Skocz do zawartości

Ekran miga, wyłącza się


Buffu

Recommended Posts

Witam. Ostatnio przyszedł do mnie nowy komputer. Podłączyłem do niego główny monitor kablem display 1.4 oraz drugi monitor kablem HDMI. Dziś oglądając filmik na YT nagle główny monitor zaczął gasnąć , zapalać się , migać po chwili zgasł a wszystko co było przełączyło się na mój drugi dodatkowy monitor. Z początku myślałem że monitor się spalił. Zacząłem ruszać kablem display ale nic się nie zmieniło. Zrobiłem restet komputera ale po włączeniu nadal na moim drugim monitorze był cały obraz a na głównym ekranie cisza. Od łączyłem drugi monitor ale mój obecny nie reagował. Minęło może z 20 minut i nagle sam z siebie monitor się uruchomił. Minął jakiś czas i znow taka sama sytuacja. Komputer mam niecały tydzień. Monitor miesiąc. Wcześniej używając ten monitor który teraz mi gasł do lapopta tylko kablem HDMI nie było żadnych problemów. Pytanie moje gdzie szukać przyczyny i co może być nie tak? Dodam że gdy tak się stało próbowałem również przez HDMI podłączyć monitor ale tak jak wyżej pisałem żadnej reakcji. Karta graficzna  to xfx 6700. Monitor iiyama gb2570hsu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tomcug napisał:

Dziwna sytuacja i szukanie przyczyny może być trudne. Spróbuj na początek zmienić podłączenie monitorów, czyli główny przez HDMI, drugi przez DisplayPort.

Drugi nie ma niestety DP. Jedynie vga i do niego przejściówkę miałem z vga na HDMI. Chyga że z vga na dp kupić i sprawdzić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomcug napisał:

Z VGA nie kombinuj, to nie ma sensu. Próbowałeś podłączać problematyczny monitor innym kablem, do innego portu w karcie i ew. innego w monitorze, jeżeli ma więcej DisplayPort (ale tu zakładam, że nie ma)?

Innego kabla DP aktualnie pod ręką nie mam. Jedynie HDMI którym był podłączony monitor wcześniej do laptopa. Mogę tym HDMI spróbować teraz do karty podłączyć w nowym komputerze i zobaczę 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...