Skocz do zawartości

KONKURS OC dyskusja


Recommended Posts

1.65-1.7 powyżej szkoda ramu degradacja jak świnia.4000 CL 12 1.965V ale wentylator zapierdziel cały czas. 

7 godzin temu, tomcug napisał:

 

Mam wrażenie, że wolę się nie pytać, ile trzeba woltów do tego CL 10 :E Pewno mniej niż do 4000 CL 12, ale też sporo

Co ciekawe temp ramu 35 stopni. 

Edytowano przez Dziarson
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie moje propozycje

Geegbench 3 @ 3200 MHz - ograniczenie taktowania do 3200 MHz

MAX % CPU - liczone względem nominalnego taktowania, taktowanie liczone dla wszystkich dostępnych wątków

MAX % RAM - liczone jak wyżej

cinebench r15 -max 4 corecinenbench dla 4 rdzenie aktywnych

Geekbench3 - Multi Core 4xCPU

AIDA64 - Memory Read

No limit - Geegbench 3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.06.2019 o 06:39, Dziarson napisał:

1.65-1.7 powyżej szkoda ramu degradacja jak świnia.4000 CL 12 1.965V ale wentylator zapierdziel cały czas. 

Co ciekawe temp ramu 35 stopni. 

Ja na 24/7 trzymam 1.55, chociaż dwa kity u mnie długie miesiące latały bez przerwy 1.85+ i nic. Ram jak ma paść, zrobi to od razu. Najwięcej miałem 2.12 jak próbowałem 4200c12 ????

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany, ten konkurs to jest spoko ale chyba źle osadzony w czasie bo spóźniony o dobre 10-15 lat. To już nie czasy kiedy low-clock na forum pewnego portalu budził emocje, a płyty nominalnie pracujące z FSB 266 osiągały FSB 650+ czy nawet 700+ (chyba Biostar). Wtedy jednak liczyły się umiejętności, doświadczenie w ustawieniach dzielników napięć GTL, timingów pamięci. Dziś tego już nie ma, za możliwość podkręcania w przypadku Intela trzeba płacić, zegar bazowy podkręci się albo i nie - też najczęściej nie znajdzie się przyczyny (coś o tym wiem, bo sam używam i5 6400 z beta biosem, BCLK 160 rusza bez problemu, ale już 140 za żadne skarby świata - dlaczego? Uj wie). Nie ma to też większego znaczenia, bo przecież i tak zwykle nie da to wyższej wydajności (różnice są bardzo minimalne, bo tylko timingset). Kiedyś tweakowanie pamięci dawało sporo frajdy, dziś w zasadzie wszystko podają jak na tacy producenci kości i tweakowanie ogranicza się do jednego kliku myszką co może zrobić każde średnio rozgarnięte dziecko. hwbot też traci na popularności z tego powodu, od wprowadzenia na rynek P67 i Sandy Bridge podkręcanie jest nudne i miałkie jak M Jak Miłość. Kupujesz praktycznie jakąkolwiek płytę, dobry cooler, i wszystko zależy od szczęścia (lub pecha) przy procku. jak nie pociągnie Ryzen 2600 4 GHz to nic z tym raczej nie da się zrobić. Szczęściarz dostanie takiego co zrobi 4,2 GHz i tyle.  Gdzie te czasy kiedy siedziało się w nocy ze złotym napojem i do rana walczyło się z Core 2 Duo E6320 podkręconym z 1866 MHz do... 3955 MHz jak na załączonym zrzucie. Było nie było to jest OC o 112%, bez DI, SSa czy azotu!. Za takim podkręcaniem tęsknię, ale obawiam się że to se ne vrati...  

image_id_37021.jpg

Widzę szanse tego projektu tylko w jeden sposób. Postawić na klasyka - SuperPi 32M żeby niestabilne konfguracje nie mogły dokończyć testu. Chłodzenie tylko konwencjonalne, i mają być widoczne temperatury z HWINFO na szotach. I tylko dwie kategorie - Intel oraz AMD. Ma być prosto, zwięźle, na temat. Posiadacze Ryzenów będą mieli w miarę równe szanse, bo 100 MHz mniej można nadrobić ustawieniami pamięci. Posiadacze starszych Inteli (< 7 Gen)... cóż, szans raczej mieć nie będą. Ale tu ma być power, moc, wydajność - a nie paraolimpiada żeby każdy miał szanse. Takie moje zdanie :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Opson6667 napisał:

Pany, ten konkurs to jest spoko ale chyba źle osadzony w czasie bo spóźniony o dobre 10-15 lat. To już nie czasy kiedy low-clock na forum pewnego portalu budził emocje, a płyty nominalnie pracujące z FSB 266 osiągały FSB 650+ czy nawet 700+ (chyba Biostar). Wtedy jednak liczyły się umiejętności, doświadczenie w ustawieniach dzielników napięć GTL, timingów pamięci. Dziś tego już nie ma, za możliwość podkręcania w przypadku Intela trzeba płacić, zegar bazowy podkręci się albo i nie - też najczęściej nie znajdzie się przyczyny (coś o tym wiem, bo sam używam i5 6400 z beta biosem, BCLK 160 rusza bez problemu, ale już 140 za żadne skarby świata - dlaczego? Uj wie). Nie ma to też większego znaczenia, bo przecież i tak zwykle nie da to wyższej wydajności (różnice są bardzo minimalne, bo tylko timingset). Kiedyś tweakowanie pamięci dawało sporo frajdy, dziś w zasadzie wszystko podają jak na tacy producenci kości i tweakowanie ogranicza się do jednego kliku myszką co może zrobić każde średnio rozgarnięte dziecko. hwbot też traci na popularności z tego powodu, od wprowadzenia na rynek P67 i Sandy Bridge podkręcanie jest nudne i miałkie jak M Jak Miłość. Kupujesz praktycznie jakąkolwiek płytę, dobry cooler, i wszystko zależy od szczęścia (lub pecha) przy procku. jak nie pociągnie Ryzen 2600 4 GHz to nic z tym raczej nie da się zrobić. Szczęściarz dostanie takiego co zrobi 4,2 GHz i tyle.  Gdzie te czasy kiedy siedziało się w nocy ze złotym napojem i do rana walczyło się z Core 2 Duo E6320 podkręconym z 1866 MHz do... 3955 MHz jak na załączonym zrzucie. Było nie było to jest OC o 112%, bez DI, SSa czy azotu!. Za takim podkręcaniem tęsknię, ale obawiam się że to se ne vrati...  

 

Widzę szanse tego projektu tylko w jeden sposób. Postawić na klasyka - SuperPi 32M żeby niestabilne konfguracje nie mogły dokończyć testu. Chłodzenie tylko konwencjonalne, i mają być widoczne temperatury z HWINFO na szotach. I tylko dwie kategorie - Intel oraz AMD. Ma być prosto, zwięźle, na temat. Posiadacze Ryzenów będą mieli w miarę równe szanse, bo 100 MHz mniej można nadrobić ustawieniami pamięci. Posiadacze starszych Inteli (< 7 Gen)... cóż, szans raczej mieć nie będą. Ale tu ma być power, moc, wydajność - a nie paraolimpiada żeby każdy miał szanse. Takie moje zdanie :P

Ty jesteś redaktorem czego chyba pisma dla pań bo to co tu opisujesz to normalnie jakaś herezja nie wiersz co to jest kręcenie jak piszesz ze 700FSB na biostarze. Jak nie ma gtl jak nie ma mozliwości jak za kase wszystkoi sie da tylko trzeba potrafić co ty tu opisujesz jak nie wiesz co to jest chłodzić D930 przy pomocy wiatraka z chłodnicy do subaru :D SPI32M i ryzeny o czym ty do mnie rozmawiasz 836456.jpg

 

836457.jpg

 

Paraolimpiada chyba twoja tesciowa bedzie brała udział :D

23 godziny temu, sido107 napisał:

Panowie moje propozycje

Geegbench 3 @ 3200 MHz - ograniczenie taktowania do 3200 MHz

MAX % CPU - liczone względem nominalnego taktowania, taktowanie liczone dla wszystkich dostępnych wątków

MAX % RAM - liczone jak wyżej

cinebench r15 -max 4 corecinenbench dla 4 rdzenie aktywnych

Geekbench3 - Multi Core 4xCPU

AIDA64 - Memory Read

No limit - Geegbench 3

greekbench 32bit?

jak casche ratio takie jak rdzen czy nie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy benchmarki odpowiadają?

Czy wszyscy się wpisali na listę i podali modele CPU?

Mamy RODO więc piszem nickiem

jak wsio pasi to kończę formalne sprawy i może ruszymy po 24. czerwca i pamiętajcie najważniejsza jest zdrowa rywalizacja i zabawa.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.06.2019 o 06:38, MJ napisał:

Eloszka ????

 

Wieki tu nie zaglądałem no ale jestem, co do  konkursu to za dużo nie mam do powiedzenia bo już nic nie działam w temacie. Może zapodam jakieś wyniki ot tak dla hecy ale proszę tylko o jedno, niech będzie brana pod uwagę temperatura otoczenia. 

Gdzie żeś jest stary .....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...