Skocz do zawartości

Radeon RX 5700 XT Gigabyte Gaming OC


Drusix

Recommended Posts

Cześć,
kupiłem wczoraj kartę Radeon RX 5700 XT Gigabyte Gaming OC w celu zastąpienia nią RTXa 2060 Super i przeżyłem całkowity szok. Karta rozgrzewa się do 88 stopni, a na jakimś dodatkowym czujniku pokazują się temperatury 110 stopni. W grach takich jak CoD Warzone i War Thunder dochodzi do tearingu przy włączonym freesyncu. Tryb HDR w grze No Man's Sky przestał działać i zamiast żywych kolorów mam przesycone całkowicie kolory walące po oczach. We wszystkich grach występuje stuttering , mikroprzycięcia trwające mniej więcej sekundę. Czy ludzie, którzy zachwalają RXy robią to z tego powodu, że nigdy nie posiadali karty Nvidii w takim samym przedziale cenowym, czy może to co mi się dzieje odbiega od normy? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaming OC to nie jest jakiś kozak model, ale aż tak złe te temperatury chyba nie powinny być. Możliwe, że trafiłeś jakąś felerną sztukę, widziałem jakiś czas temu na forum PCLaba sytuację z modelem AORUS, który sam w sobie jest bardzo dobry, ale novi trafił jakąś kulawą sztukę i też miał temperatury Hot Spot w kosmos.

 

Co do tych mikroprzycięć, nie powinno być takiej sytuacji. Podaj resztę zestawu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to już jest z radeonami, za to masz wydajniej ale w tej samej cenie. Owszem nie masz DLSS i RT ale jednak. W grach wymagjących DLSS jak Cyberpunk będzie rzeź kart czerwonych. 

Jeśli chodzi o problemy to cóż, wydaje mi się że masz pecha bo teraz problemy nie są już tak powszechne (ale dalej występują). 

  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...