Skocz do zawartości

Przystawka TV - Google Streamer, Apple TV 4k i alternatywy


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć,

Posiadam TV Sony xf9005, który swoją premierę miał w 2018.

Od jakiegoś czasu mam problemy z aplikacjami steamingowymi. Czasem reakcja na pilota nie jest natychmiastowa, czasem jakieś filmy nie chcą się załadować i muszę uruchamiać ponownie TV. Brak responsywności bywa naprawę irytujący.
Przyczyna jest oczywista - TV w momencie premiery posiadał słabe bebechy w porównaniu do telefonów z tego okresu. Słaby procesor i 2gb ram. Liczne aktualizacje firmware TV wprowadzające nowe wersje androida i aplikacje, które są coraz cięższe.

Typowe problemy androida.

 

Nie chcę wymieniać TV, który jeszcze działa. Szkoda mi kasy i chciałbym go dalej używać.

Myślałem o zakupie przystawki, aby po prostu działało to płynnie. Dzięki HDMI-CEC będę po prostu korzystać z pilota przystawki.

 

Google wydało niedawno następcę Chromecast - Google Streamer 4k, który ma niestety jedynie 4GB ram (mój TV ma 2GB i chromecast, który obecnie ma problemy z wydajnością też tyle ma) i słaby procesor (podobno jedynie 22% szybszy niż chromecast), ale obawiam się, że za rok czy 2 też będzie zbyt wolny po aktualizacjach.


Jest Apple TV 4k, który też ma 4 GB ram, ale dla systemów Apple to nie powinno być żadnym problemem. Ma też mega wydajny procesor jak na ten typ urządzenia.
Jedyne problemy z Apple TV jakie widzę to:
- korzystam z telefonu Samsunga i część funkcjonalności może mnie ominąć,

- pomimo, że jest to najwydajniejsza przystawka TV z tych znanych to najnowsza wersja premierę miała w 2022... nie wiadomo czy za 2 lata nie będzie stara, chociaż po apple bym się nie spodziewał braku wsparcia czy problemów z wydajnością.

 

Co byście polecili z przystawek TV? 1000 zł spokojnie mogę wydać jeśli dzięki temu przez parę lat wszystko będzie śmigać płynnie.

Może jakieś opinie tych wymienionych lub nowe propozycje?

 

Z góry dziękuję.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Popularne tematy

  • Najnowsze posty

    • Co mi jeszcze przychodzi do głowy, to po instalacji odepnij ten dvdrom na usb, może on powodować te restartowanie(wiem że może i głupie, ale nie zaszkodzi spróbować). I nie używaj tych driver boosterów itp to jest największe dziadostwo jakie może być 
    • Czemu? Wyłączone aktualizację już od czasów win7 i problemu nie ma. Instaluję z miesięcznym lub większym opóźnieniem do zawsze i dla mnie te newsy o problematycznych aktualizacjach są opowieściami z mchu i paproci     Tyś to jest hardkor  
    • Poprzednim razem jak zainstalowałem win 10 home z CD przez zewnętrzny napęd CD/DVD z usb było dobrze. A mianowicie z początku nie było obrazu i świeciła się biała dioda na płycie głównej. To poczytałem w redd'icie, żeby w biosie ustawić na gen 4 w zakładce zaawansowane opcje i w onboard (w ustawieniach było ustawione na auto). I system się uruchomił (i mówię szczerze), tzn. nie było resetowania komputera. Do mojej płyty głównej ASUS ROG STRIX X870-A GAMING WIFI zainstalowałem wszystkie sterowniki pod ten chipset  ze strony Asus. Pomogłem sobie trochę programem Driver booster od IObit 😁. Zainstalował co trzeba. Następnie sprawdziłem, czy czegoś nie brakuje w Menedżer'ze urządzeń i brakowało tylko dwóch niedogodności, czyli WiFi i Bluetooth (tylko pod win 11). Następnie na stronce Asus'a sprawdzałem najnowszy bios. I rzeczywiście takowy był na stronce, jak i w informacji w biosie: 1804. Następnie ściągnąłem taki firmware: ASUS 4242 and PD-GX Firmware Windows Update Tool i zainstalowałem. I  od tego momentu mam takie problemy z uruchomieniem lub zainstalowaniem win (resety kompa). Poprawcie mnie, jeżeli się mylę ... 🤔.  Ja tak dalej pójdzie, to wyrzucę ten komputer przez okno 😡🤬 (no może trochę przesadzam, ale już nie daję rady - moja cierpliwość się kończy). Aha obecnie jest nowy bios do mojego mobo w wersji 2004 (2026/01/30). I teraz pierwsze pytanie: Czy zainstalować nowy bios z USB i czy znikną te problemy z resetowania kompa ? No to czas na drugie pytanie: Czy po instalacji biosu i zainstalowania win 11 home instalować lub nie ten firmware ASUS 4242 and PD-GX Firmware Windows Update Tool (aktualizację kontrolera USB4)? Pozdrawiam.      
    • To ja miałem w FH3 ze 400h... z tego lekko 90% jak nie więcej jako AFK na mixerze  miałem chyba wszystkie auta, a punktów na losowania jeszcze wwuj zostało
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...