Skocz do zawartości

RTX A4500 czy ta karta działa poprawnie ??? . Prośba o pomoc


robert.romik

Recommended Posts

44 minuty temu, tomcug napisał:

Na lapkach nowsze Windowsy domyślnie ukrywają pozostałe plany zasilania, trzeba je "dodać" ręcznie:

https://thegeekpage.com/restore-missing-high-performance-power-plan/

 Może się mylę, ale w ten sposób próbowaliśmy dodawać plany zasilania i nic to nie wskórało. A co do ukrywania to nawet nie wiedziałem, że są ukrywane. Człowiek się ciągle uczy nowych rzeczy :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.02.2023 o 18:13, tomcug napisał:

Na lapkach nowsze Windowsy domyślnie ukrywają pozostałe plany zasilania, trzeba je "dodać" ręcznie:

https://thegeekpage.com/restore-missing-high-performance-power-plan/

Ale to nie rozwiąże problemu, sugerowałbym zaktualizować sterownik VMD do najnowszej wersji i zobaczyć, czy to pomoże:

https://www.station-drivers.com/index.php/en/component/remository/Drivers/Intel/Rapid-Storage-Technology-(RST)/Drivers/Intel-RST-19.x-Serie/Intel-Rapid-Storage-Technology-(RST-VMD)-Version-19.5.1.1040-WHQL/lang,en-gb/

Pokaż jeszcze proszę efekt uruchomienia w wierszu poleceń (cmd) takiej oto komendy: bcdedit /enum {current}

 

 

Wszystko po kolei, najpierw trzeba naprawić opóźnienie podsystemu dyskowego, potem inne rzeczy.

Przepraszam ale nie było mnie pod kompem od poniedziałku  

planów nadal nie mogę dodawać , znaczy się mogę wpisać w cmd jako admin polecenie przechodzi ale nie dodaje się w opcjach

aktualizuję ten sterownik.

image.thumb.png.e2ca00d199440303646919cbaadc1c5e.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, robert.romik napisał:

Przepraszam ale nie było mnie pod kompem od poniedziałku  

planów nadal nie mogę dodawać , znaczy się mogę wpisać w cmd jako admin polecenie przechodzi ale nie dodaje się w opcjach

aktualizuję ten sterownik.

image.thumb.png.e2ca00d199440303646919cbaadc1c5e.png

ZROBIŁEM TEŻ TEN TEST PO WGRANIU STEROWNIKÓW I WYGLADA TAK :( 

image.thumb.png.3aa8ac58a568573505da9057fdc2d19e.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ACPI to sterownik zarządzający energią komputera. Najprawdopodobniej opóźnienia systemowe mógłbyś poprawić wyłączając wszystkie opcje oszczędzania energii, bo to one najczęściej są powodem problemów.

 

Co do planów zasilania. U mnie na laptopie plany również się z automatu ukryły po jakiejś aktualizacji. Natomiast na pasku zadań z lewej strony, gdzie masz ikony systemowe, powinieneś mieć ikonę baterii. Ja takową mam i po kliknięciu w nią mogę przestawiać plan zasilania. Również dodam, że inny plan się ustawia gdy komputer jest podłączony do zasilania a inny kiedy odłączony.

 

Funkcje odpowiedzialne za zbijanie napięć i prędkości procesora takie jak Speed-Step czy starszy SpeedShift, Turbo Boost oraz C-states. Można spróbować te funkcje wyłączyć. Natomiast, musisz się liczyć z tym, że komputer będzie wtedy wytrzymywał dużo mniej na baterii. Ja osobiście nie polecałbym ich wyłączać na stałe, jak już tylko na wykonanie testu.

 

W sieci krąży wiele wątków na forach, związanych z opóźnieniami na laptopach dell'a. Może być też tak, że niestety oprogramowanie della jest wadliwe i dzieją się takie cuda. Dell raczej klientów zbywa niźli im pomaga.

Edytowano przez Kendi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Kendi napisał:

Co do planów zasilania. U mnie na laptopie plany również się z automatu ukryły po jakiejś aktualizacji. Natomiast na pasku zadań z lewej strony, gdzie masz ikony systemowe, powinieneś mieć ikonę baterii. Ja takową mam i po kliknięciu w nią mogę przestawiać plan zasilania. Również dodam, że inny plan się ustawia gdy komputer jest podłączony do zasilania a inny kiedy odłączony.

 

Nie wydaje mi się, żeby ruszanie tym paskiem specjalnie coś zmieniało. Co do wyłączania systemów zarządzania energią, rzeczywiście może to pomóc, ale taka sytuacja w ogóle nie powinna mieć miejsca z wysokim opóźnieniem ACPI.sys. Chyba powoli się skłaniam do wcześniejszej sugestii, żeby zainstalować czysty system operacyjny...

  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, tomcug napisał:

Nie wydaje mi się, żeby ruszanie tym paskiem specjalnie coś zmieniało.

Sprawdziłem to, u mnie działa. Kiedy laptopa mam podłączonego do sieci i przestawię suwak na najwyższą wydajność to procesor utrzymuje maksymalne zegary turbo boosta, jeśli suwak przesunę na wysoką wydajność, procesor zbija zegary w bezczynności. Ale co ważne, wygląda na to że suwak działa tylko gdy mam laptopa podłączonego do sieci. Gdy działa na baterii, nie ważne co bym ustawił na suwaku zachowanie procesora jest takie sam, zbija zegary w bezczynności. Może nie na każdym laptopie to działa tak samo, u mnie działa w ten sposób.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Kendi napisał:

Sprawdziłem to, u mnie działa. Kiedy laptopa mam podłączonego do sieci i przestawię suwak na najwyższą wydajność to procesor utrzymuje maksymalne zegary turbo boosta, jeśli suwak przesunę na wysoką wydajność, procesor zbija zegary w bezczynności. Ale co ważne, wygląda na to że suwak działa tylko gdy mam laptopa podłączonego do sieci. Gdy działa na baterii, nie ważne co bym ustawił na suwaku zachowanie procesora jest takie sam, zbija zegary w bezczynności. Może nie na każdym laptopie to działa tak samo, u mnie działa w ten sposób.


Witajcie , pracujemy cały czas na zasilaczu dostarczonym wraz z laptopem nie odłączając go od tego zasilacza. 

image.png.7c52b876207941eb4996a1339e2cfd05.png

Dnia 10.02.2023 o 12:19, Kendi napisał:

W sieci krąży wiele wątków na forach, związanych z opóźnieniami na laptopach dell'a. Może być też tak, że niestety oprogramowanie della jest wadliwe i dzieją się takie cuda. Dell raczej klientów zbywa niźli im pomaga.

Edytowano wczoraj o 12:19 przez Kend

Co do tego wątku masz 100 % racji ja ostatnio przez konsultanta s serwisu  zostałem  odesłany do sądu a kolejny doszedł do wniosku że być może mam zbyt mocne podzespoły i dlatego ona działa tak wolno.

Jak korzystam już z waszej pomocy to mam pytanie pod warunkiem pozytywnego skoczenia mojej obecnej sytuacji jaki sprzęt przenośny polecacie dla osoby która pracuje w programach Archicad, Artlantis, Sketchup, V-ray ??? I najważniejsze że żadnego sprzętu z della już nigdy nie kupię :(  

Edytowano przez robert.romik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Dzień dobry.

Z laptopem Dell Inspiron 15 miałem podobne problemy.

Laptop posiadał dysk HDD 1TB. W menedżerze urządzeń dysk świeżo po instalacji systemu obciążony był prawie

że na 100% cały czas. Laptop niesamowicie zamulał. Zdenerwowany tym , że nowy sprzęt nie działa usunąłem

wszystkie partycje i zainstalowałem czysty windows 10 ( serial przypisany do płyty głównej laptopa). Przed instalacją

musiałem trochę pogrzebać w biosie. Efekt był taki , że na HDD wszystko nagle zaczęło śmigać jak powinno od początku.

Po wymianie karty wi-fi która po kilku latach użytkowania uszkodziła się i podmienieniu dysku na ssd samsunga sata III, system

windows na tym samym systemie, który na czysto zainstalowałem do początku działa do dziś i ma się dobrze.

   Dlatego proponuję zainstalować świeży windows ze strony Microsoftu i pobrać sterowniki ze strony Della i je także zainstalować.

   Należy przy tym uważać , aby nie instalować żadnych niepotrzebnych śmieci.

 

Dziękuję.

Pozdrawiam.

Grzegorz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...