Skocz do zawartości

Overclocking procków All core i jego jakskiniowe życie.


Dziarson

Recommended Posts

Wraz z nadejsciem TVB w procesorach intela mamy możliwość dostosowywania predkości rdzeni do faktycznego ich obłożenia.Oczywiście 90% społeczeństwa uznaje że to głupota a AMD i tak jest lepsze.I na Yntelu ALLCORE i  wyłaczać żebraki bo po co mnie rdzenie co biedne są. 
Temat nie został jednak olany przez fanatyków OC gdzie nie zawsze wydajnośc wszystkich wątków na identycznym poziome niesie korzyści.
I tak cała gama benchmarków Geek bench (tak ten stworzony pod najlepsze wyniki od ugryzionego jabka)cechuje sie zróznicowanym wykorzystaniem procesora,a skorzytsnie z wyżyłowanego ramu powoduje w nim explozje PKT.
Wyniki testu geekbench sa dwa pierwszy z nich to single core.Jak sie domyślamy najwieksza wydajność na 1 jajcu chociaż ów benchmark nie do konca ocenia czy ten nasz 1 rdzeń jest koks w kosmos wyjechany 17Ghz,zauważyć można że jedna 60(mnożnik 60czyli 6000Mhz jak kto woli 6Ghz ) niby punktów ma 9100 w moim przypadku, tak już 60 dwie maja 9300.:D Łott taki ten geekbench jedno jajowy.
Jeżeli chodzi o multi, tutaj już sprawy sie maja inaczej jasne mozna by ustawić all core 60 ale wtedy, kostki suchego lodu na cooler potrzebne by były. Dlatego na ambient(chłodzenie powietrzem lub AIO ew włoda)mozemy zastosować fortel zwany "ja se sam ustawiam".Posiadając cpu intela od 12Gen (chyba nie wiem czy juz to było w 11)możemy skorzystać z ustawien predkości do obciażenia rdzeni.Tutaj chyba najładniej ogarnął to: 
SkatterBencher


 Sprawa jest dzicinnie prosta sprawdzamy sobie które nasze jajka są najlepsze hwinfo64 w cinebenchu prawde ci powie te najzimniejsze i co żra najmniej pradą sa najlepsze .
Potem ogarniamy sprawe w biosie "by core usyge"(kto coś robi zapierdala)ustawiamy predkośc rdzeni podczas obciążnia,czyli jak gramy w niewymagające dużego zaangarzowania rdzeni(1-2) ale lubiacych  SPEED gierki, nasze 2 obciążone rdzenie lataja w tym przypadku około 5,8Ghz. 
A kiedy meczymy nasz procek predkość spada żeby mu ciepło nie było 3rdzenie 58, 4 rdzenie 57, 6 rdzeni 56.

Następna rzecz to ten "specyfic" i tu musimy wiedzieć które nasz jajca są najlepsze i tym przydzielamy MAX speed tym gorszym dajemy do ogarniania powiedzmy 3-4 obciążone jajca a żebraki dostają co zostało.
Oczywiście nie możemy być od razu nastawieni na te kosmiczne zegary bo każde chłodzenie jest inne i każdy procesor jest inny.

Ale poświecajac chwilke czasu możemu uzyskać łądny skok wydajnośći.
ważne żeczy: Uwaga na prund wincyj porundu wincyj ciepła. Jeżeli ustawimy tylko jajca bez dokładania prądu może sie okazać ze nic z tego nie bedzie, ale warto popatrzeć jak to jest ustawione na tym filmie i odjąć tak 0.1V na svid adaptive .

Bo:
To są napiecia podczas geekbench 6 i temperatury . Ja mam 1,42V 

 

image.thumb.png.9347f84f890c3d73cee7a5d73e38018e.png

Oczywiście mamy ustawione coby procek 90 nie przekraczał ale te piki nie są wskazane i już było kilka osób mówiących coś tam o degradacji rdzenia(sie zjebało sie i juz sie nie naprawi).

Oczywiście testów nie chce mi sie robic sami se je poróbcie bo nie kazdy lubi napierdzielać 300 razy Geek bench 3, 80 razy żeby zobaczyć 40 pkt więcej .(ja tak robie) Co do gier może @tomcug wyjdzie z pod kamienia i zacznie uzywać w grach procków intela we właściwy sposób :P

Oczytwiscie możecie sobie w ramach masochizmu sprawdzić stabilność prime  95 small ftt jak lubicie grilować sprzet.(I dołączyc do grona zdegradowanych )

 

 

Oczywiście zapraszam do dyskusji w temacie może czegoś nie dopowiedziałem może ktoś mądrzejszy coś dołoży do tematu.

Ale ogólnie takie są moje dywagacje .All core to historia .Chyba  że macie Ałemde to sie musicie sami ogarnąć . 

 

(nie jest to forum języka Polskiego fszstcy grammarnazi won)

 

  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...