Skocz do zawartości

KTÓRA KARTA LEPSZA


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam która karta według was lepsza 

 

MSI radeon r7 250 vs asus 750 ti   tu i tu 2gb

Opublikowano

Witam,

Michagm dobrze Ci radzi.

 

A ile chcesz wydać na grafikę? To może coś doradzę?

Opublikowano

Oto chodzi że poprostu dostałem obie karty i niewiem którą podpiąć 

 

  • tomcug zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Popularne tematy

  • Najnowsze posty

    • No z reguły z pamiecią, która jest ustawiona możliwie najszybciej
    • Znowu ten pojazd po ludziach piszących, że karty powinny mieć normalniejsze ceny.    Co jest śmiesznego w wypowiedzi kolegi wyżej, że półka 5070ti/9070xt powinna kosztować 2000zł?   Przecież to są realnie nawet nie xx60tki.  GTX 760 miał szynę 256bit. Połowa chipu 6800gt/ultra to było 6600. Połowa pełnego Pascala to była 1060tka.   5080 to połowa 5090tki.   A teraz nazwali to x70 i jeszcze jacyś debilni youtuberzy gadali, że to idiotyzm, że AMD źle to nazwało, bo trzeba było nazwać xx90   Skoro uważacie, że nie ma co patrzeć na polskie warunki, to powiem tak: jako biedny Polak kupowałem przez większość życia karty, których nie kupowała większość z bogatych krajów, bo za drogo.  Skoro entuzjaści tak robią, to czemu nie podnieść na zachodzie cen do takich poziomów?   5070tka za 2000$ 5080 za 5500$   Że co?  Że mniej by się sprzedało i popsuło rynek?   Bingo.
    • Nawet jakby mądre głowy wymysliły to biznes podkupi kilku aktywistów, influencerów, trolli na forach i zacznie się budowanie narracji Np. "Rząd Tuska nie chce, aby Polacy mieli dostęp do taniego AGD i RTV"*.   I cyk - prostesty na ulicach, voltqi, kubikolosy i reszta pisowskiego tałatajstwa zacznie wypisywać swoje tępe bzdury w necie i rozsiewać swoją francę.   W tym kraju trudno zrobić cokolwiek dobrego. Zrobisz deregulację to usłyszysz, że się pierdołami zajmujesz. Zreobisz dopłaty do prądu - usłyszysz narzekanie, że to bez sensu. Chcesz zająć się pierwotną przyczyną drożyzny prądu i zainwestować w zieloną energię? To usłyszysz, że "PRZECA MOMY WUNGIEL, CZORNE ZŁOTO, GELD!!!!".    Cokolwiek nie zrobisz Polacy znajdą sposób na narzekanie, protestowanie i doprowadzenie do braku zgody.             * - taką narrację odnośnie bodajże Belki jako P{rezesa NBP budował PiS w latach 2005-2007 w odniesieniu do kretyfów frankowych. Ograniczenie kredytów frankowych było nazywane przez nich "zabieraniem tanich mieszkań Polakom". Ale dziś nikt o tym nie pamięta. A to właśnie PiS jest w dużej mierze odpowiedzialny za dzisiejszy problem z frankami.  "Niech mądre głowy myślą". On jest tylko od narzekania.  
    • nie wiem czy ta nowa matryca lg to nie będzie gorszy qd oled tylko z wyższą jasnością tak jak w qd są teraz dwa niebieskie subpixele więc moga powodować czerwoną czerń w jasnym pomieszczeniu gdyby to pomogło znacząco wydłużyć żywotność panelu to byłby przełom
    • Idźmy dalej, dlaczego taki Animex, czy Balcerzak poszły pod zagraniczne przedsiębiorstwa? Co było powodem, że zdecydowali się na taki ruch? Dlaczego jeden ze znanych polskich producentów majonezu kupuje słoiki w Polsce, ale ponoć z huty, która została sprzedana Amerykanom? Dlaczego zatem ktoś sprzedał hutę szkła Amerykanom?  To są kluczowe pytania by rozpatrywać w ogóle jakiekolwiek możliwości do zorientowania produkcji u nas.  Jakie mamy możliwości produkcji elektroniki bez sprowadzania surowców czy podzespołów bez udziału Amerykanów czy firm z Azji? Jakie mamy możliwości produkcji surowców w Polsce i w UE? Jakie mamy opcje dostępu do złóż na świecie, tak by były one nasze. Jakie mamy możliwości ściągnięcia tych surowców do nas i ich przetworzenia, jakie będą się z tym wiązały koszty, czy mamy do tego infrastrukturę i zakłady? @VRman to jest masa pytań i problemów, które należałoby rozwiązać chcąc się oddzielać np. od Chin. Czy budowa od zera zakładu do przetwarzania litu jest w ogóle możliwa w Polsce, jakie będzie niosła za sobą koszty? Trzeba by sprowadzać lit nierafinowany do Polski np. z Chile lub Argentyny. Tylko kto tam wydobywa lit? W Chile prywatne przedsiębiorstwo, przekształcone z państwowego, które ma problemy korupcyjne, ponadto zarówno tu i tu Australijczycy, Kanadyjczycy, trochę Chińczycy, trochę Amerykanie.   Podobna sytuacja będzie z mnóstwem innych surowców.  Jak zamierzasz to obejść?
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...