Skocz do zawartości

Pomocy


Gość Jonatan

Recommended Posts

Gość Jonatan

Witam , ten temat byl pewnie wałkowany tysiące razy , lecz teraz mnie spodkal ten problem otóż , moj komputer ma mdostepne tylko 3,12 z 4 gb ramu, nie wiem co z tym zrobic , przeinstalowywalem system 5 razy w nadziejii ze to pomoze , lecz bez skutku .Wszystko jest okej do pierwszego wylączenia po instalacji , co robic ?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hey!

wydaje mi sie ze jest wszystko wporzadku z twoim komputerem, jednak musimy rozgraniczyc pojecia....

pamiec dostepna to tak ktora zostala po uruchomieniu systemu, programow startowych itp. mniej wiecej tyle powinno zostac w twoim przypadku w zaleznosci od wersji i konfiguracji systemu.

pamiec fizyczna to ta ktora masz zainstalowana i wykryta przez system czyli 4gb sprawdzisz to albo we wlasciwosciach systemu badz w menadzerze zadan w zakladce wydajnosc gdzie mozesz tez sprawdzic co i ile pamieci ci zjada..

pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wykryte 4 gb lecz dostepne tylko 3,12 gb . Te 88mb gdzies znikły . We wlasniwosciach komputera pisze ze zainstalowane 4 gb,lecz odczyty w menadzerze zadan pokazują tylko 3199 mb , a komputer diametralnie stracil na wydajnosci wzgledem 4 gb dostepnej pamieci

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim wypadku sprawdz w menadzerze urzadzen w zakladce procesy co0 najbardziej obciaza twoj system... i wyrzuc go z autostartu(kieruj sie zarowno uzyciem procesora jak

i pamieci)

tutaj masz dowolnosc mozesz to zrobic albo  programem np. ccleanerem-zakladka narzedzia-autostart, badz narzedziem systemowym msconfig

wszystko wskazuje ze jakis program ktory zostal zainstalowany po instalacji obciaza nadmiernie twoj system i dlatego muli;)jest tez mozliwosc taka ze system ktory wgrales zostal zmodyfikowany(przyspieszony i wogle ktos zrobil z niego demona szybkosci dodajac rozne "pomocne" gadzety)

jednak wartosci twojego pamieci moim zdaniem sa wporzadku, system z jakimis podstawowymi programami moze tyle zjadac.

pozdro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odczyty z programy advance system care pokazują ,ze mam tylko 3,12 ramu :/ W Msconfin wylaczylem wszystkie uslugi oprucz uslug microsoftu , i w szystkie programy z autostartu , lecz nic nie pomaga , nie mozna jakos recznie ustalic ile pamieci ma wykorzystywac system 

?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sugeruje odinstalowanie wszelkich aplikacji ktore wgrales po instalacji systemu, oprocz sterownikow oczywiscie pozostaw tylko przegladarke antiwira i powiedzmy kodeki, bo moim skromnym zdaniem advance system care wiecej ci zaszkodzi niz pomoze;) oczywiscie kazdy moze miec inne doswiadczenia;)

wylaczenie wszystkich uslug tez nie jest dobrym pomyslem!!!

na poczatek sprawdz co ci sie uruchamia w menadzerze urzadzen( w procesach i sprawdz co obciaza najbardziej) po wylaczeniu tych uslug i programow i czy zmienila sie ilosc dostepnej pamieci...

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" nie mozna jakos recznie ustalic ile pamieci ma wykorzystywac system  "

mozesz tyo zrobic w msconfigu w zakladce rozruch-nastepnie obcje zaawansowane-ustawiasz max pamieci, jednak to nie w tym tkwi problem lecz w oprogramowaniu ktore masz zainstalowane w systemie...

oczywiscie to tylko moje podejrzenie

pozdro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...