przez KSI
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.06.2022 o 18:20, KSI napisał:

A da się jeszcze coś zrobić?

Bardzo fajnie pamięci masz ustawione . Tak naprawdę ciężko lepsze znaleść a nie za miliony .  Sprawdz sobie TCKE w grach 1 vs 4 vs 8 bo u mnie 1 obniża fps w niektórych grach . Czym testujesz stabilność  ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, MAniakfps napisał:

Bardzo fajnie pamięci masz ustawione . Tak naprawdę ciężko lepsze znaleść a nie za miliony .  Sprawdz sobie TCKE w grach 1 vs 4 vs 8 bo u mnie 1 obniża fps w niektórych grach . Czym testujesz stabilność  ?

Testuję AIDA64 Memory Stress Test. @Dziarson mi tak ustawił pamięci😊 Tylko to Unique Frequency… 1899 mnie niepokoi, że nie jest 3800MHz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Dziarson napisał:

https://youtu.be/-UkGu6A-6sQ jeszcze to obejrzyj 4 czasem jest lepiej niż 2 chociaż różnice ubijesz MHz i FCLK

Trochę te testy głupie kto gra na 1080p na low medium  w 240fps zamiast 140  na high ultra ? w single player gry  ? Po za tym np. shadow of the tomb rider w 1080p medium na 5.3ghz miałem ponad 210fps a tu jest 198 to co 100mhz daje 10fps hahaha nie bardzo raczej 1-2fps max . Wiadomo że na każdej platformie jak nie możesz 2x16gb 4200 plus to lepiej 4x8gb i te 3600-3900mhz w zależności co będzie miało lepsze opóżnienia to to wygrywa ps. Najważniejsze aby było to dobrze sprawdzone i stabilne 

Edytowano przez MAniakfps
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Dziarson napisał:

@MAniakfpsale ty pierdolisz głupoty 220-198 to jest 5% różnicy margines błędu między programami do tego to są testy 5-10 razy to samo.miejsce i średnią z tego. 

Ja gram w Apex legends low 2k mám 180fps, nie interesuje mnie ultra. W fps to nic nie daje a raczej przeszkadza. Dym kraji i te inne. 

A co ci się nie podoba w mojej wypowiedzi ? Margines błędu to 2- 3 fps można przyjadą nie 20fps plus no daj spokój. Chyba że na amd na intelu tak jak pisałem wyżej 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to zrobiłem "interes życia" z tymi RAMami Patriot bo kupiłem je co prawda w promce za 830 zł AlleDrogo ale mam RAM kiedyś kupiony nieotwierany Crucial Ballistix 2x16GB 3200MHz CL16, kupiony za 475 zł jakoś. 

Przyrost wydajności z tego co patrzyłem realny w grach (wybranych) to 4-5% między 3200 vs 3800MHz. Test nie był na iGPU ale...

 

chyba było lepiej rozpakować te cruciale bo przyrost wydajności nie jest wart tej różnicy w cenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy dwóch modułach na pewno uda się wycisnąć więcej MHz. Tyle, że tak czy inaczej dużego wzrostu wydajności nie odczujesz :D Generalnie sprawa jest prosta, wkładaj je do kompa, zobaczysz ile uda się zrobić i porównasz sobie wydajność, a na koniec zdecydujesz, co zostawić. Na dwóch modułach na Micronach myślę spokojnie koło 4500-4600 MHz do zrobienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, tomcug napisał:

Przy dwóch modułach na pewno uda się wycisnąć więcej MHz. Tyle, że tak czy inaczej dużego wzrostu wydajności nie odczujesz :D Generalnie sprawa jest prosta, wkładaj je do kompa, zobaczysz ile uda się zrobić i porównasz sobie wydajność, a na koniec zdecydujesz, co zostawić. Na dwóch modułach na Micronach myślę spokojnie koło 4500-4600 MHz do zrobienia.

Na Micronach 4500-4600MHz z 3200? Cieszyłbym się jakby było 3400 a 3600 skakałbym z radości. Czasu na testy już nie ma a dziś musiałbym odesłać Patrioty - "ostatni gwizdek".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...