Skocz do zawartości

rtx 3060 ti vs rx 6700 xt


woody1897

Recommended Posts

Witam, planuje zakupić kartę graficzna i nie mogę się zdecydować, która będzie lepsza.
Prawda, że na kartach amd jest niższy input lag? dużo gram w gry fps.

moja specyfikacja komputera:
Płyta glowna: Asrock z370 pro4

Procesor: I7 8700
Karta graficzna: Msi gtx 1060 6gb

Pamięć: Corsair Vengeance LPX, DDR4, 16 GB, 3000MHz, CL15

Zasilacz: SilentiumPC 600W Vero L1
 

Edytowano przez woody1897
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, woody1897 napisał:

Prawda, że na kartach amd jest niższy input lag?

 

Nie jest to prawda. Wręcz przeciwnie, w grach, gdzie dostępna jest technika Reflex, to karty NV mają niższe opóźnienie. Co do tych dwóch GPU, oferują podobną wydajność bez ray-tracingu, ale przy lepszych osiągach RTX 3060 Ti z włączonym RT oraz delikatnie niższym poborze prądu NV (200 W vs 230 W dla kart referencyjnych). Jeżeli te 30 W nie robi Ci różnicy i nie planujesz grać ze śledzeniem promieni, to weź po prostu tańszą kartę i tyle.

  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Wszystko zależy chyba od tego do czego planujesz wykorzystywać tą kartę. Różnica w cenie najtańszych modeli pomiędzy RTX 3060, a RTX 3060 Ti to 400 zł przy wersji 8 GB i ok 250 zł przy RTX 3060 z 12 GB. Ja wybrałbym 3060, ale koniecznie w wersji 12 GB. Tak jak napisał haps 12 GB posłuży Ci dłużej niż 8GB, bo w przyszłości gry wymagające tyle pamięci GPU, na RTX 3060 z 12 GB uruchomisz najwyżej w niższej rozdzielczości i z mniejszą ilością detali, a z 8 GB kartą graficzną mogą się nie uruchomić wcale.

Ewentualnie można rozważyć jeszcze zakup Radeona RX 6700 XT, który kosztuje podobnie do RTX 3060 Ti, ale ma 12 GB. W testach w grach i benchmarkach Radeon wypada lepiej od 12 GB 3060  oraz lepiej lub bardzo podobnie do RTX 3060 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli woody1897 już złożył komputer, to przecież zawsze może trafić na ten wątek ktoś z podobnym problemem. O Radeonach nikt nie pisał, a obecnie są w podobnej cenie co RTX 3060 Ti i moim zdaniem są bardziej opłacalną opcją, więc dodałem swoje 3 grosze :). Mam nadzieję, że nikt mnie za to nie zbanuje ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...