Przy napięciu 1,35V nie mogę zejść poniżej CL30. Jeżeli zejście na CL26 ma kosztować podniesieniem napięcia do np. 1,45V, to rezygnuję z tego.
U mnie najwięcej daje wymaksowanie trefi, obniżenie trfc i podniesienie FCLK do 2200Mhz.
A na co dzień mam ramy ustawione najlepiej jak się da, ale nie przekraczając 1,35V, wg tego poradnika: https://ithardware.pl/poradniki/poradnik_podkrecania_oraz_optymalizacji_pamieci_ddr5-44907.html
@maxmaster027Sprawdzałeś może wpływ podnoszenia napięcia na temperaturę ramu?
Nie wiem, u mnie przejscie na Hynixy z maksymalnie wykreconych ramów Samsunga, dało łącznie okolo 8-9% wydajnsoci. Sam CL to tylko tam 0.5%, ale reszta timingów ładnie sie zaciesniła. A mialem wczesniej na samsungach CL30 na 6120Mhz.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się