Skocz do zawartości

BSoD podczas uruchamiania PC jak i w idle


Recommended Posts

Cześć

 

Od pewnego czasu zacząłem mieć problemy z BSoD podczas uruchamiania PC. Po przyciśnięciu przycisku POWER po około 10 sekundach PC się restartuje albo całkowicie wyłącza. Występuje to sporadycznie nie za każdym razem. Podczas idle bardzo ale to bardzo rzadko też potrafi sypnąć.

 

AMD Ryzen 7 3700X

MSI MPG X570 GAMING PLUS

MSI Geforce RTX 2070 SUPER GAMING X TRIO 8GB GDDR6

G.SKILL 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 Ripjaws V Black

SilentiumPC Supremo FM2 650W 80 Plus Gold

PNY 250GB M.2 PCIe NVMe XLR8 CS3030 - systemowy

PNY 1TB M.2 PCIe NVMe XLR8 CS3030

 

Jedynie co rozwiązuje sprawę to wyłączenie XMP w biosie i ustawienie ramu na 3066, przy ustawieniu ręcznie na 3200 też się wysypuje. Rzeczy które wykonałem to czterokrotny full test memtestem na pojedynczych kościach pamięci zero błędów i takie podstawy jak sfc / scannow, chkdsk. Wszystkie sterowniki są zaktualizowane, nawet na świeżo postawionych systemie po zainstalowaniu tylko sterowników do chipsetu i karty graficznej dalej po jakimś czasie wywala. Nie ma żadnych podzespołów na podmiankę żeby sprawdzić co może być wadliwe, jedynie oddać na gwarancje, ale ciężko jest w ciemno coś zwracać jeżeli nie wiadomo co jest problemem. Może ktoś będzie miał jakiś pomysł. Podsyłam ostatnie raporty z Minidump te z INTERNAL_POWER_ERROR są przy uruchamianiu PC a MEMORY_MANAGEMENT przy idle.

030723-10609-01.dmp 031023-10375-01.dmp 031223-9921-01.dmp 031623-10359-01.dmp

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...