Skocz do zawartości

Ocena kompatybilności zestawu PC


Gość Rabla

Recommended Posts

Gość Rabla

Witam serdecznie.

 

Złożyłem taki oto zestaw komputerowy:

 

https://secure.scan.co.uk/web/wishlists/shareddetails/62cf1f41-6a57-4688-af4a-bce965e203ef?utm_source=wishlist&utm_medium=link&utm_campaign=share

 

Przez długi czas szukałałem i czytałem na wielu stronach o podzespołach które ostatecznie dobrałem do  tego PC. Wydaje mi się że wszystko powinno ze sobą współgrać, jednakże chciałbym mieć pewność, że wszystko powinno działać. 

 

Niestety wiele z proponowanych  zestawów mi nie pasowało, więc musiałem wybrać inne warianty jak np. płytę główną z wi-fii bluetooth lub karta graficzna z 2x hdmi.

 

Dziękuje za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten dysk https://www.scan.co.uk/products/500gb-samsung-860-evo-m2-2280-ssd-sata3-6gb-s-mjx-mlc-v-nand-512mb-cache-read-550mb-s-write-520mb-s 

Mogłbyś zamienić na jakiś Sata III  nie odczujesz roznicy predkosci (bo ten ma 550/520) a mozliwe ze zaoszczedzisz

Czy wiesz ze przy zakupie płyty głownej niektore z kabelkow dostajesz razem z nią ( ja kupywalem ASrock b450 pro4 i dostałem kabel SATAIII razem z MOBO wiec mozesz usunac z listy ten kabel WAZNE - upewnij się jakie będą załączone akcesorię.

 

Poza tym czy wiesz ze jezeli chcesz rabat to mozesz przenieś koszyk na XKOM i wkleić koszyk do wątku rabatowego na tym FORUM (nie musisz wsyzstikego) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rabla

Jak sprawdzałem zawartość pudełka z płytą główną to nie widziałem tam kabla SATA (może przegapiłem) więc dla pewności wolałem go kupić. 

 

Co do dysku, dopiero teraz uświadomiłem sobie że nie sprawdziłem złącz M.2 i zamówiłem dysk z kluczem B +M nie sprawdzając złącza na płycie. Chociaż z tego co mi się wydaje to dyski B+M są kompatybilne z kluczami - B; oraz - M; jednak nie jestem co do tego pewien.

 

Dziękuje za odpowiedź.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak, karta nie jest najgorsza, ale rozejrzyj się za propozycjami Palita czy MSi (nie Ventus), RAM jest dobry ale można wziąć tańsze moduły Crucial Ballistix 2x8 3000MHz CL15. Dysk można wziąć tanszy a mianowicie PNY CS3030 a drugi MX500. zaś płyte B450A PRO MAX albo coś droższego Jak tomahwak MAX albo Gaming Plus MAX. Co do obudowy to nie wiem jak z jej jakościa wykonania itp. Chłodzenie jest okej, ale IMO trochę przepłacony. Nie wiem czy możesz kupić w tym sklepie Fortisa 3. Pastę możesz sobie odpuścić bo nie robi ona aż takiej różnicy w temperaturach.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rabla

Problem w tym że chciałem zamówić wszystko z jednego sklepu. Ten oferował najmniej kompromisów. Tę kartę wybrałem głównie dlatego że posiada 2x HDMIm oraz wypada dość dobrze z temperaturami oraz głośnością. 

Płytę główną wybrałem dlatego że zawiera w zestawie kartę WiFi i Bluetooth. B450A PRO MAX ma WiFi ale w specyfikacji nie znalazłem Bluetooth.

Co do pasty. Kupiłem ją też do lapka (o ile wystarczy).

 

Dziękuje za dość opszerny komentarz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rabla

Wiem, ale problem jest w tym, że jak bym chciał zamawiać to, co na początku planowałem, to musiałbym skorzystać z conajmniej 4 innych sklepów. 

 

Jak sprawdzałem to nie przepłaciłem za dużo, a przynajmniej mam pewność że wszystko przyjdzie razem, a w razie problemów mam jeden kontakt zamiast kilku. 

 

Wprowadziłem kilka poprawek według waszych wskazówek, za które bardzo dziękuje. 

 

Zestaw zamówiony, tak więc sprawa zamknięta.

 

Jeszcze raz bardzo dziękuje za pomoc. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będziesz miał pytania dot. Hardware lub Software lub jakielkolwiek inne napisz na tym forum. Możesz też napisać na naszej grupie na FB (zachecam cb byś do Niej nawet dołaczył): https://www.facebook.com/groups/ithardware.pomoc/about i pamietaj ze swoich znajomych tez tam mozesz zaprosic - szybciej i oni dostaną rozwiązanie swojego problemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rabla

Z chęcią skorzystam z propozycji. Może będę miał jakieś pytania dotyczące mojego nowego Pc, bo jedyne co składałem to komputer na zajęciach szkolnych nic więcej :)

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio jaja se robicie  kabel sata III kto to wymyślił nic takiego nie istnieje. pastę sobie odpuść 🤦‍♂️ pastę kup termal grizly cryonaut, poza tym masz z chłodzeniem pastę, i jeszcze się pod tym moderator podpisał no w h....   Ssd M.2 zmień na jakiś szybszy 2500/3200 samsungi evo 960-970  pamięci zostaw 3600 z infinity fabric będzie wydajniejsze niż 3000 nie patrz aż tak na clto jest ryzen. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywal pastę, ta od be quiet! jest dobrej jakości. Jeśli chodzi o kartę graficzną, to rozejrzałbym się za Palitem Dual, albo GamingPro. Dyski na PNY CS3030 i Crucial MX500. RAM na Cruciale Ballistix 3600 MHz CL16. Płytę bym wziął ASRocka B450 Pro4, albo dopłacił do MSI B450 Gaming Plus MAX. Ale zestawik całkiem spoko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Dziarson napisał:

Pokarz mi jakies wyniki na gc extreme a na cryo , ile razy uzywałeś tej pasty jednej czy drógiej bo ja kilkadziesiat.

Nie jestem jakimś znawcą ale pewne obserwacje zrobiłem. Jeśli procesor wydziela dużo ciepła to lepszym wyborem będzie GC Extreme, a dla mniej grzejących się jednostek Thermal Grizzly. Nie umniejszam możliwości drugiej z past ale nie zawsze jest ona lepsza. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Dziarson napisał:

Przeciez to reklamiarz co komputery sprzedaje prostě 700zl ale nie za ten sam sprzęt wysyp spamerów macie sklepy podsyłają takich ludzi bo robicie reklamę xcomowi czego tu nie ogarniacie. 

akurat ten typ nie jest żadnym spamerem 😜 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...