Skocz do zawartości

Tanie i ciche chłodzenie do i3 4130


anthony89

Recommended Posts

Jestem szczęśliwym posiadaczem procesora Intel Core i3 4130. Potrzebuję do niego chłodzenia do około 80 zł z przesyłką, cichszego niż standardowy cooler Intel. Próbowałem już Spartan HE 912 i był wprawdzie wydajniejszy od standardu ale w chłodzeniu terkotał wentylator i musiałem je zwrócić. Znacie coś lepszego czy drugi raz mam kupić HE 912? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, anthony89 napisał:

Wygląda ok ale to już raczej ponad mój budżet. Najtaniej wychodzi gdzieś 90 + przesyłka :/

A to https://proline.pl/?p=HE1012 ? Też niby ma tą Sigma Pro

To jest też najnowsza rewizja ''Spartana'' no tyle tylko, że za sprawą mniejszej ilości heat-pipów mniej wydajna. Ja tam proponowałbym dopłacić te parę złotych, no bo pod warunkiem że nie mieszkasz na jakimś za*upiu to wybierasz sobie dostawę do salonu, i voila.

 

4 minuty temu, Vesther napisał:

Z takich low-budget rzeczy to u kolegi kiedyś wrzuciliśmy Arctic Freezer 7 do i5-4460 i nie był jakis głośny.

Jak 92mm wentyl może nie być głośny? :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Vesther napisał:

Z takich low-budget rzeczy to u kolegi kiedyś wrzuciliśmy Arctic Freezer 7 do i5-4460 i nie był jakis głośny. Według Tom's Hardware daje radę, ale nie wiem jak wypada w porównaniu do oferty SilentiumPC.

Ten Freezer wygląda spoko ale jak wypada na tle tego Silentium? Raczej niewiadomo testów nie ma :/

19 minut temu, SMX napisał:

To jest też najnowsza rewizja ''Spartana'' no tyle tylko, że za sprawą mniejszej ilości heat-pipów mniej wydajna. Ja tam proponowałbym dopłacić te parę złotych, no bo pod warunkiem że nie mieszkasz na jakimś za*upiu to wybierasz sobie dostawę do salonu, i voila.

Mi naprawde nie trzeba wydajności z kosmosu. Chce tylko coś cichszego niż boxowy

19 minut temu, kalus23 napisał:

U nas w sklepie montujemy lc-powera LC-CC-120 to odpowiednik fery 2od SCP cena około 9 dyszek, za ta kasę godny uwagi

Co to za cooler? Nie słyszałem o nim

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obojętnie czego nie weźmiesz, to będzie to wydajniejsze i cichsze od BOX-a. Najmocniejszy z tego grona będzie LC Power, który jest po prostu tym samym Chinolem, co Fera od SPC. Tak więc jest to nieco wyższa półka, ale widać to też po cenie. Możesz dorzucić? Bierz LC Powera. Nie możesz? Weź tego HE 1012.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...