Skocz do zawartości

Opłaca sie?


Gość eleoelo

Recommended Posts

Skoro autor ma ograniczony budżet, to czy jest sens zbierać na 2500K + Płyta do OC? Szczególnie, że jeśli chcemy robić OC trzeba doliczyć ~100 zł na sensowny cooler, a i nie każdy chcę robić OC (niby u intela od czasów SB po pięciominutowej lekturze poradnika można bezproblemowo podbić takty do 4,5 GHz, ale wciąż nie jest to coś, co "typowi użytkownicy" robią i/lub lubią). Ja proponuję poszukać I5 2400 + Płyta na H67. Dlaczego? Przede wszystkim jest to o wiele tańsza opcja. Oszczędzamy około 150 zł na procesorze, 50, lub więcej zł na płycie, a także 100 zł na coolerze. Dodatkowo posiadamy integrę, a i znalezienie tych komponentów w sensownych cenach (~350 zł za procesor i ~160 zł za sensowną płytę) będzie o wiele łatwiejsze. 

Edytowano przez JTN5M
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1156 posiada sporo wad, przez które według mnie nie warto go brać: 

-0 przyszłościowości (w przypadku 2500k można robić oc, w przypadku 2400 można pozbierać na nową płytę i później na cooler + 2500k. W przypadku lga1156 znowu trzeba będzie zmienić platformę). Dlatego zmieniłem swojego 750 na G3258. 

-Trzeba to podkręcić, a co ważniejsze podkręcanie tych procesorów nie jest już po prostu zmianą 3 "cyferek", aby osiągnąć przeciętne taktowanie. 

-Spore problemy z kompatybilnością z pamięcią ram. 

-Są to strasznie ciepłe i prądożerne procesory. 

-Wysoka cena płyt głównych, a także 90% płyt z allegro to są płyty refurbished sprowadzane masowo z Chin, gdzie na aliexpress nas o tym informują (na allegro już nie). Znalezienie boxa dobrej płyty na 1156 w sensownej cenie graniczy z cudem. Dodatkowo ostatnio I5 750 podrożał ze 150 do około 170 - 200 zł. 

I mówię to, jako posiadacz dość sensownego zestawu na 1156. Nie miałem go długo, ale miałem go dostatecznie długo, aby poznać wszystkie jego wady i zalety. Dodatkowo z moich testów wynika, że mój 750 @4,1Ghz + 12 gramu 1600 cl 10-10-10-28 był wciąż wolniejszy od I5 2400 z 8 gramu 9-9-9-21. 

Edytowano przez JTN5M
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...