Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Przez to że nie ma kontroli żadnej nad SSD producenci deklarują prędkości do to mamy takie kwiatki jak:

 

Adata sx8200 - polecana i która miałem jeszcze przed zmianami

https://www.benchmark.pl/aktualnosci/adata-xpg-sx8200-pro-nowe-wersje-dysku-z-gorsza-specyfikacja.html

 

Od tej afery już nie polecam/nie patrzę na SSD Adata

 

Dziś znów się dowiedzialem że Kingston też leci w kulki z kc3000 ma kilka wersji różnych kości gdzie testy na poczatku były na Micron 176-warstw potem podmienili na kioxua 112-warstw, obie ma szczęście TLC. Parametry samych kości kioxua słabsze na pewno koło 50% jak to się przekłada na wydajność całości nie wiem ale to śmierdzi bardzo.

https://www.techpowerup.com/ssd-specs/kingston-kc3000-2-tb.d1909

 

Piszcie kto jeszcze podnienia i gdzie w SSD i czy jest jedną firmą co ma jeszcze czyste ręce.

Na pewno lexar nm620 ma też 2 wersje

Samsung 970evo plus

Widać że chyba każdy robi co chce

 

 

Opublikowano (edytowane)

Z tanich dysków to Lexar NS100, producent zmienił kontroler z 88NV1120 z pamięciami Micron na Maxiotec MAS0902 z pamięciami Yangtze River 3D TLC. 

Dobra wiadomość jest taka, że stara Adata su650 240GB była na kontrolerze SMI N05P03/N05K93, dyski padały jak muchy po roku czy 2 latach. Teraz adata w zależności od pojemności montuje Maxiotek MK8115/MAS09024(480GB) SM2258XT/SM2258H (256GB) a do tego kiedyś pamięci Intel, obecnie SpecTek (produkcja Micron).

NM620 kiedyś na Innogrit IG5216 z pamięciami Micron TLC 96, obecnie możliwe że "upgrade" 176L TLC, MAP1202. Akurat kolega wczoraj kupił ten dysk ale jeszcze nie sprawdzaliśmy.

NM710 zmiana pamięci Micron na YMTC.

Ciężko powiedzieć czy są to dobre zmiany. Na pewno dla producenta :E

Ciężko zapomnieć o marce Kingston w tym wszystkim a zaczęło się od Kingstona V300 i podmianie pamięci na asynchroniczne. W rezultacie testerzy i garstka osób dostała szybkie dyski a reszta paździerz. Pamiętam to do tego stopnia że po prostu ich produktów nie kupuję(*) bo są Januszami. 

 

 

*a pacz na sygnaturę.

Edytowane przez zakk87
  • Like 1
Opublikowano

Tak naprawdę większość firm, jakie uważamy za producentów SSDków, to jedynie naklejki na produktach podwykonawców. I mając wypromowaną markę/model często kleją te same naklejki na różnych modelach, bo tak to się lepiej sprzedaje. I m. in. dlatego nie udostępniają szczegółowych specyfikacji technicznych sprzedawanych SSDków, bo jakby udostępniali, wystarczyłoby być piśmiennym, by się zorientować, jak żonglują układami pod tymi samymi naklejkami. Przy tym będąc tak dużą firmą, jak np. Kingston, czy Adata można wręcz zamawiać u prawdziwych producentów układy scalone z odpowiednią grawerką sugerującą, że producentem jest marka handlowa. I nieraz prawdziwego producenta można określić dopiero wkładając układ do programatora i czytając jego identyfikator.

  • Like 2

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Popularne tematy

  • Najnowsze posty

    • Ktoś powiedział gradienty? Ponoć Pogi miażdży treningowo jakieś KOMy na podjazdach: Kierwa, szkoda nawet strzępić ryja. Niech ktoś sprawdzi czy mają uprawnienia do kierowania motocyklami.
    • Jest. Więc albo się to lubi, albo człowiek się odbije. Trzeba jednak pamiętać, że pod względem mechaniki czy konstrukcji poziomów to jest ciągle gra z 2002 roku. Więc tytuł ten ma na karku ponad 20 lat i na pewne rzeczy trzeba przymknąć oko. Mimo wszystko uważam, że gierka próbę czasu zniosła godnie. Odpalając to dzisiaj nie ma się wrażenia obcowania z czymś niegrywalnym, wręcz przeciwnie. Można sobie wyobrazić, jakie wrażenie musiało to robić w momencie debiutu na GC.
    • Dziwne faktycznie skoro ktoś ma na tej samej płycie i tym samym biosie te opcje 🫤. Tak czy inaczej zrób wszystko pozostałe co było opisane na forum, wyłącz też DF Cstates i global states jeśli masz. U mnie teraz co prawda zegary są praktycznie cały czas w przedziale 5-5,2, ale temperatury się w ogóle nie zmieniły, pobór mocy praktycznie też nie. Raczej się przez to nie zużyje szybciej, a działa stabilniej. Jak będzie już nowy bios dla mojej płyty to wtedy będę testował od nowa. 
    • Większość gier jednak te 60FPS na konsoli trzyma. Jasne zdarzają się spadki ale na pewno nie ma takiego cyrku jak w każdym temacie na PC. Jest mydło i inne ograniczenia ale mówimy tu o konsoli za parę stówek tyle kosztuje używany Xbox. Dla mnie jest to oczywiście kompromis nie akceptowalny o wolę wydać te tysiące cebulionów i takich problemów nie mieć. Od lat każda jedna gra praktycznie działa w tych 60FPS w 4K i to jest moim targetem. Jak jest więcej to super ale ważne aby te 60 było i to daje tylko TOPka PC.  W materiale DF miałeś bodajże informacje, że spadki są do 45-50 klatek.
    • Jestem ciekaw działania gry na konsoli, gdy normalnie gra na konsoli generuje ok 30fps w osadach i freezy, a teraz po patchu dochodzą kolejni npce i mutanty, które się generują, to będzie pokaz slajdów, ten proc który jest jeszcze gorszy od mojego będzie mieć bardzo ciężkie zadanie utrzymać w ryzach ten gameplay.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...