Skocz do zawartości

jarux

Użytkownik
  • Postów

    263
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez jarux

  1. jarux

    Motoryzacyjna Blabla.

    W normalnej jeździe mocy maksymalnej nie używasz przy żadnym rodzaju napedu ale jak już jej potrzebuje to chciałbym mieć pewność, że będę miał ją dostępną, a nie był uzależniony od algorytmów. Widzę, że nie zrozumiałeś porównania do długości członka
  2. jarux

    Motoryzacyjna Blabla.

    Piszemy o spalinowym, a nie hybrydach I nie zmienię zdania. Podawanie max mocy występującej jedynie w mocno określonych warunkach to jak podawanie długości członka w jakiś konkretnych warunkach, a jak przychodzi co do czego to tyle nie ma.
  3. jarux

    Motoryzacyjna Blabla.

    Tylko w spalinowym masz powtarzalny przebieg oraz wartości mocy, niezaleznie od ilości paliwa w baku(nie licze mega głębokiej rezerwy gdzie może zaciągać powietrze). Podawanie max wartości które występują tylko po spełnieniu x warunków jest czystym oszustwem, niezależnie czy to auto czy procesor.
  4. jarux

    Motoryzacyjna Blabla.

    W sumie to jest coś jak podawanie prędkości współczesnych procesorów - up to 5.2ghz ale co z tego, że tą prędkość osiągnię przez bardzo krótki czas, ale osiągnię.
  5. jarux

    Motoryzacyjna Blabla.

    Co do ilości kandydatów na jedno miejsce to ta liczba nic nie znaczy. Pytanie jaki odsetek z tych kandydatów w ogóle w jakimkolwiek stopniu nadaje się na dane stanowisko, a dopiero z tego odsetka jest właściwy przesiew.
  6. jarux

    Motoryzacyjna Blabla.

    Jedyny jej sens to Twoje lepsze samopoczucie. Co jest w stanie w 10 minut rozpuścić dostępna dla zwykłego Kowalskiego płukanka, która z definicji swojej dostępności musi być bezpieczna i być dupokryjką dla jej producenta żeby nie mieli pozwów o uszkodzenie silnika? Mało co.
  7. jarux

    Motoryzacyjna Blabla.

    @galakty zgadzam się, że znajdzie się problemy w każdym autem tylko czymś innym są problemy z wyciekami czy to oleju czy płynu chłodniczego, a czymś innym zacieranie silnika czy inne tego typu cyrki.
  8. jarux

    Motoryzacyjna Blabla.

    Jakiś czas temu jako odskocznia oraz pretekst do czasu do czasu wyrwania się z domu do garażu, kupiłem chiński silnik 125ccm od skutera do eksperymentów oraz nauki sterowania wtryskiem. Jak na razie skończyło się na przeróbce na 150ccm, wyspawaniu stojaka oraz wczoraj zrobieniu flanszy wydechu wraz z jego pierwszym kawałkiem Dzięki temu rozumiem co tak fascynującego jest w jeżdżeniu na ryby - święty spokój
  9. jarux

    Motoryzacyjna Blabla.

    Z białym przekonałem sie gdy stanąłem meganką kolo Hondy crz Hetmana( niektórzy mogą go kojarzyć). Moja biel jest bardziej biała, jego to bardziej kość słoniowa.
  10. jarux

    Motoryzacyjna Blabla.

    Czy w przypadku 3 miesięcznego dziecka można mówić o jakim kolwiek wychowywaniu? Wątpię. To co Gordon opisał to bardziej podlega pod predyspozycje konkretnego dziecka. Jedno potrzebuje jeść pare razy w nocy, inne nie.
  11. jarux

    Motoryzacyjna Blabla.

    Nie wiem czy młody spał choć nic w dostawce bądź łóżeczku Od samego początku spał pomiędzy nami. Teraz gdy ma 2 lata i jest w stanie przespać pół nocy sam, zaczynamy się zastanawiać nad łóżeczkiem dla niego do jego pokoju. Ps. U was tak jest, że usypiacie dziecko, a finalnie wychodzi, że usypiacie przed nim?
  12. 4x Hankook Winter i*cept RS3 W462 205/55 R16
  13. @Gret odnośnie meganki IV wczoraj miałem okazję porównać "miękkość" zwykłej z 1.3 z GT - zwykła jest o wiele miększa i mam wrażenie, że GT niżej stoi. Niestety nie zmierzyłem.
  14. jarux

    Motoryzacyjna Blabla.

    Co do spacerówki to my od ponad roku korzystamy z parasolki kinderkrafta. Padło na parasolke przez brak miejsca w bagażniku laguny(zapas) i tak jakoś zostało. Największy jej minus to kółka mogłyby być większe. Tylko masz młody w wieku 2 lat waży 15kg
  15. jarux

    Motoryzacyjna Blabla.

    druga opcja to licznik elektroniczny i odczyt lokalny. Ps. Jadę sobie o 6 rano Połczyńską do roboty (ulica 2+2 z pasem zieleni po środku), a tu mała niespodzianka - uber jedzie pod prąd na lewym pasie Uber to stan umysłu..
  16. jarux

    Motoryzacyjna Blabla.

    Nie dziwię się, że ich te wyniki nie obchodzą- sprzęt nie ma certyfikacji MID. To co ja podałem to oni przy założeniu, ze masz licznik zdalnego odczytu mogą w parę minut odczytać zdalne z licznika który jest ich własnością
  17. @serwal4 w megane jest jakby podwójna podłoga w bagażniku. Będę kombinował z uchwytami z druku 3d plus rzepy żeby zrobić stabilne uchwyty na mój klucz do kół(laga 3/4" ), kable rozruchowe oraz mały zestaw kluczy(jakoś czuję się spokojniej gdy mam klucze ze sobą w aucie )
  18. jarux

    Motoryzacyjna Blabla.

    @Gang jezeli masz już jakiś nowszy licznik elektroniczny to co 10 minut rejestrują one co w profilu średnie wartości napięć oraz prądów. Na przyszłość można próbować wymusić na nich sprawdzenie napięć poprzez odczytanie profilu, bez montażu rejestratora.
  19. jarux

    Motoryzacyjna Blabla.

    Widzę, że wczoraj ominęło mnie małe co nieco
  20. Poprzedni wóz czyli laguna 2 3.0 po przejechaniu ze mną 130kkm przegięła pałkę z ilością usterek i po całym 1 dniu aktywnych poszukiwań kupiliśmy megane IV grandtour 1.3TCE EDC z 2019 roku. W porównaniu do laguny lista wyposażenia jest uboższa ale wystarczająca: - elektryka szyb i lusterek - rlink z małym wyświetlaczem (jak dla mnie na plus) - android auto po USB - czujniki parkowania przód + tył - manualny ręczny - reflektory na H7 - automatyczne długie (nie wiem czy chce to testować :E) - 16" stalówki strukturalne + kołpaki - regulacja odcinka lędźwiowego - przyciemnione szyby tył (przez poprzedniego właściciela) - przebieg 55kkm Jak dotąd z tego co znalazłem w aucie to skrzypienie jakby guma o gumę z zawieszenia oraz do wymiany olej w skrzyni plus adaptacja sprzęgieł. Na zimę zostają obecne felgi plus nowe zimówki, natomiast na lato najpewniej wlecą alusy 17"plus 2 letnie hankooki 225/45 które zostały po lagunie.
  21. jarux

    Motoryzacyjna Blabla.

    Bardzo dyplomatycznie i delikatnie powiedziane.
  22. jarux

    Motoryzacyjna Blabla.

    Patomuzeum...
  23. W sumie druga inwestycja w megane - zakup wycieraczek na przednią szybę.
  24. jarux

    Motoryzacyjna Blabla.

    Iść do sklepu po popcorn? Ps. W robocie trzymam zapas popcorn do mikrofali na wypadek śmiesznych telko, a w domu nic
  25. jarux

    Motoryzacyjna Blabla.

    Kim jest Sylwek?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...