Skocz do zawartości

Nowe wentylatory do obudowy Zalman Z3 Plus


Voltare

Recommended Posts

Na samym wstępie chciałbym przywitać się jako nowy użytkownik tego forum.

Przyszedł w końcu czas wymiany wysłużonych wentylatorów w mojej obudowie, tj. Zalman Z3 Plus. Obudowa być może jest budżetowa, ale nie chciałbym wciskać do niej najgorszego kiczu. Powiedzmy, że budżet to ~45zł +/- na jeden wentylator; potrzebuje łącznie 4 wentylatory 120mm(1x, tył, 2x góra, 1x przód). Póki co myślałem by założyć z tyłu Be-quiet PURE WINGS 2 120mm (BL046) a w miejsce pozostałych 3x Enermax T.B. Silence UCTB12 120mm. Pytanie tylko czy to dobry pomysł. Podobno ten model Enermax'ów w poziomie często terkocze - czy to prawda? Macie może jakieś inne propozycje albo zastrzeżenia?

Z góry dziękuję za jakąkolwiek odpowiedź. Pozdrawiam.

PS Nie wiem czy wentylatory PWM są mi potrzebne z racji tego, że nie lubię za bardzo majstrować przy obrotach. Ponadto z tego co się orientuję moja płyta główna posiada możliwość kontroli wentylatorów 3-pinowych.

Edytowano przez Voltare
Skleroza
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że byłbym zainteresowany wentylatorem Noiseblocker PL2, ale z tego co widzę nowy kosztuje około 70 zł. Niestety ta kwota przekracza mój budżet(~45zł). Gdybym kupował tylko jeden wentylator to pewno bym go wziął, ale chce mniej więcej zmieścić się w 200 zł przy zakupie 4 wentylatorów. Poza tym prosiłbym o jakąś opinie na temat Enermax T.B. Silence UCTB12. Terkoczą w poziomie czy to bujda?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie coś w tym jest. W takim razie póki co kupię 3x Noiseblocker BlackSilent PRO PL2-120 wedle rekomendacji a kiedyś dokupi się jeszcze jeden. Dziękuję za pomoc i poświęcony czas. Pozdrawiam.

Edytowano przez Voltare
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...