Skocz do zawartości

Ustawienie krzywej wentylatorów obudowy


Santino

Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów już na wstępie pragnę zaznaczyć, że to mój pierwszy post na tym forum, a jeśli chodzi o tematy związane z pc to nie boję się przyznać, że jestem laikiem więc proszę o wyrozumiałość :) stąd też chciałem się doradzić osób z doświadczeniem w tej dziedzinie i myślę, że to forum jest do tego idealnym miejscem.

Na początek sądzę, że najlepiej będzie jeśli podam z czego się składa mój pecet:
Procesor - Intel Core i5-12400F

Obudowa - SilentiumPC Regnum RG6V TG
Chłodzenie procesora - SilentiumPC Fera 5
Zasilacz - SilentiumPC Supremo FM2 Gold 750W
Dysk - Samsung 970 Evo Plus M.2 1TB
Pamięć RAM - Kingston Fury Beast 16GB [2x8GB 3600MHz DDR4 CL17 DIMM]
Płyta główna - Gigabyte B660 GAMING X DDR4
Karta graficzna - ASUS GeForce RTX 3060 Ti TUF Gaming 8GB OC V2 LHR

Moje pytanie brzmi jak poprawnie ustawić krzywą wentylatorów obudowy dla tej konfiguracji?? Dodam, że wentylatory mam zamontowane w konfiguracji 3 na przodzie i 1 na tyle czyli tak jak były w standardzie oraz w Biosie również niczego nie zmieniałem zresztą screeny ustawienia wentylatorów w Bios prześle w załączniku z góry dziękuję za odpowiedź oraz pozdrawiam :)
PS Jeśli będą potrzebne dodatkowe informacje w celu poprawnego ustawienia krzywej to zrobię co w mojej mocy by ich udzielić jeszcze raz dziękuję i będzie mi miło jeśli zechcecie się wypowiedzieć co sądzicie o moim zestawie dodam tylko, że komponenty do niego dobierałem sam i mam nadzieję że jakoś mi to wyszło :)
Odświeżam post licząc na jakieś wskazówki odnośnie ustawienia krzywej w oparciu o jakie parametry ją ustawić?

Krzywa wentylatorów BIOS 1.jpg

Krzywa wentylatorów BIOS 2.jpg

Edytowano przez Santino
Odświeżenie tematu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nie ma uniwersalnego sposobu, musisz sam ustawić tak krzywą, żeby relacja temperatur podzespołów do hałasu możliwie najbardziej Cię satysfakcjonowała. Tylko upewnij się, że zmiana krzywej rzeczywiście koryguje obroty wentylatorów, jakby były z tym problemy, to będziesz musiał zmienić "Control Mode" na DC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...