Skocz do zawartości

Wysokie temperatury


Gość Kinegunda

Recommended Posts

Gość Kinegunda

Witam. 
Otóż mam problem z wysokimi temperaturami podczas obciążenia. Jest to laptop Dell G5 15 z procesorem i7-8750H, kartą graficzną GTX1050Ti oraz z pamięcią RAM 8GB. Mianowicie laptop osiąga w bardziej wymagających grach temperatury nawet do 100 stopni. Planuję zwrócić sprzęt do sprzedawcy niestety jestem zmuszony zrobić to przez sąd. Laptop ma ponad rok i był wysyłany na serwis 5 razy. Chciałbym się dowiedzieć jakie aspekty mam wziąć pod uwagę podczas gdy będzie powołany biegły w tej sprawie (na co zwraca uwagę a na co nie). Wada polega na tym iż laptop nagrzewa się do temperatur 90/100 stopni następnie występuje throttling który zbija temperatury do 75 natomiast taktowanie do 800MHz co powoduje mocne lagi. Gdy procesor ma te 90/100 przy taktowaniu ok 3900MHz także występują freezy i zacinki ekranu. Dodatkowo jest problem z pikselami, rysy po wizycie w serwisie oraz różnice na rdzeniach nawet do 17 stopni. Jak oceniacie moje szanse na wygranie takiej sprawy? 
Oczywiście testowałem to przez pół roku i wszystko poaktualizowane).
Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się, że na początku wszystko działało poprawnie?

 

Próbowałeś kontaktować się bezpośrednio z producentem?

Ja jak mam problem to raczej do producenta się zwracam zamiast szarpać się ze sprzedawcami. Ostatnio, po prawie 2 latach zareklamowałem "Gamingowy" monitor Della to nie dość, że dostałem nowy dwa dni później to jeszcze starego nie odebrali i mam teraz dodatkowy monitor. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość Kinegunda

Niestety nie. Temperatury są od początku kupna laptopa. 
Podczas testów w grze Watch Dogs 2 na najniższych wymaganiach temperatury były na poziomie 90-100 stopni, a  FPS w okolicach 10-20 (laptopa spełnia wymagania rekomendowane). Podczas grania temperatury spadają do 75 lecz tym samym wydajność spada do 800MHz powodując całkowite zacinanie się gry. Wydaje mi się że jest to wada znacząca i nie powinno tam być

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...