Skocz do zawartości

HP Pavilion Gaming 15-AK057NW + AOC 24G2WG3, GeForce 950M i maksimum 120Hz odświeżania


PrzemekRyk

Recommended Posts

Cześć,

Staram się pomóc znajomemu, ale przyznam szczerze, że trochę zgłupiałem i zderzyłem się ze ścianą. Zestaw z tematu: HP 15-AK057NW (z GeForce 950M na pokładzie) plus monitor AOC 24G2WG3. Sytuacja wygląda tak, że system (Windows 10) z uporem maniaka twierdzi, że monitor jest podłączony do GPU Intela (Zaawansowane ustawienia wyświetlania, Informacje o wyświetlaczu). Również panel sterowania NVIDII pokazuje jedynie trzy opcje z podgałęzi Ustawienia 3D, brakuje gałęzi Wideo i Wyświetlanie. Co za tym idzie Windows nie pozwala osiągnąć maksymalnej częstotliwości odświeżania tego monitora.

Drivery do GeForce'a pobrane, zainstalowane z wyborem opcji Czysta instalacja. Sterowniki do GPU z procesora również pobrane ze strony Intela i zainstalowane.

Monitor sprawny, kabel sprawdzony - podłączony do innego komputera działa jak trzeba, odświeżanie też da się ustawić poprawnie. Wobec czego ewidentnie jakiś problem jest z systemem na kompie znajomego. Centrum sterowania od Intela wprawdzie na liście wyświetla możliwość ustawienia 144 czy 165Hz odświeżania, ale próba wyboru kończy się komunikatem o błędzie (Wystąpił błąd, spróbuj ponownie). Pytanie jaki i jak lufciki w końcu zmusić do poprawnego działania?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...