Skocz do zawartości

Bledy i freezy podczas gier


Recommended Posts

g-sync wylaczone itp a nie chce tego wlaczac(tak czy siak robi sie to samo), fps mam w cs okolo500 ale ustawione na stałe 250, ekran sie wylczy z dziewiek (zacinania) a potem slychac wszystko itp ale pokazuje brak sygnalu.  Zrobie z tymi steronikami monitora. Moze to byc wina karty 1060 3gb a procke 10600K nic nie krecone. Czekam poprostu na rtx 3070

Ogólnie cały komputer ma maks. 4 tygodnie. Monitor aoc24 144hz. 

Zmien zaawansowane ustawienia zasilania - rozwinac Magistrala PCIe, rozwinac kolejny poziom i wybrac opcje Wylacz   - to automatycznie bylo wylaczone

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zrobiles tak jak mowilem? Czysty reinstal, od plyty glownej stery od netu i audio, pelna aktualizacja Windowsa (jak sie da bez tej najnowszej opcjonalnej - bodajze 1909 cos tam), najnowsze stery Nvidii. I nic wiecej nie grzeb poza wymienionymi przeze mnie dodatkowymi czynnosciami (bez tej magistrali). Mozesz tez sprawdzic komputer bez karty graficznej na integrze procesora, by w razie czego wyeliminowac podejrzenie karty graficznej (ktora jak mniemam prawidlowo dzialala w poprzednim komputerze). Na ten moment byc moze moglbys jeszcze zwrocic czesci, a pozniej bedziesz sie bujal z reklamacja trudno powiedziec czego. Nieglupia opcja jest tez po prostu oddac komputer do jakiegos porzadnego serwisu i niech oni sie nad tym glowia - byle nie minal w miedzyczasie termin zwrotu podzespolow.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak zrobiłem chwile temu i dalej to samo. No właśnie kartę graficzna kupiłem także parę tygodni temu(miałem laptopa). Nie mam pomysłu. włączyłem furmarka na  4h i nic nie wykazał. Occt itp i nawet wszystkie podzespoły naraz, memtest itp. Wszystko okolo5-6h i tez nic nie wykazało. Maks temp na procku to 60stopni na karcie 65 stopni. 

Istnieje jakis program ktory moge załączyc podczas grania i bedzie rejestrował wszystko i zapisywał nawet przez 3h co chwile?

 bo nie mogę nic sprawdzić jak mam czarny ekran tylko wylaczyc komputer. A tak bym wiedział czy jest jakis bład czy cos

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż co masz zainstalowane : Wpisz CMD > Winver i normalnie normalnie wchodzić Windows Uptade > Historię aktualizacji albo jeśli nie pokaże to może być innym miejscu Windows Uptade > Odinstaluj aktualizację . Dużo wyjaśni bo ostatnio dużo sypią po WinUpdate... nawet dziwiłem że potrafi rozwalić Driver Intel(R) Rapid Storage Technology i od dawna jest problem a nie mówią nic . Tak samo może być problem z Driver'ami: GPU / Mobo / WiFi itd..

Windows 10 versionHomeProEducationEnterprise [Przykładowo problem RST]

1507 not exists/not exists/not exists/not exists

1511 not exists/not exists/not exists/not exists

1607 not exists/not exists/not exists/not exists

1703 not exists/not exists/not exists/not exists

1709 not exists/not exists/not exists/not exists

1803 Manual/Manual/Manual/Manual

1809 Manual/Manual/Manual/Manual

1903 Manual/Manual/Manual/Manual

1909 Manual/Manual/Manual/Manual

2004 Manual/Manual/Manual/Manual

20H2 Manual/Manual/Manual/Manual

 

Win10 WindowsUpdate ma o wiele gorzej niż Win7/8 WindowsUpdate . Dlatego Win10 nie ma SP tylko ma Kompilacje XXXX i nie ma coś takiego rozszerzenia jak w Win7 SP1 > SP2 itd.. .

Edytowano przez Michagm
Dodatkowo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz już wszystko jasne i znam te błędy WinUpdate . Menadżer Urządzeń trzeba będzie odinstalować i zainstalować ręcznie ale to jeszcze nie pewne 100% sukcesu .

 

Do wywalenia : KB890830 / Nvidia - Display / Intel - System i SoftwareComponent a resztę musić zainstalować ręcznie bez WinUpdate

 

1 godzinę temu, drenei napisał:

A powiesz mi jak to zrobic?

 

Poszukaj CD Driver MOBO z pudełka Z490 i CD Driver Nvidia GTX1060 czyli starsze Driver'y

 

Tam możesz odinstalować Nowsze Driver'y Historia Aktualizacji > Odinstaluj Aktualizacji ale nie cofnie Kompilacji czyli będziesz miał 20H2 . Niektóre Aktualizacje nie da się usunąć bo są mocno przyklejone do 20H2 .

 

1 godzinę temu, drenei napisał:

I tutaj jeszcze z menedżera . Nie umiem ich nigdzie znaleźć. Jak zainstalowałem sterowniki przez jakaś aplikacje to było tak samo ja instalowałem wszystko ręcznie. Steroniki karty instalowane przez geforce experience. 

image.png.442c9aa9cd849e0bccfb50d8e79de7cd.png

Dlatego WinUptade wpierdolił Driver Nvidia nie taką jak trzeba czyli źle dobrał sterowniki GPU i tak samo może MOBO

 

 

Ale musisz jak najszybciej zainstalować jakiś Program do Blokowania WinUpdate bo znowu zainstaluje spowrotem Nowsze Driver'y :bandyta: czyli powrót Błędu Driver'u . Na przykład Win Update Stop v1.4 to ściągnięć Win Update Stop v1.4 to ty będziesz miał władze nad twoim komputerze a nie WinUpdate .

 

Nie ma nic przeciwko do Defender Antivirus to możesz zostawić tylko będziesz musiał ściągnąć aktualizacje na stronie Microsoft®Update tylko Manualnie

 

Dlatego nie wolno Ufać Windows Uptade .

 

1 godzinę temu, drenei napisał:

A powiesz mi jak to zrobic?

 

Dobrze usune te drivery :Do wywalenia : KB890830 / Nvidia - Display / Intel - System i SoftwareComponent

A jakie dokladnie przeinstalować? OD karty graficznej, kntorler dziewku, ide ata/api, magazyu? cos jeszcze?

 

Poszukaj pudełko Z490 płytę Driver'ami i tak samo pudełko GTX1060 płytę Driver :) albo na stronie znajdziesz TUF GAMING Z490-PLUS tylko starsze Driver'y a tylko nie wiem jaką masz GTX1060 3G z jakiej marki ??

 

1 godzinę temu, drenei napisał:

https://www.asus.com/Motherboards-Components/Graphics-Cards/All-series/DUAL-GTX1060-3G/

A co z tymi niezainstalowanymi driverami? automatycznie sie usuną?

 

Spróbuj zainstalować , masz 3 do wybory tylko musisz przetestować który najlepiej działa . Oczywiście musisz ręcznie odinstalować a nie nadpisać/zmieniać Driver.

NviDia Version 372.54 albo ASUA Version 398.11 / Version 398.36

 

Nie zapomnij o zablokowanie WinUpdate bo inaczej będzie wielka impreza WinUptade bo zaraz wejdzie do kompa :dj:

 

 

Edytowano przez Michagm
Dodatkowo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiesz mi jak to zrobic?

 

Dobrze usune te drivery :Do wywalenia : KB890830 / Nvidia - Display / Intel - System i SoftwareComponent

A jakie dokladnie przeinstalować? OD karty graficznej, kntorler dziewku, ide ata/api, magazyu? cos jeszcze?

 

https://www.asus.com/Motherboards-Components/Graphics-Cards/All-series/DUAL-GTX1060-3G/

A co z tymi niezainstalowanymi driverami? automatycznie sie usuną?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tych co tutaj do tej pory pisali, tak przeczytalem wiekszosc i chyba sie zalamie. ludzie co wy tu tworzycie? zaczyna sie zabawe od DDU na sterowniku grafiki. jak jest problem z windowsem to robi sie dismem naprawe, potem sfc /scannow potwierdzi co najwyzej ze wszystko w porzadku. jak dodatkowo masz mozliwosc podniesienia funkcji systemu to to robisz (naprawia to wiekszosc problemow z uszkodzonymi plikami systemowymi). bez kitu zabawy w jakies event logi i usuwanie pojedynczych aktualizacji.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.01.2021 o 21:31, drenei napisał:

Tak patrzę i mogę tylko te aktualizacje usunąć. A nie wiem jak usunac tą KB890830 / Nvidia - Display / Intel - System i SoftwareComponent

image.thumb.png.973d1ff334f359c641b454583227454f.png

KB890830 to "Malicious Software Removal Tool x64" skrót MSRT.exe a w CMD > MRT.exe czyli to jest dodatek do Defender Antivirus a czasami Telemetry . Bo u mnie KB890830 to KB4517389 Win10 Kompilacja 1903 tylko ty masz Kompilacja 20H2 jest inny numer KBxxxxxx . Tego już nie usuniesz to zostaw bo używać Defender Antivirus .

 

Sterowniki Nvidia - Display / Intel - System i SoftwareComponent znajdziesz w Ustawieniu > Aplikacje Funkcje i trzeba poszukać albo Menadżer Urządzeń .

 

@drenei Jak ci poszło ??

 

Edytowano przez Michagm
Dodatkowo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...