Skocz do zawartości

KONKURS OC dyskusja


Recommended Posts

Dnia 15.06.2019 o 10:10, sido107 napisał:

Panowie moje propozycje

Geegbench 3 @ 3200 MHz - ograniczenie taktowania do 3200 MHz

MAX % CPU - liczone względem nominalnego taktowania, taktowanie liczone dla wszystkich dostępnych wątków

MAX % RAM - liczone jak wyżej

cinebench r15 -max 4 corecinenbench dla 4 rdzenie aktywnych

Geekbench3 - Multi Core 4xCPU

AIDA64 - Memory Read

No limit - Geegbench 3

Nie piszcie w tamtym watku @EH_Gosu tu masz benche do konca .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


 

Cytat

EH_Gosu

Warto według mnie urozmaicić nieco kwestie OC o dodatkowe benche. Bo same przyrosty % pamięci przy procku mającym sensowny IMC to łatwizna o ile się VCCIO / SA pobawi. Tak samo jak łatwe było % wbijanie wyższego zegara na CPU bez benchowania, dlatego ja tam wrzucałem OC z CPU który CB20 / CB15 / GeekBench 4 / GekkBench 3 / H265 etc przechodzi żeby pokazać, że to jest OC które faktycznie działa, a nie po prostu widnieje w CPU-Z. AD1.Przy czym jeśli ktoś nie daje screena z HWinfo to może sobie ustawić np. Jeden rdzeń na 5.2 GHz, resztę na chociażby 3 GHz, a wynik i tak będzie procentowo zliczało w oparciu o takty najwyżej ustawionego rdzenia.

AD2.Kolejna sprawa to warto byłoby ujednolicić zakres wzrostu tego taktowania %. Jedni mają kostki które po wbiciu XMP efektywne taktowanie wbijają na 3200, inni na 3600, jeszcze inni 4000+ . Osobiście nigdy nie używam XMP bo manulane ustawienia timingów to zawsze lepsza wydajność + stabilność.

 

Dlatego jestem osobiście za tym, żeby pokazywać OC które pozwala na przejście danych benchy.

AD1.Nie bo Cpu-z pokazuje predkość najwolniejszego rdzenia .Do tego we Validzie masz zapisane predkości rdzeni.

AD2 rzeczywiste taktowanie pamieci to dla nas profil XMP.

Edytowano przez Dziarson
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.07.2019 o 07:24, Dziarson napisał:


 

AD1.Nie bo Cpu-z pokazuje predkość najwolniejszego rdzenia .Do tego we Validzie masz zapisane predkości rdzeni.

AD2 rzeczywiste taktowanie pamieci to dla nas profil XMP.

 

CPU-Z pokazuje taktowanie najwyżej kręconego rdzenia. Zerknij - tutaj jak się bawiłem na i9 7920X z OC, większość rdzeni na 5 GHz, dwa na 4.9 GHz - CPU-Z pokazuje natomiast wartość 5 GHz

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja 1.89 jest jeszcze gorsza...szczegolnie jak przedobrzysz z Vcore + zapis (plik)...

 

Raz mialem na zegarze 5.1+(troszke turboEvo poszlo)...podczas zapisu do pliku mialem "zmiany zegara w cpuz "...wrzucam na stronke...i "wypluło" mi w najgorszym przypadku 4.3 valid...

 

Pozdro xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dziara

 

Odpowiednie pytanie nt.słowa "platforma" zadałem przed zawodami...m.in. nt. zmiany memek...

 

Odpowiedzi nie dostalem...wiec normalne "picia mac", ze walimy na ostro... %-)

 

Wynik I tak wrzuce...co zrobi z tym Łukasz...jego sprawa...

 

Pozdro xD

Edytowano przez ViNG
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalator komunista kto ci to poradził dziadek? Tak się rur  dawno już nie kładzie. Do tego ten pion na gietej życzę Ci powodzenia z wysłaniem podłogi. Ale determinacji z walenie dziur w ścianach to ci nie brakowało chociaż zbytecznie. 

Edytowano przez Dziarson
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Wynik wrzuce...to bedzie taki "liść na morde"...dla "dzieci wiatru I kurzu" co nie słuchali I kupowali jakies "picia" gowniane memki %-)

 

Po godzinie zabawy z przepinaniem kosci "ulepilem" quada...z triple kit + dual kit...

 

Testowy valid mam...quadem 2360...

 

F3-12800CL6-2GBPI FTW %-)

 

 

 

Pozdro xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.07.2019 o 06:07, Dziarson napisał:

Instalator komunista kto ci to poradził dziadek? Tak się rur  dawno już nie kładzie. Do tego ten pion na gietej życzę Ci powodzenia z wysłaniem podłogi. Ale determinacji z walenie dziur w ścianach to ci nie brakowało chociaż zbytecznie. 

 

Będzie wylewka i tynki. @Dziarson inaczej się nie dało, więc tak musiałem zrobić, to stary dom z jednym pionem CO

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.07.2019 o 22:38, sido107 napisał:

 

Będzie wylewka i tynki. @Dziarson inaczej się nie dało, więc tak musiałem zrobić, to stary dom z jednym pionem CO

Mogłes to zrobić na krótko po podłodze i dac kolanka tak to bedziesz musiał wylać jakieś 15cm podłogi .

i miałbyś mniej roboty z tym cieciem scian do drógiego pomieszczenia po podłodze .i do góry wprost do grzejnika .

 

 

884134895fa3ab6cfca0481120e1dd9e.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...