Skocz do zawartości

"Bardzo wysokie zużycie" energi w komputerze


Dumqu

Recommended Posts

Komputer mam od około połowy maja 2022r. Od około 2 tygodni zacząłem grać Fivema, mały serwer niby nic wielkiego, jednak czasami po wyjściu z Fivema kiedy chciałbym sobie zagrać np w najnowszego warzone'a wyskakuje niebieski ekran mówiący, że komputer napotkał problem i trzeba go uruchomić ponownie, po ponownym uruchomieniu prawie każdy aktywny proces(np. Malwarebytes-oprogramowanie przecuw wirusowe, czy nawet menadżer zadań) co jakiś czas mają bardzo wysokie lub wysokie zużycie energi, mimo że zużycie gpu, cpu i RAM pozostaje niskie(takie jak miałem normalnie).Ponowne uruchamianie komputera nic nie daje problem zostaje aż w końcu ustępuje i pojawi się znowu tak jak w opisanej wyżej akcji.Czy jest to zainfekowanie wirusem, czy po prostu zasilacz nie daje rady?

Edytowano przez Dumqu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Dumqu napisał:

prawie każdy aktywny proces(np. Malwarebytes-oprogramowanie przecuw wirusowe, czy nawet menadżer zadań) co jakiś czas mają bardzo wysokie lub wysokie zużycie energi

 

To w pełni normalne, to tylko wskazania systemu operacyjnego i Windows nawet przy lekkich procesach potrafi pokazywać "bardzo wysokie" zużycie energii. Niepokojące są tylko niebieskie ekrany. Możesz podać, jaki błąd się dokładnie wtedy wyświetla albo pokazać zdjęcie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Nie wiem, czy problem rozwiązany już. Ekspertem nie jestem, ale miernikiem bym sprawdził czy z 10-20w nie ciągnie więcej w idle komputer, niż powinien,( dobrze znać te wartości u siebie po kupnie kompa, formacie, bo to czasem różnie bywa). Jak ciągnie to witaj  w świecie mafijno-hakerskim gta, tylko w realu- na przykład. A jak nie to i tak bym porządnie wszystko zabezpieczył, najlepiej wpierw formatem. Ale może się nie znam. I nie ma ci się zaraz bać, często komary krążą tylko po to żeby krążyć, w ogóle nie gryzą, szukając tłustej krowy. Brat mnie kiedyś nauczył(co ciekawe nie siedzi w temacie za bardzo jak i ja), że nie warto łączyć się telefonem z własną siecią wifi w domu. Coś w tym jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Dziarson napisał:

Bluscreeny i hakerzy załóż opaskę i rozpierdol ten samolot w końcu. 

Nie każdy haker musi być aż taki utalentowany, szczególnie początkujący. Ale prosiłbym łapać kontekst w całości i wypowiedzi merytoryczne bo kto mieczem wojuje... niech sam obliczy swoje wojska. Warning za język właśnie dostałem, ciekawe w świetle powyższego postu. A o opaskach nie słyszałem, tylko o braku podwozia. Raczej mało odważne i honorowe by to było. Ale chill, raczej chciałem pomóc a nie zaszkodzić.

Edytowano przez KamikazePL77
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...