Skocz do zawartości

4090 zasilacz


VonV3in

Recommended Posts

https://ithardware.pl/testyirecenzje/jaki_zasilacz_do_nvidia_geforce_rtx_4090_to_musisz_wiedziec_przed_kupnem-23912-5.html

Tutaj przeczytałem o tym, że chwilowe wzrosty poboru mocy moga siegac nawet 1,3 kw dla całej platformy, może mi ktoś coś wiecej powiedziec o tym zjawisku i powiedziec na ile ms-sekund się pojawiają i jakie zasilacze mogą sobie z tym poradzic? Planowałem kupno zasilacza ale przystopowałem bo nie wiem jaki wybrać

Czy te skoki w filmiku mieszczą się w tych które w intelowskich warunkach są zawarte w atx 3.0? Czy realnie są większe i trzeba sie uzbroic w lepszy zasilacz; na oku mam ten

https://www.morele.net/zasilacz-thermaltake-toughpower-gf3-1350w-ps-tpd-1350fnfage-4-12401774/

Poradzi sobie z tymi skokami czy trzeba kupowac wersję wyzej - 1650w?

Setup 1x4090, ryzen 7950x, 2 kosci ramu, 3 dyski ssd i chlodzenie 280mm

Zgłupiałem, pomóżcie coś

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karty mają te skoki a 4090 ma największe ale wystarczy dobry zasilacz 850w w specyfikacji atx 3.0 która zapewnia chwilowy zapas mocy dla tych skoków minimum o podwójnej mocy niż moc zasilacza.   Starczy np MSI MPG A850G PCIE5 850W oparty na dobrym oem cwt (chyba dokładnie na tym samym co thermaltake toughpower gf3)

 

Apropo skoków tutaj ładnie to widać w jego testach 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest to oem cwt? Powiedz cos wiecej o tych zasilaczach, z filmiku wywnioskowalem, ze nawet 750tka dobrej marki wystarcza i ze niektore modele maja proponowany zasilacz 1000, 1350 thermaltaka mi pasuje ceną i jest bezpiecznej odleglosci od tych zalecanych 1000, co ja odbieram jako minimum

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...