Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Mam taki problem bo nie znam się na tych wirusach i programach antywirusowych, a wskoczyły mi ostatnio takie powiadomienia w windows defender -> https://photos.app.goo.gl/Adx93yWquvR67KGQ7

W sumie to urodziło się to po tym jak próbowałem pozbyć się (podszywającej pod) stronę bing której nie mogłem i chyba i tak nie usunąłem całkowicie z kompa a jeszcze się nabawiłem tych nowych 😑 tragedia.

Na pewnych stronach pisało aby pozbyć się tych Occamy itd to można zainstalować coś jak malwarebytes 14-dniowe premium usunie wirusy ale nawet ich nie wykrył 😕 a pisali na stronie, że on je usunie.

Próbowałem to w ogóle usunąć w windows defender ale się nic nie działo klikałem usuń i nic te 2 zostały. Wziąłem też przywróć i poszedłem do lokalizacji pliku ale nie ma tam czegoś takiego jak checkgame.exe

Już się boję, że chyba czeka mnie czyszczenie całkowite dysku systemowego i reinstal całego systemu na nowo.

Opublikowano
15 godzin temu, EcKo!? napisał:

Pobierz Malwarebytes i przeskanuj wszystko

Pisałem już, że sprawdzałem Malwarebytes ale nic nie wykrył, tzn wykrył wcześniej zanim jeszcze się to Occamy itd pojawiło to próbowałem się pozbyć tego fake binga i coś tam znalazł jakieś 3 pliki dziwne ale chyba nawet nie były do tego binga bo on jak był tak jest dalej. Ogólnie to śmigam na Firefoxie i tam udało mi się jakoś ręcznie usunąć tego fake binga, bo co ustawiałem stronę na google to i tak się otwierał bing. Pogrzebałem trochę w plikach i w ustawieniach firefoxa i pousuwałem wszystko co miało związek z bing i zablokowałem też w firefoxie sam adres bing i jakieś podobne jemu co mi wtedy wyskakiwały. Ale niestety dalej, choć nie używam, jest w Internet explorer bing. Poustawiałem też strony startowe na nowo i co się dało to po blokowałem ale jednej rzeczy w explorer ->zarządzanie dodatkami->dostawcy wyszukiwania jest tam tylko bing i nie da się go nawet usunąć, przycisk usuń jest nieaktywny.

 

I tak w ogóle to jak miałem jeszcze firefoxa zarażonego tym bingiem to bing sam automatycznie podczas uruchamiania systemu włączał firefoxa. Jak już jakoś tam przywróciłem firefoxa do normalnego stanu i myślałem, że się binga pozbyłem to jeszcze czasem się potrafi firefox tak przy starcie systemu uruchomić, czyli tak jakby gdzieś ten wirus binga jeszcze siedział.

Opublikowano

Na całe szczęście wygląda na to, że nie trafiłeś na trojan kopiący kryptowaluty, ale to nie oznacza, że usunięcie będzie łatwe. Te skurczybyki potrafią się dość solidnie pochować i potem replikować od nowa, jak już się wydaje, że zostały usunięte. Szczerze powiedziawszy format to najpewniejszy i de facto najszybszy sposób na takie paskudztwa i bym go zalecił. Ale jak chcesz się bawić, to napisz i będziemy działać :E

 

Generalnie jeżeli antywirus wciąż działa, to nie jest aż tak źle 😉

  • 11 miesięcy temu...
Opublikowano

Próbowałeś przeinstalować przeglądarkę? Też miałem kiedyś taki problem i udało się go rozwiązać po prostu reinstalacją. Chociaż nie używam firefoxa, dla mnie tylko chrome albo brave. No i właśnie pytanie czy to komputer prywatny czy firmowy, ważna kwestia. Na prywatnym zawsze można zrobić format dysku o ile nie trzymasz tam bardzo ważnych plików a na firmowym może nie wyglądać to już tak kolorowo. W takim wypadku polecam skonsultować się z jakąś firmą, "a ty ty ty cwaniaczku tak to nie przejdzie" pomoże Ci na pewno 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Popularne tematy

  • Najnowsze posty

    • Tylko z powodu słabej dostępności, to z regularną ceną nie miało nic wspólnego i nie jest żadnym wyznacznikiem w tej sytuacji. 
    • powiem wam że te antywirusy i cleanery to jest jakaś kaszana    https://github.com/KPRCB/XboxGameBarExample   to już w ogóle totalnie jakaś głupota, bo to mój kod c++ x D      logi z eseta to też jest kaszana   żadnych prawdziwych wirusów nie znalazł   Potrzebujemy jakiegoś poważniejszego toola!
    • Zgadzam się... Większość ludzi tak robi ze strachu ale to nie oznacza, że bandyci mogą robić co chcą! Wiem, że Polska to kraj z kartonu, ale nie wiedziałem, że dodatkowo dziki zachód...  A lata 90te dawno już się skończyły... Ja też w takiej sytuacji najpewniej nawet bym nie zwrócił uwagi w sklepie widząc (prawdopodobnie podpitych) kolesi tego pokroju. Natomiast reakcja dziewczyny jak i to co było potem było normalne...   To mi się przypomina ta sprawa ze Szwecji gdzie młody imigrant pozaeuropejskiego pochodzenia zabił Polaka z powodu zwróconej uwagi...
    • Buda fajna, ale o co be z tą wersją (rozmiarem?)  grafy, bo się nie znam? 
    • No ja byłem na pogrzebie, nie raz. W mieście na największym cmentarzu mam kaplicę, gdzie zwykle są nabożeństwa, na kolejnym tak samo. Nie wiem, co się dzieje w przypadku, gdy nabożeństwo jest w rodzinnej parafii zmarłego, ale nie kojarzę praktycznie żadnego kościoła bez parkingu czy placu przed wejściem, poza takimi w ścisłym, zabytkowym centrum, ale zdaje się, że nawet na teren ciasnego starego miasta karawany wyjątkowo mogą wjeżdżać tak samo jak karetki, policja czy zaopatrzenie.   Tutaj sytuacja mimo wszystko jest IMHO specyficzna. O ile dobrze widzę, nie ma bezpośredniego przejścia z kościoła na parking, jeśli już, to przez budynek klasztoru/szkoły (?). Inna opcja to właśnie niesienie trumny wzdłuż Czerniakowskiej do skrzyżowania i potem Nowosielecką do wejścia na parking.   Tak, na wsiach jeszcze jakiś czas temu nosiło się albo i nadal przenosi trumnę z konduktem na cmentarz, jeśli jest blisko kościoła. Ale szczerze mówiąc - jakoś tego w centrum miasta nie widzę.  To nie jest boczna osiedlowa uliczka. I jednocześnie nie jest to pogrzeb z celebrą itp.  Wszystko to nawet jeśli trzeba się zgodzić, że widok trumny to nie jest też nic gorszącego. Ale IMHO wystarczy, że wyniosą ją na przystanek...    No właśnie, skoro już muszą, to albo tam powinien być dopuszczony wjazd obok przystanku (a faktycznie nie ma - wszędzie słupki) albo nie powinno tam być pogrzebów. A jeśli mimo wszystko są...  to na karawan przymknąłbym oko.    Ja wiem, że raz na milion jakieś dziecko będzie akurat biegło do przedszkola - ale to są skrajne przypadki, generalnie nic nikomu nie ma prawa się stać jeśli karawan na pięć minut wjedzie ostrożnie i bardzo powoli na chodnik. A podejrzewam jeszcze, że i pogrzeby nie odbywają się tam masowo?   OK, jasne, dura lex... no ale komentarz mam do tego chyba taki jak większość: Konfitura kiedyś w końcu wyłapie ostry wp...l i, jak tłumaczył klasyk: nie będę popierał, ale zrozumiem. A wcale nie jestem fanem kościelnych jasełek.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...