Skocz do zawartości

UPGRADE KOMPUTERA


Gość Kamil

Recommended Posts

Gość Kamil

Witam ! Posiadam taki sprzęt i zamierzam w przyszłości duży upgrade komputera. Narazie jednak mam 1500 zł. W co byście obecnie zainwestowali za te pieniądze ? Dodam jeszcze, że komputer bardzo głośno pracuje i chociaż jest krótko po formacie dysk twardy co jakiś czas dziwnie charczy. 

Obecny sprzęt: 

Płyta główna    
Typ procesora    HexaCore AMD FX-6300, 4119 MHz (20.5 x 201)
Nazwa płyty głównej    Asus M5A78L-M LX3  (1 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR3 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN)
Mikroukład płyty głównej    AMD 760G, AMD K15
Pamięć fizyczna    [ TRIAL VERSION ]
DIMM1: Wilk Elektronik GR1333D364L9/8G    8 GB DDR3-1333 DDR3 SDRAM  (9-9-9-24 @ 666 MHz)  (8-8-8-22 @ 609 MHz)  (7-7-7-20 @ 533 MHz)  (6-6-6-17 @ 457 MHz)
Typ BIOS'u    AMI (04/19/13)
Port komunikacyjny    Port komunikacyjny (COM1)

 

Zasilacz:

Modecom Feel 600 ( SŁYSZAŁEM ,ŻE TYKAJĄCA BOMBA) - to prawda ? Warto odrazu wymienić ? 
    
Ekran    
Karta wideo    NVIDIA GeForce GTX 660  (2 GB)
Karta wideo    NVIDIA GeForce GTX 660  (2 GB)
Karta wideo    NVIDIA GeForce GTX 660  (2 GB)
Karta wideo    NVIDIA GeForce GTX 660  (2 GB)
Akcelerator 3D    nVIDIA GeForce GTX 660
Monitor    LG 22M35 (Analog)  [22" LCD]  (412NDEZ41412)
    
Multimedia    
Karta dźwiękowa    nVIDIA HDMI/DP @ nVIDIA GK106 - High Definition Audio Controller
Karta dźwiękowa    Realtek ALC887 @ ATI SB750 - High Definition Audio Controller
    
Magazyn    
Kontroler IDE    AMD PCI IDE Controller
Kontroler IDE    AMD SATA Controller (IDE Mode)
Sterownik magazynowania    Kontroler miejsc do magazynowania firmy Microsoft
Dysk fizyczny    Hitachi HDS721010KLA330 ATA Device  (1 TB, 7200 RPM, SATA-II)
Napęd dysków optycznych    HL-DT-ST DVDRAM GH24NSC0 ATA Device  (DVD+R9:16x, DVD-R9:8x, DVD+RW:24x/8x, DVD-RW:24x/6x, DVD-RAM:5x, DVD-ROM:16x, CD:48x/24x/48x DVD+RW/DVD-RW/DVD-RAM)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

przeskanuj dysk programem HDD Tune pod katem, czy nie ma uszkodzonych sektorów.

 

Ja bym polecał , brać jakiś dysk SSD np. Goodram 250GB Iridium Pro +/- 350-400zł lub wersje 120GB +/- 250zł - to juz zalezy od Ciebie. Ja trzymam wszystko na dysku SSD - mam 500GB, a reszta na HDD. Warto poczytać o SSD ten poradnik:

https://www.videotesty.pl/forum/topic/4097/

 

Zasilacz koniecznie do wymiany, bo jest z tzw. czarnej listy:

https://www.videotesty.pl/forum/topic/4096/

Wybierz coś dla siebie z tego poradnika np. poleca firmę BeQuiet +/- 600W 300-350zł

 

Generalnie do wymiany jest wszystko, jeśli chcesz mieć dobrego kompa do gier w FHD.

Czyli zakupić trzeba: procek klasy i5 najlepiej wersja K, do tego dobra płyta do podkręcania jego, a wiec koszt ok 550-600zł, do tego najlepiej 16GB RAMu DDR4 lub 8GB - ale będzie tak na styk - te 3 rzeczy trzeba wymienić wszystkie razem  i grafika np. GTX 1060 6GB lub Radeon RX 480 8GB lub RX 580 8GB - wersja 500 jest wydajniejsza tylko o 5% ale w zamian za 50W większe zużycie prądu;(

 

Także ja bym zasilacz i dysk wymienił i może obudowę na jakąś lepszą - jaką masz teraz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamil

Nawet nie wiem jak się nazywa. Nigdzie nie mogę znaleźć informacji. Ale podejrzewam to raczej jakiś chiński syf bo na to wygląda. Czyli teraz najlepiej kupić dysk SSD, zasilacz i wymienić obudowę tak na przyszłość żeby to było porządniejsze i wg ? Jestem kompletnie zielony w temacie więc spytam jeszcze. Dysk SSD będzie dobrze działał z tym co mam teraz tak :D ?  I dysk HDD mogę zostawić ten co obecnie  plus ten SSD jeśli aktualny okaże się dobry tak ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak lepiej jest teraz zakupić dysk SSD, zasilacz oraz jakąś obudowę dobrą, a to co Ci zostanie, to sobie dołożysz jak uzbierasz na nowy procesor, płytę i pamięci RAM oraz grafikę. Bo Ci teraz tej kwoty nie starczy na sprzęt jaki chcesz mieć, a procesor, płytę i RAM musisz kupić wszystko razem,żeby działało, bo wymienić te elementy trzeba wszystkie.

 

Dysk SSD podłączasz do portu sata 3 na płycie głównej lub jeśli płyta go nie ma, to do sata 2 - będzie z niższą prędkością działał, ale i tak lepiej jak HDD.

 

Tak dysk HDD możesz zostawić ten co masz jeśli działa dobrze - będzie jako np. magazyn danych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...