Skocz do zawartości

Ulepszenie zestawu / ocena


Recommended Posts

Siemka, chcialbym ulepszyc swojego kompa, obecnie mam jakis szrot 4 rdzeniowy i 4 watkowy,

A wiec wybralem procesor ryzen 5 5500 i mam karte graficzna gtx 1050 oc 2gb czy z tym prockiem bedzie mocne tak zwane "waskie gardlo"? czy inny procek jakis

 

Plyta: Gigabyte b550m d3sh

Procesor ktory zostanie zakupiony: Ryzen 5 5500 6 rdzeni / 12 watkow

Karta graficzna: Gtx 1050 oc 2gb [bedzie wymieniana na radeon rx 6600] chyba ze cos innego mozecie doradzic tak samo z prockiem 

Ram: 16gb 3200mhz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie opłaca się kupować ryzena 5500. Jak już, to bierz ryzena 5600. Co do karty, to zależy od budżetu. Rx 6600 będzie ok, ale również rx mocniejsze gpu, spokojnie ogarnie ten procek. Tak czy siak - nie zaszkodziłoby zapolować na używkę rx 6700xt z dłuższą gw. Zasilacz rozumiem masz sensowny?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz spokojnie styknie. Pamiętaj, że przy tym cpu będziesz miał pole do popisu na mocniejszą kartę w przyszłości. Spokojnie można pod to wsadzić gpu 50% mocniejsze od 6600. Kolejnym upem powinno być ogarnięcie sobie sensownego ramu. Dual ranki 3600 cl16 też wpłyną pozytywnie na wydajność procka. Np. takie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbyś określić budżet i czy akceptujesz używki. Ogólnie procek 5600, do tego nowy ram i nie widzę przeciwskazań by wsadzić pod to gpu klasy rx 6800. Pobór podobny do 6700xt, nawet mniejszy momentami, a wydajność większa. Vramu też więcej. Miałem swojego czasu dwa różne ryśki 5600, po oc nawet się sprawdzały z 6800xt. Były momenty gdzie troszkę to się dusiło, ale ogólnie było więcej jak przyzwoicie. Także zwykły 6800 bez xt, nawet jeżeli nie będziesz kręcił procka i nowy ram zostawisz po prostu na xmp 3600 cl16, powinno być w punkt. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...