Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Nie masz czego żałować, fluctusy to badziew w dodatku droższe, wyszło po czasie ;) arctic zdecydowanie przyjemniej pracuje dla ucha, może nie wieje tak potężnie jak fluctus ale wystarczająco i przynajmniej kulturę pracy ma dobrą w push czy pull na chłodnicy, przed przeszkodą, za przeszkodą itp, fluctus np w pull wyje jak wściekły + jeszcze moja jedna sztuka zaczęła "stukać" po czasie i zdarzało się to też jeszcze kilku innym osobom chociażby na pclabie. 

  • Upvote 1
Opublikowano
W dniu 15.11.2024 o 19:48, Vulc napisał(a):

Dokładnie tak. Oczywiście testowałem wentyle luzem, bez dokręcania do obudowy. Jest znacznie lepiej. Może wentylatory po prostu tak mają, a ja wymagam zbyt wiele? Zresztą, podpinam dźwięk, może będzie łatwiej zrozumieć o czym mówię.

Zakończyłem rozbudowane testy wentylatorów. :E Przetestowałem Arctic P12, CM Mobius, CM Sickeflow, Phanteks M25. Efekt był mniej więcej taki sam, wentylatory nieprzykręcone do obudowy działają o wiele ciszej, po przykręceniu słychać wyraźnie nieregularną pracę. Wygląda na to, że obudowa przenosi w którymś miejscu wibracje lub zwyczajnie "ten typ tak ma". Na koniec spróbowałem ostatniego pomysłu, zamówiłem 2 sztuki Thermalright TL-C12RW-S - wentyle o obróconych łopatkach. No i tutaj - w końcu - przyszła poprawa. Nadal nie jest idealnie, ale pracują równiej.

 

Na razie tak zostawiam, ale generalne nie jestem zadowolony z tej obudowy. Nie tylko z tej przyczyny. Początkowo rozważałem też Lian Li 216 i może faktycznie trzeba było iść w tym kierunku.

Opublikowano

Niestety nie poprawiła, większość wentylatorów i tak ma jakieś swoje patenty tłumiące dźwięk, specjalne ramy, gumowe elementy w miejscu na śrubę, etc. Poszedłem też w tym kierunku i dawałem od strony wentylatora gumowe dystanse różnej grubości - bez zauważalnego rezultatu. Może jestem przewrażliwiony na tym punkcie (no dobra, prawie na pewno ;) ), ale momentalnie łapię odmienną - w stosunku do poprzedniej obudowy - pracę wentylatorów.

  • Upvote 1
Opublikowano

Doradzi ktoś, które w miarę tanie i ciche wentyle wziąć do montażu na chłodnicę AIO tak żeby zrobić push-pull ?
Myślę też o zamontowaniu dwóch dodatkowych wentyli do kratki obudowy znajdującej się przy slotach na grafę/PCIE.
Ktoś dokładał w tym miejscu? Da to jakiś realny wpływ na niższe temperatury?

Opublikowano (edytowane)

@Send1N orientujesz jak się ma P12 wersja slim do do max? Czytam, że slim są dużo głośniejsze. Pytanie jak bardzo?
Chcę je dać na górę chłodnicy i wtedy by mi trochę mniej całość poszła w dół.

Edytowane przez Umpero
Opublikowano (edytowane)

@Umpero Slimy p12/14 w rewizji v2 są świetne, mam u siebie na chłodnicy dwa p14 slim v2 jak na cieniasy to wydajność jest bdb kultura pracy też ok (pierwsza rewizja nie miała połączonych łopatek) W opakowaniu dołączone są krótsze śrubki do chłodnic ale z gwintem 6-32 czyli takim jak masz w chłodnicy od arctica, nie wiem jaki masz gwint w tym lian li ale ja biorąc je do siebie musiałem kupić osobno śrubki bo mam M3 w chłodnicy alphacool ;) 

Edytowane przez Send1N
  • Like 1
Opublikowano (edytowane)

@Umpero chyba się pomyliłem i wersja 120mm nie ma drugiej rewizji :E 

 

Przy p14 slim różnicę widać gołym okiem

Nowa:

P14_SLIM_PWM_PST_g01.jpg

stara:

public

+ z tyłu opakowania jest mały napis "rev 2"

Przy P12 nie widzę czegoś takiego, nawet na stronie arctica są tylko bez połączonych łopatek,oni to tak kombinując z tymi wentylatorami że hej, zmieniają łożyska, łączą łopatki w niektórych modelach a w innych nie i wszystko robione jest "po cichu" bez żadnego info :E 

Edytowane przez Send1N
Opublikowano

nie polecam p12 slim. Sa z tak lichego plastiku ze przy wyższym rpm one zaczynają sie strasznie dziwnie zachowywac terkocza stukaja jakby lichosc tej konstrukcji wplywala na to ze tak sie dzieje 

Opublikowano (edytowane)
11 godzin temu, trybcio86 napisał(a):

nie polecam p12 slim. Sa z tak lichego plastiku ze przy wyższym rpm one zaczynają sie strasznie dziwnie zachowywac terkocza stukaja jakby lichosc tej konstrukcji wplywala na to ze tak sie dzieje 

Mam dwa 140 na chłodnicy i nawet przy max obrotach nic takiego nie ma miejsca, działają o niebo lepiej na chłodnicy niż poprzednie fluctusy 140 jeżeli chodzi o kulturę pracy a sama wydajność też jest ok jak na cieniasy ;) tylko że ja mam wersję v2 a rozmiar 120 z tego co wiem to wcale nie dostał drugiej rewizji :E 

5 godzin temu, Umpero napisał(a):

Założyłem te slimy od arctica.
Nie testowałem jeszcze pod obciążeniem. Natomiast w idle temperatura CPU o 2 stopnie niższa.
 

I co dostałeś bez połączonych łopatek?

Edytowane przez Send1N
Opublikowano

Ze slimami 120mm jest słabo przy pracy na chłodnicach,w buildach SFF stosowałem Noctua NF-A12x15 PWM Chromax.black.swap

bo inne opcje to była mizeria i kultura pracy do bani.

Tyle że to swoje kosztuje jak wszystko od tej firmy.

Opublikowano (edytowane)

Jak miałeś rozmiar 120 to one mają tylko jedną wersję czyli bez połączonych łopatek, rev 2 jest lepsza jeżeli chodzi o kulturę pracy ale niestety tylko 140 poprawili :/ natomiast jakoś plastiku nadal ta sama odpustowa z resztą jak i zwykłe p12/14 dopiero wersje max są znacznie lepiej wykonane.

7 minut temu, Elder napisał(a):

Ze slimami 120mm jest słabo przy pracy na chłodnicach

Zależy od sprzętu, jak dasz slimy na chłodnicę od ryzena to nie ma żadnej różnicy w temperaturach bo wąskim gardłem jest transfer no ale lepiej jednak je mieć niż nie mieć wcale jak standardowy rozmiar nie wchodzi bo robią za wyciąg ciepła z obudowy :E Ja na 5800x3d nie straciłem ani jednego stopnia na slimach od arctica względem fluctusów 140 a zyskałem znacznie lepszą kulturę pracy + obyło się bez piłowania jednego z dwóch nad ramem ;) Dopiero przy "czymś" co jest w stanie normalnie rozgrzewać chłodnicę widać znaczną przewagę normalnych wentylatorów nad slimami.

Edytowane przez Send1N
Opublikowano

Bardziej chodzi o slimy od innych producentów (Gelid,Silverstone,Alphacool)

i moje zastrzeżenia nie do samego ciśnienia statycznego przy pracy z chłodnicami czy wydajności

a kwiatkami typu terkotanie/szuranie/buczenie niektórych slimów przy pracy upside down przy montażu push pod chłodnicę montowaną na top.

 

Nie wiem czego oczekiwałem wyrywając się do sprawdzania slimów innych niż Noctua,

po jakości wykonania i klasie łożyskowania najczęściej stosowanych  w projektach CLC wentylatorów np w Phanteks T30 czy Noctua NF-A12x25 PWM Chromax.black

człowiek jest rozbestwiony i przywala się do każdego podejrzanego dźwięku jaki generują wentylatory.

 

  • Upvote 1

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników


×
×
  • Dodaj nową pozycję...