Skocz do zawartości

[Mini-recenzja] Transcend JetFlash 380


Igrz

Recommended Posts

Transcend kojarzony jest głównie ze wszelkiego rodzaju pamięciami. Dziś w nasze ręce trafił bardzo użyteczny pendrive - JetFlash z 16-gigabajtową przestrzenią na dane i kompatybilnością zarówno z USB, jak i micro-USB.

 

Opakowanie i wygląd zewnętrzny

Opakowanie jest raczej typowe dla pendrive'ów w tej klasie cenowej. Nie znajdziemy w opakowaniu nic oprócz samego urządzenia, ale okazuje się ono być tak atrakcyjne, że niczego więcej nam nie potrzeba, by się nim cieszyć. Małe rozmiary Transcend'a JetFlash 380 zostały zachowane pomimo zastosowania drugiego wyjścia micro-USB.

dsc051056zpae.jpg

Pendrive z racji wielkości jest praktycznie cały metalowy, co czyni go solidnym i mało podatnym na uszkodzenia mechaniczne.

dsc05108h7rm0.jpg

dsc0511074q2r.jpg

Przy korzystaniu z JetFlash'a 380 oraz notebook'a nie musimy się zbytnio martwić o uszkodzenie nośnika bądź portu USB. Urządzenie mało wystaje poza obręb obudowy notebooka, i składa się z jednego kawałka metalu, więc ciężko także o uszkodzenia mechaniczne.

dsc05133d4pl0.jpg

 

Testy syntetyczne

 Wyniki testów syntetycznych są typowe dla lepszej klasy nośników wyposażonych w interfejs USB 2.0.

hdtune16gbckqmr.png

untitled1n5ph7.png

untitled33ppnl.png

 

Podsumowanie

Transcend JetFlash 380, to świetny pendrive jeśli naszym punktem wyjściowym jest to, że nie mamy żadnego urządzenia wyposażonego w USB 3.0. W tym wypadku przemawiają za nim takie cechy, jak małe gabaryty, które ułatwiają pracę z nośnikiem wpiętym do urządzenia przenośnego, dodatkowe wyjście micro-USB, które pozwala podłączać Transcend JetFlash 380 także do smartfona lub tabletu. Cena za jaką można kupić Transcend JetFlash 380, to ok. 40 zł, co czyni ten produkt bardzo opłacalnym. Lecz jeśli posiadamy w jakimś urządzeniu USB 3.0, to powinniśmy rozejrzeć się za czymś podobnym, ale z nowszym interfejsem.

Użytkowanie JetFlash'a 380 wraz z telefonem Huawei Ascend P6 nie zprawiło żadnych problemów.

dsc05130wgr4a.jpg

Plusy:

???? małe gabaryty
???? cena 
???? micro-USB

Minusy:

???? brak USB 3.0

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...