Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, posiadam Bmax mini pc i z tego co wiem chyba nie da się zrobić aktualizacji Windows 11 do 24h2 bo te komputerki mają jakąś blokadę i po prostu nie ma możliwości zrobić aktualizacji. Czy może jednak jest jakiś sposób? Próbowałem już prawie wszystkiego czy to czyszczenie Windows Update, rozwiązywanie problemów, różne zabiegi w cmd i nadal to nie pomaga. Asystent instalacji Windows dochodzi do 99% i nie chce zakończyć aktualizacji (trwało to ponad 8h i na 99% stało ponad 4 godziny). Czy ktoś miał lub ma ten mini pc i zrobił czystą instalacje Windowsa i udało się to zrobić pomyślnie? Czy jeśli zrobię flash USB z najnowszą wersją Windows to taka instalacja przejdzie czy też się zablokuje? Ma ktos doświadczenie i może dać jakieś wskazówki? Pozdrawiam.

Opublikowano

Jest obecnie Windows 11 22h2 i probuje zrobic aktualizacje do 24h2. Sprzet spelnia wymagania nawet musialem sprawdzic programem ze strony Microsoft przed aktualizacja z Asystentem instalacji czy sprzet spelnia wymagania I pokazalo ze tak ale aktualizacja do 99% stoi. 

Opublikowano
12 godzin temu, nachwilee napisał(a):

Czy musze zrobic format dysku z aktualnym systemem i wtedy instalacja nowego? 

Tak. Utwórz sobie partycje wtedy nie będzie problemu i dane trzymać na drugiej partycji. Jak trzeba formata z partycja systemowa to wtedy nie ma problemu.

Opublikowano
20 minut temu, nachwilee napisał(a):

Laptop firmy Bmax czy po prostu w innym miałeś taki sam problem?

HP. I nie wiem, czy to akurat problem. Po prostu postanowiłem sprawdzić, co spierdzielili na wersji innej niż 22H2 ;)

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano (edytowane)
W dniu 10.03.2025 o 16:26, narmiak napisał(a):

Testowaliście sposób podany w komentarzu do tego materiału? Te dodane wpisy do rejestru na sztywno ustawiają pobieraną wersję, a chciałbym żeby Windows Update wyszukiwało także kolejne aktualizacje.

Obejście.png

 

 

 

Przekonałem się, że TPM 2.0 i Secure Boot to drobiazgi. Po zainstalowaniu w komputerze z i7-4790K i płycie Asrock Z97 Extreme 6 Windows 11 24H2 zaczęły się pojawiać informacje o niekompatybilności dwóch sterowników. Ponadto Xonar Dx co prawda jest wykrywany, ale dźwięku nie ma.

 

Na laptopie Dell E6430 23H2 zainstalował się bez problemu, ale aktualizacja do 24H2 kończy się błędem Prepare First Boot.

Edytowane przez indexinfio
Uzupełnienie
Opublikowano
W dniu 4.04.2025 o 09:00, indexinfio napisał(a):

Po zainstalowaniu w komputerze z i7-4790K i płycie Asrock Z97 Extreme 6 Windows 11 24H2 zaczęły się pojawiać informacje o niekompatybilności dwóch sterowników. Ponadto Xonar Dx co prawda jest wykrywany, ale dźwięku nie ma.

A ja nie rozumiem po co ładować najnowszy możliwy system na takiego starocia, proszenie się o problemy. 

  • Upvote 1
Opublikowano

Chciałem sprawdzić czy to zadziała, a co ważniejsze przekonać się czy ta 11 przypisze się do mojego konta Microsoft.

 

Mam kilkuletniego laptopa dla graczy zgodnego z Windows 11 i stacjonarny komputer, na który chciałbym przenieść licencję z tego z i7-4790K.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Popularne tematy

  • Najnowsze posty

    • https://youtu.be/8yahLbdPdUY?si=wjY_Vw6gzBI68adv
    • Czuję się oszukany X-kom dał na Black tylko jednego 9070xt a 29 szt. rtx
    • Kolego mamy 2025 rok, gdzie nawet smartfony mają wyższą rozdzielczość, a Ty cieszysz się z 1080p   
    • Ram kupiłem w lutym w wcześniejszych grach nie było problemu dopiero z bf6 cyrki  Stery najnowsze ddu robiłem karta zero uv. Memtest5 nie pokazuje błędu. Ale pamiętam z czasów Oc Ddr4 memtest5 bez błędów a bfv się zawieszał. Składam komputery ponad 20lat i takich cyrków z PC jeszcze nie miałem gra się wiesza a dokładnie nie wiadomo od czego. Te venomy mają tragiczne opinie duzo wpisów właśnie że Expo nie działa na nich. Kupiłem pamięci bez czytania opini ponieważ wcześniej miałem patrioty 4400cl19 i chodziły jak złoto a tutaj wypuścili takie dziadostwo  Żeby było śmiesznie gra się tylko wywala w trybie gry podbój i najczęściej na nowej mapie to już jest w ogóle szaleństwo 
    • Cześć, Myślę nad upgrade mojego PC, chciałbym podzielić to na 2 etapy: teraz kupić CPU i MOBO, a GPU oraz PSU wymienić po premierze RTX 50 Super lub jeszcze później. Mój obecny zestaw z końca 2020r. :  CPU: AMD Ryzen 5 3600 MOBO: MSI B450-A PRO MAX GPU: Gigabyte GAMING OC GeForce RTX 3060 Ti 8 GB RAM: Corsair Vengeance DDR4 LPX 8 GB x4 PSU: Seasonic Focus GX 650W 80 Plus Gold Dyski: 2x Crucial MX500 500 Gb + Lexar NM620 1 TB M.2 + Seagate BarraCuda 1 TB 3.5" 7200 Chłodzenie: SilentiumPC Fera 3 120mm Obudowa: SilentiumPC Regnum RG6V TG ATX Do tej pory kupiłem: RAM: Patriot DDR5 Viper Venom 32GB/6000 (2x16GB) CL30 CPU: AMD Ryzen 5 9600X Mój największy problem to wybór MOBO, chciałbym żeby przyszły zestaw wystarczył na minimum kolejne 5-6 lat. Planowany budżet na płytę to około 600-700pln. Jakiego producenta i jaki konkretnie model (najlepiej ATX) polecacie?  Moją drugą niewiadomą jest czy zmiana procesora, płyty i ramu nie zwiększy zapotrzebowania na moc i czy obecny zasilacz wystarczy? 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...