Cantona

GTX 1060 czy RX 480?

Recommended Posts

hej, zbliża się gwiazdka i generalnie wpadnie mi trochę kaski na kartę graficzną

obecnie mam całkiem przyzwoitego PC z 6600K i 8GB RAM ale od czasu awarii HD 6770 przełożonego ze starego kompa jadę na integrze

interesują mnie głównie gierki internetowe jak Battlefield 1 i monitor mam oczywiście FullHD

zastanawiam się nad GTX 1060 lub RX 480... niby w testach wypada lepiej Geforce ale akurat w BF 1 lepszy jest RX

i tutaj mam zagwozdkę... do tego powiedzcie mi od razu jaki model najlepiej

rx 480.

gtx 1060 wcale nie ma kolosalnie niższego poboru prądu...

Masz bardzo dobry komputer, strzelam że masz również windows 10 więc tylko rx 470 lub 480 wchodzi w gre.

Kto gra w BF4?

a poza tym wykres na pjuraemde mówi inaczej jeśli chodzi o BF1

na portalu z bobrem też 480 wypada lepiej

Edytowano przez Prezes Biznes

Ja nie neguję kwestii BF 1. Już Battlefront pokazuje inną tendencję... :)

Tak czy inaczej, nie kupiłbym Radeona do grania online - z doświadczenia.

GeForce chociaż poprawnie wyświetla czcionki na stronach internetowych. Radełon słabo z tym. Poza tym wydajnościowo to jednak jest różnica, o narzucie wspomniał gtxxor. Jak dla mnie to [cenzura] MAKAO 

1 godzinę temu, Prezes Biznes napisał:

Nie, to właśnie RX wszędzie wypada lepiej (poza GTA 5). Ja wziąłem GTX 1060 dla niższego poboru prądu i wydajności w GTA 5 ale poza tym brałbym RX 480 8GB

Wszędzie, czyli tak naprawdę, to prawie nigdzie %-).

no właśnie mnie się też tak wydaje przez to co sprawdzałem, że Geforce jest szybszy... ale na forach to różnie

więc... ostatecznie GTX 1060?

to jeszcze powiedzcie jaki model we wmiare rozsądnej cenie?

asus strix jest fajny ale za drogi ;/

ten zotac bd ok? http://ithardware.pl/testyirecenzje/test_karty_graficznej_zotac_gtx_1060_amp_edition_pascal_ekonomiczny-528.html

w morelach za 1229 zł jest palit ale mnie nie przekonuje ta firma... https://www.morele.net/karta-graficzna-palit-geforce-gtx-1060-dual-6gb-gddr5-ne51060015j9d-774580/

Widziałeś XFX Radeon RX 480 GTR Black Edition? W sumie sam byłem za 1060, ale teraz skłaniałbym się ku 480. Nie wiem jak na dłuższą mete gf zniosą tak wysokie zegary :/

Na pewno 480 ma sporo większą moc obliczeniową.

Patrz test, chociaż 1060 chyba jest referent. https://www.purepc.pl/karty_graficzne/xfx_radeon_rx_480_gtr_black_edition_test_karty_graficznej

To już nie wina NV, że AMD nie potrafiło odpowiednio dostosować architektury, aby wykorzystać możliwości nowego procesu ;D.

No właśnie NV zwiększa moc, nie technologią, lecz podkręcaniem. Oczywiście to daje wyniki, przede wszystkim w energooszczędności, ale czy dadzą radę tak w nieskończoność :) ciekawe polaris vs maxwell zegar w zegar ;) 

co do tej energooszczędności paszczali to sie nie zgodze. jeśli oni chcą robić 1060 na odpadkach po wydajniejszych bratach to gdzie ta energooszczędność?!

Edytowano przez haha3

Z tymi odpadami...nie byłem w fabryce, nie widziałem :) nie mamy wiedzy jak szczegółowo wygląda produkcja, czy to Intel, tsmc, global itd.

Chyba, że są na to dowody, chętnie się zapoznam :)

Hihi to tylko pseudofan AMD, który nic nie robi poza sianiem fermentu. Obok prawdziwych wojowników Czerwonej rebelii to on nawet nie stał, więc po prostu ignoruj jego wypociny ;D.