Skocz do zawartości

Bledy i freezy podczas gier


Recommended Posts

Cześć

Czasem podczas gier mam takiego freeza lub czarny ekran. Nic nie widać ani ale w grze mogę się poruszać i słychać dźwięki. i5 10600k stock z490 asus tuf  gaming, ram crucial 3600cl16 zasilacz spc 700w, dysk ssd pny mam na nim cs i system i tez tak się dzieje w cs. Chłodzenie to grandis 3. Karta to aktualnie gtx 1060 3gb(czekam na rtx). Wcześniej tak miałem na ramach g.skill 3600 cl19 na xmp ale zdarzyło się raz/dwa na miesiąc. Teraz mam crucial 360cl 16 na xmp i dzieje sie to czasem 4/5 razy an gre a czasem wcale. Puszczałem furmarka przez godzinę i nic. Aida 64 extreme na wszystko oprocz grafiki tez nic. Nawet obie te rzeczy razem puściłem przez 2h i takze nic. Ram testowałem przez 4h i nic. W grze czasem po 10min mnie wyrzuca. Temperatury w normie na procka nie przekroczą 64 stopni a na karcie 70 stpni i wentylatory na 50%. 

Tutaj znowu tak sie stąło. Daje screena 

image.png.adb9739f4b68089865a56cc04c236230.png

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie wiem co znalazłeś więc nie powiem, możesz sprobowac dodatk. wyczyścić rejestr jakimś softem o dobrych opiniach

Raczej trudno zgadnąć co może być przyczyną :|

Czekam na odp z wiad wyzej i niżej :E

29 minut temu, xXMateoXx320 napisał:

powklepaj jeszcze te komendy moze pomogą choć czy jaa wiem

Dism /Online /Cleanup-Image /CheckHealth

Dism /Online /Cleanup-Image /ScanHealth

DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth

 

A i jakbym mogl prosic o ss z winver :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze. A wiadomo o ktory ram tutaj chodzi ? Bo ten w płycie mam ddr4 3600 2x8gb nawet zmieniałem kosci na inne i dalej to samo. Czy o ten w karcie bo niestety mam karte tylko 3gb jak narazie(czekam na nowe rtx).

Druga sprawa moge ten plik usatwic na innym dysku? Na C mam 256gb sssd na zlacze m.2 a drugi dysk mam 1tb ssd sata i tam bym ustawil chocby 4gb ? Moge to zrobic bedzie to lepiej bo nie chce ograniczać dysku ssd m.2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
2 godziny temu, drenei napisał:

juz nie mam pomysłu w każdej grze wszystko fajnie działa itp tylko w tym cs go jest problem... Jak tego dziś nie rozwiąże to sprzedam tego kompan. Jakby co zapraszam do działu sprzedam

 

przeinstaluj gre na inny nośnik, potem jak co to zainstaluj ponownie, najpierw sprawdz czy na innym dysku nie bedzie problemu, wylacz moze trybz aufany bo moze blokowac jakies wazne sterowniki

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Windowsa przeinstalowałem i już jest lepiej. Dawałem tez go na inne nośniki w tym wypadku drugi dysk to kingston ssd na sate. Tylko w cs i worms jest ten problem a to sa moje główne gry. gram jeszcze w cod warzone które jest bardziej wymagające i nie ma problemów oraz w pubg. Ja juz nie wiem co robic. Ostatnio było super tylko mnie rozłączyło i przy próbie ponownego polaczenia miałem problem ponieważ pisało nie udało się placzyc (ciągle łączy i po 30 s błąd) to tak co 3 gra. Reset komputera naprawwa plików steam i gry nie pomaga.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro faktycznie lepiej jest po reinstalu, sugeruje to, ze cos sie gryzie w Windowsie. W ogole po tej czystej reinstalacji robiles cos ponad standardowego? Np. grzebales w planach zasilania czy panelu kontrolnym Nvidia? Bo pelno jest w sieci filmikow z radami, co tam namieszac, ,,by komputer szybciej dzialal".

 

Sprobowalbym ponownej czystej reinstalki, ale z zainstalowaniem starszych sterow od plyty glownej, bo nowe wbrew pozorom potrafia namieszac. Czyli pierw czysty reinstal, jak nie ma internetu, to stery od sieci, aktualizacja Windowsa, az nie bedzie chcial sie aktualizowac i na koncu najnowsze od grafiki, ktore juz Ci znajdzie GExperience. I posiedz tak bez zadnych dodatkowych ingerencji. Cos sie znowu zjebie, bedziesz sie dalej zastanawiac.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak właśnie zmienilem.

Wyłączyłem wszystkie powiadomienia. Do tego zmienilem plan zasilania na wysoka wydajność i tam byla zakładka ze cos z dyskiem ze go wyłącza po 20 min to usunąłem to i dalem na 0. Wszystkie antyvirusa i zapory wyłączyłem. Microsoft edge i pare aplikacji tez usunąłem 

A i w panelu zmienilem rozdzialke na rozszerzony bo w cs gram na 4:4 12xxX9xx  to zeby nie było pasków po bokach to mam rozszerzone 

A jak zrobimy mi się czarny ekran to przez chwilę slysze pisk w głośnikach A potem koledzy mowia ze normlanie moge chodzix i strzelać jak naciskam klawiaturę i jak naciskam myszkę. Tylko mam czarny ekran. Próbowałem wyjac kabel dp i włożyć ale dalej czarny 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie cos mi sie zdaje, ze cos tam jeszcze sobie poklikales. Nie grzeb w rzeczach, o ktorych nie masz pojecia (jak to ,,cos z dyskiem"). Windowsowy plan zasilania ustaw na Zbalansowany, a w panelu kontrolnym Nvidii na Optymalna moc. Mozesz sobie ustawic rozdzielczosc, odswiezanie czy wlaczyc G-Sync/FreeSync, VSync czy NULL, a reszty nie dotykaj. Jak Ci brakuje fpsow i myslisz, ze cos to da - bylo sobie kupic mocniejszy komputer.

Wylaczajacy sie ekran moze byc zwiazany z burdelem Windowsa, ale tez kablem od monitora, karta graficzna czy zasilaczem.

 

Generalnie zrob to co Ci powiedzialem i nie wykazuj sie zadna inwencja, ani nie uzywaj zadnych programow do sciagania sterownikow.

 

Na szybko mozesz jeszcze sprobowac dwoch opcji: 

 

Menedzer urzadzen - Monitor - wyszukaj sterowniki online.

 

Edytuj plan zasilania (przy okazji mozesz sobie wylaczyc te dwa tryby uspienia) - Zmien zaawansowane ustawienia zasilania - rozwinac Magistrala PCIe, rozwinac kolejny poziom i wybrac opcje Wylacz

 

 

 

Edytowano przez Japanese Capacitor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...