Skocz do zawartości

Radeon RX 5700 XT - modele.


Dominiick

Recommended Posts

Cześć, 

Planuje kupić komputer - oto link do zestawu, który złożyłem : https://www.x-kom.pl/lista/gq5k72xgy

Słabo znam się na komputerach, a zastanawia mnie jedna rzecz - każda karta graficzna ma różne modele, np. wybrana przeze mnie Gaming, Red dragon itd., dodatkowo oferowane przez różne firmy (radeon, msi).  Różnice w cenie między nimi potrafią być spore. Kto mi wyjaśni jakie są między poszczególnymi modelami różnice, oczywiście poza ceną ? I jaki model aktualnie najlepiej wybrać ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wygląd to różnią się one chłodzeniem. Kazdy producent tworzy sobie takie wedle uznania. Tańsze modele mają słaboej rozbudowane chłodzenia, ich temperatury są wyższe i generują wyższy hałas. Jeśli chodzi o drobniejsze różnice, to często mają onne nieco inne taktowania. Droższe modele są wyżej podkręcone co przekłada się na te 1-3% wydajności. Róznica jest też często w budowie płytki drukowanej. Nie wpływa to bezpośrednio na wydajność itp. 

 

Dla przykładu model Gaming X jest bardzo dobrym modelem. Super cichy, dobrze wykonany itp. Karta, którą masz w koszyku również jest niezła ale do MSI jej trochę brakuje. Na pewno nie będziesz narzekał na hałas czy temperatury

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie hałas mi nie przeszkadza, natomiast jeżeli chodzi o temperatury, zgaduję że zbyt wysokie mogą doprowadzić do szybszej awarii karty ? :)

Bo zastanawiam się czy nie wybrać tańszej opcji - zawsze kilka stówek w kieszeni, kosztem jak rozumiem niezbyt dużej różnicy w wydajności ? 

Głównie chodzi mi o gry, najnowsze tytuły - max kilka godzinek w ciągu dnia, wiadomo po pracy ciężko o czas, ewentualnie dłuższe sesje w zimowe weekendy :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mhmm to chyba musiałem coś namieszać w takim razie. Nie uchodzi wątpliwości że gaming x to jedna z lepszych wersji. Śmiało mozna brać 5700 i podmienić bios na wersję z dopiskiem "XT" nic  nie kosztuje, mamy dobra kulturę pracy i zyskujemy wydajność

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...