Skocz do zawartości

Moje projekty


ernig

Recommended Posts

skoro już jestem w temacie lekko oddalonym od komputerów to bywały czasy, że dysponowałem większą ilością wolnego czasu i wtedy  wymyśliłem sobie grawerkę laserową ze starych cd romów :D

rev 1.0

DSC_9512.JPG

DSC_9513.JPG

DSC_9516.JPG

za sterowanie odpowiadało arduino z moto szildem

 

Spoiler

 

DSC_9520.JPG

głowica laserowa zakupiona osobno nie chciało mi się z tym walczyć ;)

laser-3.jpg

 

Działało to powiedzmy średnio, tzn sama dioda laserowa była w stanie wypalić otwór w 1mm hipsie i do jej działania nie było zastrzeżeń  ale problem był ze sterowaniem silnikami krokowymi. Wina za taki stan rzeczy spadła na arduino Leonardo który nie do końca chciał gadać ze wspomnianym shildem. Dlatego zapadła decyzja o porzuceniu dalszej zabawy z rev 1 i przejście na większy kaliber w rev 2 . Ale o tym w kolejnym odcinku ;)

 

 

Edytowano przez Prorok
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no warsztat z prawdziwego zdarzenia to moje marzenie ale póki go nie mam to muszę się męczyć w "tymczasowym"  umiejscowionym w sypialni  .

Z drugiej strony posiadanie takiego warsztatu grozi rozwodem bo pewno większą część dnia siedziałbym w nim i dłubał :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Prorok napisał:

no warsztat z prawdziwego zdarzenia to moje marzenie ale póki go nie mam to muszę się męczyć w "tymczasowym"  umiejscowionym w sypialni  .

Z drugiej strony posiadanie takiego warsztatu grozi rozwodem bo pewno większą część dnia siedziałbym w nim i dłubał

Aaa to nie, tego Ci nie-życzę "męcz" się w sypialni hehe XD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Buczo napisał:

Aaa to nie, tego Ci nie-życzę "męcz" się w sypialni hehe XD

W sypialni to czysta przyjemność :D

Wracając jednak do tematów technicznych . Jak wspomniałem wyżej v 1.0 wycinarki laserowej sprawdzała się średnio dlatego postanowiłem delikatnie zwiększyć skalę sprzętu i w ten sposób narodziła się v 2.0 ale już jako podstawa pod mini szlifierkę .

DSC_1389.JPG

Konstrukcja została wykonana z profili aluminiowych.

DSC_1469.JPG

DSC_1461.JPG

20150419_192140.jpg

pokazany wcześniej cover na mobo powstał właśnie przy pomocy tej podstawy. Zabawy było od zajechania bo brakowało napędów osi :D

20150420_170447.jpg

Projekt cnc v 2.0 leżał jakiś czas w loszku i czekał na lepsze czasy .Dlatego ostatnio postanowiłem go lekko odkurzyć i zakupiłem od małych ludzików kolejną płytkę arduino tym razem uno wraz z dedykowanym shildem cnc .Przy okazji wpadły też 3 silniki krokowe które mam nadzieję w niedługim czasie uda się zainstalować .

Mam już plan na dalszy rozwój tej konstrukcji ale tym podzielę się w przyszłości ;)

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra dałem Wam łykend luzu ;) to mogę dalej męczyć :D

Jak już jakiś czas temu wspomniałem stare stanowisko bojowe (mimo swych walorów estetycznych) musiało ustąpić miejsca bardziej praktycznej konstrukcji.

Projekt nowego biurka powstawał od kilku miesięcy przez ten czas rozważałem różne warianty i koncepcje aż na początku listopada przystąpiłem do realizacji.

Z założenia biurko miało być ustawione w miejsce starego w związku z czym zapadła decyzja aby kolor pasował do mebli dlatego zdecydowałem się na wykorzystanie płyty 18mm w kolorze sosna loredo ciemna .

Z góry przepraszam za jakość części fotek, robione fonem :(.

 

DSC_2063.JPG

6.11 odebrałem pierwsze elementy i można było przystąpić do działania .

20151106_110055.jpg

 

20151106_125431.jpg

Dobry pomocnik w pracach to ważna sprawa w związku z czym młodszy szkodnik zyskał nowe doświadczania na polu "stolarstwa".

20151106_125447.jpg

20151106_130330.jpg

20151106_131039.jpg

20151106_131054.jpg

I podstawa gotowa

20151106_132134.jpg

na koniec dnia przymiarka blatu

20151106_145533.jpg

Po przygotowaniu podstawy przyszedł czas na "wzmocnienia" , przy okazji zabrałem się za odświeżenie mojego kąta .

20151107_142213.jpg

20151107_143550.jpg

Biurko przysłoni dostęp do kontaktu dlatego postanowiłem umieścić dodatkowy w podstawie

DSC_3158.JPG

Wzmocnienia zainstalowane

DSC_3159.JPG

DSC_3160.JPG

DSC_3164.JPG

 

Edytowano przez Prorok
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodatkowe gniazdo zawsze się przydaje a dzięki łatwemu dostępowi nie trzeba odsuwać biurka

po umiejscowieniu gniazda przyszła pora na zatokę 5,25

DSC_3167.JPG

DSC_3173.JPG

DSC_3177.JPG

Powstały otwór przeznaczony jest dla  kontrolera obrotów napęd trafił tam tylko na chwilę żeby sprawdzić rozmiar otworu.

w tzw międzyczasie dotarły 2 brakujące elementy konstrukcji więc można się było brać za dalsze skręcanie

DSC_3205.JPG

DSC_3203.JPG

Pomocnik zrezygnował więc musiałem przeprosić się z  zaciska kątowymi wink.png

DSC_3207.JPG

 

DSC_3208.JPG

 

DSC_3209.JPG

Na tą chwilę to ostatni element układanki

DSC_3211.JPG

Przyszedł czas na przemyślenie rozmieszczenia przepustów na przewody

DSC_3215.JPG

Edytowano przez Prorok
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to lecimy dalej,  jakiś czas temu kupiłem trzymadełko do monitora żeby powiesić go na ścianie przy biurku, prosta konstrukcja za kilkanaście zł na aledro umożliwia odginanie ekranu o kilka stopni oraz jego pochylanie.

 

DSC_3249.JPG

Ale czegoś mi brakowało i oczywiście nie byłbym sobą gdybym czegoś nie wymodził i tak oto powstaje ..... biggrin.png

DSC_3251.JPG

 

DSC_3252.JPG

Od spodu zainstalowałem płaskownik metalowe dzięki którym zyskałem na sztywności konstrukcji

DSC_3254.JPG

 

DSC_3260.JPG

 

DSC_3261.JPG

DSC_3263.JPG

DSC_3264.JPG

Specjalnie zastosowałem dłuższe śruby żeby można było regulować odległość od trzymadełka

DSC_3276.JPG

Po przygotowaniu konstrukcji biurka przyszedł czas na jego "uzbrajanie"

Z poprzedniego projektu pozostało trochę amelinium więc można je było wykorzystać żeby się nie zmarnowało .

DSC_3178.JPG

Po przycięciu  trzeba było zrobić przymiarkę co się udało zepsuć wink.png

DSC_3180.JPG

 

DSC_3182.JPG

DSC_3182.JPG

 

DSC_3184.JPG

 

Kolejny etap to wycięcie miejsca pod wentyle

DSC_3186.JPG

 

no to rżniemy

DSC_3187.JPG

Cięcie z zapasem, reszta do wyrównania pilnikiem  

DSC_3188.JPG

 

DSC_3199.JPG

Na koniec przymiarka dwóch chłodnic, miejsca nie ma za wiele ale nie będą podgrzewane przez inne elementy komputera więc myślę że temp będą ok 

DSC_3235.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.04.2016 o 00:52, Buczo napisał:

@Prorok Rozumiem, że to Twoja autorska konstrukcja?  Opiszesz jak to budowałeś? Bo zacnie to wygląda

Tak to moja konstrukcja ale zanim pokaże jak  powstawała to jeszcze kilka słów tytułem "wstępu", koncepcja stanowiska uległa pewnej modyfikacji, pierwotny plan zakładał umieszczenie podzespołów w obudowie SPC Alea. Niestety po przymiarkach okazało się że jest za szeroka i zabiera zbyt wiele z przestrzeni roboczej dlatego znalazła nowego właściciela :) przez to zostałem bez obudowy. Nadal poszukuję idealnego rozwiązania w formacie mATX z obróconą podstawą na mobo i możliwością instalacji dużych psu.No ale komputer potrzebuje jakiś szkielet i tak powstała koncepcja tymczasowej podstawy,czegoś z pogranicza zwykłej obudowy, bencha i wallpc. Mój przepastny loszek skrywa jeszcze trochę materiałów z różnych projektów dlatego postanowiłem wykorzystać to co mam i podstawę wykonałem z mdf . W założeniu ma to być rozwiązanie tymczasowe dlatego, brak wydatków na materiał wydaje się rozsądnym posunięciem  ;) . Ok żeby już nie przynudzać fotki

DSC_3328.JPG

 

DSC_3327.JPG

 

DSC_3332.JPG

 

DSC_3333.JPG

 

 

DSC_3343.JPG

 

DSC_3344.JPG

 

DSC_3347.JPG

 

DSC_3391.JPG

 

DSC_3395.JPG

 

DSC_3396.JPG

 

DSC_3397.JPG

jak ktoś ma propozycję obudowy pod mATX inverted spełniającej powyższe założenia  to proszę pisać smile.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to lecimy z ostatnim odcinkiem w tym tygodniu :E

Kiedy podstawa była już prawie gotowa to postanowiłem ( jak zwykle) utrudnić sobie życie i delikatnie ją przemodelować po całym zabiegu wyszło coś takiego

 

DSC_3405.JPG

jak tak patrzę na moje "dzieło" do delikatnie przypomina kibel :dupa:

 

 

Spoiler

 

 

DSC_3406.JPG

 

 

 

 

Już w BIG TT spodobał mi się pomysł przewlekania kabelków przez mobotray dlatego i tutaj postanowiłem skorzystać z tego rozwiązania

 

DSC_3424.JPG

 

DSC_3426.JPG

 

Dla lepszej kontroli nad chłodzeniem kupiłem jakiś czas temu AQ 5LT z bloczkiem więc przyszedł czas aby i ono znalazło swoje miejsce w nowej konstrukcji

 

DSC_3481.JPG

 

 

Spoiler

 

 

DSC_3482.JPG

 

 

DSC_3485.JPG

 

 

 

Edytowano przez Prorok
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowy tydzień więc czas na kolejne odcinki ;)

Dorabianie ostatnich otworów pod power/usb i malowanie

 

DSC_3503.JPG

 

 

DSC_3505.JPG

 

 

DSC_3508.JPG

 

DSC_3510.JPG

 

DSC_3517.JPG

 

DSC_3560.JPG

 

 

DSC_3564.JPG

w tzw międzyczasie zabrałem się za dokończenie ramek montażowych do chłodnic oraz coverów

 

 

DSC_3569.JPG

 

Ramki zaopatrzone w gumowe nóżki

DSC_3570.JPG

 

 

cover na przepusty powstał ze kawałka plexi wykopanego w loszku

 

DSC_3572.JPG

 

Odpaliłem maszynę do gięcia i po kilku chwilach element był gotowy.

 

DSC_3578.JPG

 

DSC_3579.JPG

 

DSC_3608.JPG

 

 

Taka mała pierdoła ale wg mnie poprawiła wygląd całości

 

DSC_3610.JPG

 

DSC_3611.JPG

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby sztucznie nie przedłużać bo na forumie pojawiły się zacniejsze projekty 

 

przewlekanie kabelków

 

DSC_3763.JPG

 

 

DSC_3764.JPG

 

DSC_3765.JPG

 

DSC_3767.JPG

 

 

Uzbrajanie przednich portów usb 3.0 x 3

 

DSC_3770.JPG

 

 

DSC_3773.JPG

 

DSC_3774.JPG

 

DSC_3777.JPG

 

Pierwsze podejście do covera na porty I/O płyty

 

DSC_3779.JPG

 

 

DSC_3780.JPG

 

DSC_3781.JPG

 

DSC_3782.JPG

 

DSC_3783.JPG

 

DSC_3784.JPG

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jakiś czas temu zakupiłem sobie na aledro takie oto cudnej urody LEDy

 

led.png

 

Wykopałem też z szuflady Leonarda i postanowiłem ożenić te dwa elementy

Ze związku tych rzeczy powstał "wonsz" który wygląda tak

DSC_4286.JPG

 

A działa tak

 

DSC_4284.JPG

 

DSC_4285.JPG

 

Po sprawdzeniu  funkcjonowania "wonsz" trafił na właściwe miejsce 

 

DSC_4287.JPG

 

testowanie ledów przebiegało tak

DSC_4289.JPG

 

Efekt końcowy wygląda następująco

 

 

 

 

Edytowano przez Prorok
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...