Skocz do zawartości

Problem z kartą graficzną


SeyDzeyyey

Recommended Posts

Witam,

Od kilku dni mam problem z komputerem. Po przełączeniu w BIOS z trybu CSM na UEFI mam problem z kartą graficzną. Komputer przy odpaleniu wydawał 1 długi 2 krótkie sygnały dźwiękowe(led VGA świeci). Po chwili wydawał 1 krótki pisk i system się uruchamia. Zrobiłem aktualizację BIOS karty graficznej, po czym komputer przechodzi przez POST bez problemu. Następnego dnia odpalam PC i znowu słyszę ten sam sygnał co przed aktualizacją(dioda vga znów świeci), system oczywiście bootuje. Problem nie występuje cały czas(komputer musi być przez parę dobrych godzin wyłączony). Sprawdzałem kartę na innym PC i bootuje normalnie w trybie UEFI bez CSM, RAM wyciągnięte i sprawdzone na innym pc. Procesor nie ma pogiętych pinów.

Mój PC: 

Mobo: MSI B450 GAMING PLUS MAX (bios ver: E7B86AMS.HC0),

RAM: CORSAIR VENGEANCE LPX 3200 2x8gb

CPU: Ryzen 5 3600,

GPU: Gigabyte GTX 1050 TI Windforce OC(bios ver: 86.07.39.00.56),

PSU: Seasonic Focus gx-750,

OS: Windows 11,

Edytowano przez SeyDzeyyey
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygrałem nowszy BIOS komputer ruszył bez problemu. Jednak zmieniłem też kabel z DisplayPort na HDMI. Poczytałem w internecie, że niektóre kable DisplayPort mają podpięty 20pin co może powodować też problemy. Czy jest jakiś sposób aby sprawdzić kabel czy ma ten 20 pin podpięty? Kabel DP był razem w zestawie z monitorem (hotron e246588)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • SeyDzeyyey changed the title to Problem z kartą graficzną

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...