Skocz do zawartości

Modernizacja komputera i złożenie nowego.


Recommended Posts

Witam,
aktualnie posiadam i5 6400 na mobo gigabyte ga-b150m z 16 gb ram 2133 cl14 i grafika gigabyte 1060 6gb.

Był to sprzęt składany z wieloma ustepstwami lecz aktualnie nadal dość dobrze się u mnie sprawdza.

Aktualnie będę składał komputer dla siostry i tutaj przyszedł wielki dylemat.

Rozważam czy włożyć u niej g4560 (lub g4600) z 1050 ti i 8gb ramu, czy włożyć jej jednak prawdziwe 4 rdzenie, w postaci mojego i5 6400 i moim mobo, siostra wymagająca nie jest, coś tam w Photoshopie porobić i ewentualnie niedzielnie wlaczy gre typu overwatch.

W przypadku gdybym włożył do niej mojego procka u siebie bardzo kusi mnie zamontowanie r5 1600 na dobrej mobo, i5 sprawdza się u mnie we wszystkim poza streamem i brakuje mi czasem tych dwóch dodatkowych rdzeni. Jednak wiadomo są to większe koszta. W przyszłości będę wymieniał u siebie grafikę na lepszą i wtedy ta 1060 również pójdzie do siostry.

Czy taka przesiadka ma sens? Czy jednak walnąć u niej g4560 (czy 4600) a samemu poczekać na i5 6 rdzeniowe? Jakieś rady? Poczekać na nowe i5? Czy ryzeny się sprawdza?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

g4560 (lub g4600) do takich zastosowań jak podałeś wystarczy.

 

Co do procka dla Ciebie, to popatrz testy na yotubie i/lub w necie, to się dowiesz,że Ryzen 5 daje radę.

Za ok miesiąc mają się pojawić nowe procki od intela, więc chyba warto poczekać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...