Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć, 

Chciałbym wymienic moje chłodzenie na ryzenku 5700x. Obecnie tam siedzi Arctic Freezer 50. Ogólnie jestem zadowolony z temperatur. W cinebench nie przekraczaja 69 stopnii przy PPT na 125.

Wymiana czysto estetyczna. Posiadam budę Fractal torrent w wersji białej, chciałbym coś białego 😆

Wstępnie zastanawiałem się nad Thermalright peerless assassin 120 najlepiej wersja digital biała lub deepcool ak620 też wersja digital. Deepcool bardziej podoba mi się że względów estetycznych natomiast czytałem, że Thermalright jest trochę lepszy. Ma ktoś jakieś pomysły co jest warte uwagi? Oczywiście chłodzenie przyszłościowe jak będę przechodzić na AM5. 

 

Jeszcze dochodzi kwestia temperatur na MOSfecie. Obecnie mam 56 przy cinebench, raczej 60 nie chciałbym przekroczyć. Widziałem testy GamerNexus i tutaj frezzer 50 wypadał nieźle porównując do podanych wyżej.

 

 

Posiadam wentylator Lian Li UNI FAN SL120 V2 ARGB i jego planuje dać na przód radiatora. 

 

Pozdrawiam 

CPU Cooler Benchmark AMD R9 3950X OC ~198W VRM Thermals 35dBA Noise-Normalized GamersNexus-4x_foolhardy_Remacri_0.png.jpg

Opublikowano

Nie patrz przez pryzmat procka z takim tdp jak 3950x bo w przypadku 5700x3d masz 2x niższy pobór pod pełnym obciążeniem a wąskim gardłem i tak jest lipny transfer ciepła do czapki procesora (dodatkowo dość grubej...) co byś tam nie wsadził będzie podobnie, więc bierz co ci się bardziej wizualnie podoba. Co do mosfetów to czy tam będzie 60c czy nawet 70 to jest żadna temperatura dla tych elementów.

  • Thanks 1

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Popularne tematy

  • Najnowsze posty

    • "Crimson Desert will be pre-loadable on 6PM ET / 3PM PT on March 17, 2026 (10PM UTC). for Playstation 5, ahead of its worldwide release 48 hours later on March 19. Preload availability for Xbox Series X/S and PC has yet to be officially announced, but digital preloads typically open around 48 hours before launch..." czyli na PS5 jest oficjalnie zapowiedziane, a na resztę platform oficjalnego infa jeszcze nie ma.    I to jest zdrowe podejście. Poczekać, zobaczyć jakie to faktycznie jest i później myśleć o ewentualnym kupnie.    Patrzę na te filmiki i mimo tego że gra mnie w ogóle nie interesuje, to wygląda to zbyt pięknie by było prawdziwe, czytając jakie to ma być ogromne. 
    • To już gry akcjii a nie survivor horror ale dalej może się podobać.
    • To jest seria 4? One tak podrożały?  5 lat temu za moją 4 dałem 1700, jedynie pary nie mam.
    • Kupuj kupuj bo zarasz Szejki przez wojenkę u siebie - wszystko u nas wykupią , zresztą już Jaszczomb (Glapiński) zapowiedział że nie będzie obniżek stóp (teraz wojenka da kolejnego kopa aby wszystko szło do góry).
    • Odchudzanie odchudzaniem, ale coraz więcej elementów interfejsu jest pisanych w WebView. Dlatego np. menu start czy pasek zadań zawsze będą takie ociężałe     Ja nigdy nie miałem jakichś problemów z Windowsami, ale od jakiegoś czasu na 11 dzieją się u mnie dziwne rzeczy, których na CachyOS zainstalowanym obok po prostu nie widzę. Coraz częściej myślę o o formacie i przejściu na Cachy na stałe, bez zabawy w dual boot.   Jedyne co mnie jeszcze wstrzymuje to że Inverse Tone Mapping z Gamescope nadal nie działa do końca poprawnie na Nvidii, więc nie mam odpowiednika AutoHDR/RTX HDR w grach, a bardzo mi na tym zależy. Ale Nvidia ostatnio zabrała się za sterowniki, a ostatnio wyszła beta sterów 595 w której znów są poprawki pod HDR i zmiana mająca rozwiązać problem z wydajnością w DX12. Natomiast tone mapping z kwin działa spoko, gry odpalane w SDR nadal wyglądają świetnie w trybie HDR na pulpicie, nawet jeśli nie mogę wymusić w nich HDR.   W dodatku znalazłem takie kwiatki gdzie np. w remake Residenta 2 natywne HDR na Windowsie wygląda okropnie (co oczywiście jest winą jego implementacji przez Capcom), ale na Cachy wygląda o wiele lepiej, bez wyblakłych kolorów.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...