Na reddicie znalazłem ciekawszą tabelkę z porównaniem modeli - poniżej link do samego arkusza i wątku na reddit. W późniejszym czasie tabela ma zostać uzupełniona o wyniki benchmarków i resztę danych obecnie niedostępnych, także fajne źródło wiedzy w pigułce się zapowiada
Tabela z porównaniem modeli
Wątek na reddit
Moim zdaniem, 12k to nie jest budżet na 64GB DDR5 + SSD 4TB dla dziecka 10 lat.
Zanim młody dojdzie do tego, aby wykorzystać 64GB DDR5 - o ile w ogóle dojdzie, to zapewne będzie już siedział i tak na nowym sprzęcie.
Dysk inna sprawa, można zapchać, ale z nim jest tak, że można dać teraz 2TB, i kolejne 2TB dołożyć za jakiś czas.
Zakładam, że obecnie tutaj będzie Fortnite, Minecraft, Roblox, CS2 itp. Co lepsze, gry w które nie gra się w 2K czy 4K na ultra zazwyczaj.
Branie monitora 32 cale, moim zdaniem pozbawione sensu.
Na 32 jak zejdzie pod 1080p, będzie nieładny obraz. Przy 27 calach jeszcze do zaakceptowania.
UWQHD dla 10 latka 34 cale? Moim zdaniem może nie ogarnąć takiego obszaru i będzie szyjka boleć.
Kwestia gier itp, jak będzie grać w esportówki fps online, to zapewne z nosem przy samym monitorze, więc większa matryca będzie zdecydowanie utrudnieniem.
Jak będzie grał single, rozsiadając się na fotelu i prostując nogi - ok.
Moim zdaniem rozsądnie byłoby tutaj dać mocny CPU typu 7800X3D/9800X3D, średnie GPU, 32GB DDR5 i zasilacz z zapasem.
Złożyć coś na teraz i do przodu, co ważne zostawiając opcję na zmianę samej karty graficznej nawet po 5090 lub coś nowszego jak młody podrośnie.
Patrząc na to, że obecnie całkiem spoko szkła 1440p IPS 144-165Hz można dostać za 600-700 zł, to też bym teraz brał w ciemno. Na OLEDy przyjdzie czas.
Rekomendowane odpowiedzi
Opublikowane przez bokiel,
7 reakcji
Pokaż odpowiedź
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się