Skocz do zawartości

Konsultacja zestawu (dobór chłodzenia i budy / sprawdzenie reszty)


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Hej, chciałbym potwierdzić, że ide w dobrym kierunku + dopytać co byście polecili do komputera dla kumpla, stricte pod gaming 1440p/4k z FSR/DSLL/prace biurową.
Na poniższe raczej jestem zdecydowany, brakuje mi kilku rzeczy: obudowy (sam używam Corsair 4000D, ale jest niedostępna) i chlodzenia CPU.
Jezeli jest sens wziac co innego niż na poniższej lisćie to chętnie usłyszę.

Wszystkie części muszą być dostępne w jednym sklepie (te poniżej są w X-KOM). Nie podaje budżetu, bo to sprawa drugorzędna, ma być dobrze - obecnie poniższa lista wychodzi 11 175 zł w X-KOM.

https://www.x-kom.pl/lista/4cswlwh77 
 

AMD Ryzen 7 9800X3D

MSI MAG B850 TOMAHAWK MAX WIFI

Sapphire Radeon RX 9070 XT Nitro+ OC 16GB GDDR6

Samsung 2TB M.2 PCIe Gen4 NVMe 990 PRO

Kingston FURY 32GB (2x16GB) 6000MT/s CL30 Beast Black EXPO

Corsair RM1000x 1000W 80 Plus Gold ATX 3.1

ENDORFY Fluctus 140 PWM 140mm (x6)

Opublikowano (edytowane)

Przepłacony model tej 9070xt spokojnie można kupić coś w okolicy 3100pln i mieć równie dobrą kulturę pracy i temperatury np sapphre pulse czy hellhound ;) fluctusy 140 będą głośne, chyba że będziesz trzymał je na bardzo niskim rpm w przypadku 140mm już przy 1000rpm zaczyna się suszara. Zasilacz o mocy 1000w też ci nie potrzebny do takiego zestawu, śmiało można wziąć znacznie tańszy 850W i wystarczy ze sporym zapasem np msi a850g masz za 529zł w xcomie i kolejne 250zł zaoszczędzone względem tego corsaira. Ogólnie w proline masz niższe ceny, chciałem ci zrobić koszyk ale ich strona tak muli od kilku dni że się poddałem :ExD 

Edytowane przez Send1N
Opublikowano (edytowane)
12 godzin temu, cnn71 napisał(a):

Dasz znac co myslisz - czy to moze byc czy ewentualnie cos Ci mocno nie siedzi? Dzieki

https://www.x-kom.pl/lista/d6fd6dzc4

Na pewno chłodzenie procesora mi nie siedzi :E daj pan spokój z powietrzem za 6 stówek, te same temperatury będziesz miał na 3x tańszym coolerze powietrznym lub za 2x mniej kupisz już sensowne aio ;) Obudowę też wybrałeś bardzo ciasną, kart którą wybrałeś nawet tam nie wejdzie (co do obudowy to napisz preferencje to coś się dobierze) ;) cena tej 9070xt już bardzo zbliża się do 5070ti o czym wyżej zostało wspomniane, jeden z największych plusów 9070xt w porównaniu do 5070ti to właśnie znacznie niższa cena ale w tym przypadku nie wygląda to za dobrze.  

Edytowane przez Send1N

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Popularne tematy

  • Najnowsze posty

    • Tylko z powodu słabej dostępności, to z regularną ceną nie miało nic wspólnego i nie jest żadnym wyznacznikiem w tej sytuacji. 
    • powiem wam że te antywirusy i cleanery to jest jakaś kaszana    https://github.com/KPRCB/XboxGameBarExample   to już w ogóle totalnie jakaś głupota, bo to mój kod c++ x D      logi z eseta to też jest kaszana   żadnych prawdziwych wirusów nie znalazł   Potrzebujemy jakiegoś poważniejszego toola!
    • Zgadzam się... Większość ludzi tak robi ze strachu ale to nie oznacza, że bandyci mogą robić co chcą! Wiem, że Polska to kraj z kartonu, ale nie wiedziałem, że dodatkowo dziki zachód...  A lata 90te dawno już się skończyły... Ja też w takiej sytuacji najpewniej nawet bym nie zwrócił uwagi w sklepie widząc (prawdopodobnie podpitych) kolesi tego pokroju. Natomiast reakcja dziewczyny jak i to co było potem było normalne...   To mi się przypomina ta sprawa ze Szwecji gdzie młody imigrant pozaeuropejskiego pochodzenia zabił Polaka z powodu zwróconej uwagi...
    • Buda fajna, ale o co be z tą wersją (rozmiarem?)  grafy, bo się nie znam? 
    • No ja byłem na pogrzebie, nie raz. W mieście na największym cmentarzu mam kaplicę, gdzie zwykle są nabożeństwa, na kolejnym tak samo. Nie wiem, co się dzieje w przypadku, gdy nabożeństwo jest w rodzinnej parafii zmarłego, ale nie kojarzę praktycznie żadnego kościoła bez parkingu czy placu przed wejściem, poza takimi w ścisłym, zabytkowym centrum, ale zdaje się, że nawet na teren ciasnego starego miasta karawany wyjątkowo mogą wjeżdżać tak samo jak karetki, policja czy zaopatrzenie.   Tutaj sytuacja mimo wszystko jest IMHO specyficzna. O ile dobrze widzę, nie ma bezpośredniego przejścia z kościoła na parking, jeśli już, to przez budynek klasztoru/szkoły (?). Inna opcja to właśnie niesienie trumny wzdłuż Czerniakowskiej do skrzyżowania i potem Nowosielecką do wejścia na parking.   Tak, na wsiach jeszcze jakiś czas temu nosiło się albo i nadal przenosi trumnę z konduktem na cmentarz, jeśli jest blisko kościoła. Ale szczerze mówiąc - jakoś tego w centrum miasta nie widzę.  To nie jest boczna osiedlowa uliczka. I jednocześnie nie jest to pogrzeb z celebrą itp.  Wszystko to nawet jeśli trzeba się zgodzić, że widok trumny to nie jest też nic gorszącego. Ale IMHO wystarczy, że wyniosą ją na przystanek...    No właśnie, skoro już muszą, to albo tam powinien być dopuszczony wjazd obok przystanku (a faktycznie nie ma - wszędzie słupki) albo nie powinno tam być pogrzebów. A jeśli mimo wszystko są...  to na karawan przymknąłbym oko.    Ja wiem, że raz na milion jakieś dziecko będzie akurat biegło do przedszkola - ale to są skrajne przypadki, generalnie nic nikomu nie ma prawa się stać jeśli karawan na pięć minut wjedzie ostrożnie i bardzo powoli na chodnik. A podejrzewam jeszcze, że i pogrzeby nie odbywają się tam masowo?   OK, jasne, dura lex... no ale komentarz mam do tego chyba taki jak większość: Konfitura kiedyś w końcu wyłapie ostry wp...l i, jak tłumaczył klasyk: nie będę popierał, ale zrozumiem. A wcale nie jestem fanem kościelnych jasełek.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...