Skocz do zawartości

Czy zasilacz wystarczy ?


drenei

Recommended Posts

Karta wciąga około 230W. Procek po OC drugie tyle co daje nam już około 460W. Dodając do tego płytę, dyski, wentylatory to wyjdzie ponad 500W pobranej energii. 
Po tych liczbach można stwierdzić, że Vero L3 700W poradzi sobie z takim setem. 
Jednak nie rekomenduje się takiego combo ze względu na straty energii. Przy takim konfigu fajnie będzie już pomyśleć o zasilaczu z certyfikatem 80+ Gold. Dlaczego? Wyższa sprawność zasilacza oznacza, że większa część energii pobieranej przez zasilacz jest przekazywana do komponentów, a mniejsza ilość idzie na straty (ciepło). Idąc dalej tym tropem, okaże się, że Vero L3 700W będzie się grzał bardziej i pobierał więcej prądu niż Supremo L2 650W. Wyższa temperatura powoduje szybsze zużywanie się elektronicznych elementów wewnątrz zasilacza i skraca ich żywotność. 
Zatem, zasilacz sobie poradzi, ale rekomenduję zmianę tego elementu za jakiś czas na Supremo L2/M2/FM2/RMx i mocy conajmniej 650W i certyfikacie 80+ Gold. 

pobór prądu karty.png

10600k power consumtion.png

80PLUS.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

teraz mam kolejne pytanie. Mam aktualnie 2x wentylator na procka 3x na przodzie(wciągający) 1x tył oraz 1x góra(wyciągające). DO tego dysk ssd na m2 oraz na sata. Czy on starczy na oc procka na jakies 5ghz? Ramy na 4000(crucial ballistix) 2x8 1.45V oraz Rtx 3070 na OC? Niekotrzy mowia ze spokojnie a na stronach to jakies minimum 850W

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...