Skocz do zawartości

Skoki napięć na GPU


Recommended Posts

Czołem wszystkim!

Od jakiegoś czasu zauważyłem, że co pewien interwał grafa pobiera zdecydowanie więcej mocy niż "normlanie". Są to jakieś dziwne skoki, które nie są uzasadnione żadnym obciążeniem - w załączeniu przesyłam wykres kiedy komp był w idlu.

 

Niestety ma to swoje konsekwencje w grach, bo co jakiś czas gry wywala, albo do windy, albo komp restartuje się zupełnie.

Karta to RTX 3080TI, zasilacz 1000W BeQuiet, wszystkie sterowniki i update'y zainstalowane jak by co.

 

Pytanie co może być przyczyną takiego stanu?grafika_pobor_mocy.thumb.png.f61c02da6bde19850baffceb9ec74ea0.png

Edytowano przez damianstelmach1985
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomcug 112W to nawet nie 3D ale to wywalanie z gier to już inna bajka .

Cytat

Niestety ma to swoje konsekwencje w grach, bo co jakiś czas gry wywala, albo do windy, albo komp restartuje się zupełnie.

 

Karty bym do tego nie mieszał bo wywali sterownik gre to tak ale restart kompa to raczej procesora roboata gdzie reszta specyfikacji i dawaj cały HWinfo 

@damianstelmach1985

  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także mam 3080ti msi suprim i z gier nigdy nie wyrzuca a już na pewno nigdy nie restartuje komputera. Zasilacz mam 850w seasonic. 

 

Sprawdź może temperatury pod obciążeniem bo te karty lubią się grzać niestety przez to że dali tu chłodzenie od zwykłej 3080.

Ja w swojej na lato zrobiłem spory undervolting i dopiero ma dobre temperatury (maksimum z 70stopni) kosztem może paru fps ;) 825mV 1800mhz 

30goOXUon3iKpMxr8M4FppdmrR8uyNR2NaxuxB7B

 

Moja też ma ogólnie skoki w idle jak i każda nawet po uv ale niewielkie według linji do ok 35w według informacji w hwinfo do 95 (wynik z własną krzywą wentylatorów z włączonymi od 0 na ok 40%)

WNXbKS4JaUEkaM5ZuKH6ZkZRNjD3jT8jDtYrF272

ale możliwe że jakiś program działający w tle u ciebie ją co jakiś czas wzbudza bardziej.

 

Sprawdź też temperatury procesora plus można by sprawdzić pamięci programem memtest i zasilacz miernikiem. 

 

 

  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.07.2023 o 19:14, Dziarson napisał:

@tomcug 112W to nawet nie 3D ale to wywalanie z gier to już inna bajka .

 

Karty bym do tego nie mieszał bo wywali sterownik gre to tak ale restart kompa to raczej procesora roboata gdzie reszta specyfikacji i dawaj cały HWinfo 

@damianstelmach1985

 

Płyta Gigabyte Z490, RAM Patriot Viper 32 GB, Intel i7 11700.

 

Co konkretnie potrzebujesz z HW INFO, komunikat "dawaj cały HWInfo" trochę mało precyzyjny dla mnie :)

17 godzin temu, neo10 napisał:

Także mam 3080ti msi suprim i z gier nigdy nie wyrzuca a już na pewno nigdy nie restartuje komputera. Zasilacz mam 850w seasonic. 

 

Sprawdź może temperatury pod obciążeniem bo te karty lubią się grzać niestety przez to że dali tu chłodzenie od zwykłej 3080.

Ja w swojej na lato zrobiłem spory undervolting i dopiero ma dobre temperatury (maksimum z 70stopni) kosztem może paru fps ;) 825mV 1800mhz 

30goOXUon3iKpMxr8M4FppdmrR8uyNR2NaxuxB7B

 

Moja też ma ogólnie skoki w idle jak i każda nawet po uv ale niewielkie według linji do ok 35w według informacji w hwinfo do 95 (wynik z własną krzywą wentylatorów z włączonymi od 0 na ok 40%)

WNXbKS4JaUEkaM5ZuKH6ZkZRNjD3jT8jDtYrF272

ale możliwe że jakiś program działający w tle u ciebie ją co jakiś czas wzbudza bardziej.

 

Sprawdź też temperatury procesora plus można by sprawdzić pamięci programem memtest i zasilacz miernikiem. 

 

 

Temperatury są ok. Przy upałach i "wieśku" karta dobijała do 80 stopni, zrobiłem undervolting do 80% i teraz jest max 70. Procek nie zbiera więcej niż 60 także również nie najgorzej. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...