Skocz do zawartości

Pomoc w dobraniu routera do internetu światłowodowego 5gb/s


Recommended Posts

Witam kolegów z forum :)

 

Mam internet światłowodowy 5gb/s z play. Jest to straszne dziadostwo, download na speedtest po kablu dochodzi max do 300mb/s. Także tragedia. Support nie pomaga i wszyscy z play olewają temat. Ogólnie długa historia i jestem strasznie rozczarowany. Ich router też co chwile się wyłącza i wywala internet.

 

Potrzebuję pomocy w dobraniu bardzo dobrego routera do maks. 2 tys zł, który będzie miał:

- wejście sfp (mam moduł spf-światło), aby połączyć go bezpośrednio ze światłowodem. Światłowód mam doprowadzony do mieszkania, do skrzynki teletechnicznej.
- minimum 5 portów ethernet

- wifi 6

- bardzo dobry sygnał, aby wifi było w całym mieszkaniu (mam mieszkanie dwupoziomowe i obecnie na górze mam słaby internet, a mogę stwierdzić, że w ogóle go nie ma) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Dnia 28.07.2024 o 17:18, pckriss napisał:

Witam kolegów z forum :)

 

Mam internet światłowodowy 5gb/s z play. Jest to straszne dziadostwo, download na speedtest po kablu dochodzi max do 300mb/s. (...)

 

 

1. Kwestia techniczna, co sam jesteś w stanie sprawdzić w zawartej umowie, masz światłowód do 5gb/s.

2. Sprawdź kto jest realnym dostawcą Internetu, wiem że Play na pewno korzysta z dawnej infrastruktury UPC; Orange np. od razu informuje że oferta dla twojego adresu jest dostarczana na sieci innego dostawcy - co wiąże się np. z ograniczeniami przepustowości w związku z zastosowaną technologią.

3. Jeśli światłowód powstał w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, to jego max dla klienta może właśnie wynosić 300mb/s w twojej okolicy i dopiero z czasem wzrosnąć w związku z małym zainteresowaniem ludzi (może wydawać się to śmieszne ale z tego programu nie tylko na wsi budowano infrastrukturę światłowodową). 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...