Skocz do zawartości

Obudowa otwarta- opłaca się?


kosa0flaf

Recommended Posts

Cześć!

Czy według was opłaca sie kupować/ konstruować obudowę typu otwartego? Tzn. taką, gdzie wszystkie elementy zestawu PC są na zewnątrz, coś jak ma BlackWhiteTV przy platformie testowej.

Oczywistym minusem jest kurzenie się podzespołów, ale na puszce sprężonego powietrza mój portfel nie ucierpi.

Zwierząt w domu nie mam (nie licząc ryb), więc ryzyko uszkodzenia można wyeliminować.

Plusem jest chyba większa stabilność temperatur przy obciążeniu. 

Co wy o tym pomyśle sądzicie? Myślę nad tym, aby starego kompa z C2D w takie coś, ale DIY upakować

Edytowano przez kosa0flaf
Niedokończony temat
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test-benche to fajna sprawa dla osób które ze sprzętem obcują na niwie zawodowej. Żeby wykonać na własną rękę test-bench to trzeba mieć nerwy ze stali, albo mieć na imię Stefan aka Toxic. Z tym chłodzeniem to niestety nie do końca tak, bo to produkty o jasno sprecyzowanej grupie docelowej - tu nie ma praktycznie żadnych dedykowanych rozwiązań dla montażu wentylatorów (o perforacje też ciężko). Jesteś zorientowany co do cen co lepszych test-bench? Powiem Ci że nie są to rozwiązania tanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.03.2016 o 19:25, SMX napisał:

Test-benche to fajna sprawa dla osób które ze sprzętem obcują na niwie zawodowej. Żeby wykonać na własną rękę test-bench to trzeba mieć nerwy ze stali, albo mieć na imię Stefan aka Toxic. Z tym chłodzeniem to niestety nie do końca tak, bo to produkty o jasno sprecyzowanej grupie docelowej - tu nie ma praktycznie żadnych dedykowanych rozwiązań dla montażu wentylatorów (o perforacje też ciężko). Jesteś zorientowany co do cen co lepszych test-bench? Powiem Ci że nie są to rozwiązania tanie.

Podlinkujesz bencha Stefana?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...