Skocz do zawartości

Poradnik dla graczy PC dotyczący optymalizacji ustawień gier video


Gość Jedmar

Recommended Posts

Witam

 

Czy jakaś znająca się na temacie osoba, mogłaby stworzyć poradnik, istrukcję dotyczącą ustawień graficznych w grach video? Od kilku już lat możemy zauważyć nowe wytyczne dotyczące grafiki takie jak np. antyaliasing, synchronizacja pionowa, filtrowanie anizotropowe, ambient occlusion itd. Mogłaby być również wzmianka o częstotliwości odświeżania, co sprawi, że osiągniemy lepsze rezultaty, co na to wpływa itd. Przeciętny gracz, który składa średni komputer za 2500-3000 zł chciałby aby gry w dniu zakupu działały na możliwie jak najlepszych ustawieniach, włączając wszystko na wysokie lub ultra ustawienia, co jest całkowicie bez sensu, ponieważ nie każda konfiguracja jest dla niego dedykowana, a niektóre w ogóle nie zadziałają jak powinny. Często dziwimy się, że trzeba mieć PCta za 5000zł i więcej żeby pograć na maxa, a w dzisiejszych czasach to standard. Wydaje mi się zatem, że brakuje takiego instruktaża opisanego dość zrozumiałym językiem, ponieważ mnie w tej chwili ustawienie odpowiedniej konfiguracji zajmuje godzinę czasu, klikająć wszystko jak popadnie, robiąc to na chybił trafił, co chwilę przeskakując między ustawieniami a rozgrywką. Jest to taki mój pomysł dla redaktorów tej strony, na ciekawy i budzący zainteresowanie artykuł wśród mniej zorientowanych od strony technicznej graczy, ponieważ fajnie czyta się tutejsze wpisy.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...